Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csak én nem vagyok...

Miért csak én nem vagyok képes megemészteni egy motoros halálát?

Figyelt kérdés

A tragikus esemény előtt szenvedélyesen motoroztam. Azóta a motort eladtam, végleg lettetem róla, szögre akasztottam a sisakom végleg.

Idén augusztus végén lesz hat éve annak, hogy három ismerősömmel és a sógorommal tartottunk hazafelé Siófokról. Dombóvár előtt meg kellett állni, mert a kocsi hűtővize felforrt.

Ebben a pillanatban egy holland motoros kb 180-nal elhúzott mellettünk, egy másodpercel késöbb írtózatos csattanás. Ezzel a sebességgel egy szabàlytalanul földútról kikanyarodó traktorral ütközött. A motoros hatalmasat repült, méterekkel lejebb, egy villanypózna alatt találtunk rá a felismerhetetlenségig kicsavarodott, összetört holttestére. Esélye sem volt, hogy túlélje, azonnal elhunyt. A traktoros férfi pedig összesett az úton, annyira sokkot kapott, mi is közel álltunk ehhez.

A traktorost szerencsére elítélték, de Magyarországhoz hűen nem kapta meg az elvárt büntetést.


Én nem bírok a láttotaktól azóta sem aludni néha, éjszaka néha ezt álmodom újra-újra.

Hogy tehetném túl magam??



Köszönöm a tanácsokat?



júl. 11. 17:26
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
80%
Meg a másik hogy ha már nyomja azt a gázt legyen esze, mert száguldozni max az abszolút sík prérin egyenes úton sasszemmel lehet, ahol ellát minden irányba messze, semmi erdősáv, és a szeme meg extra éles. Persze akkor se 180-al.
júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
52%

"2 méterre fordult ki a traktoros a motoros elé, tehát fékezni esély sem volt"


Egyre szebb a mese, miszerint a 180-al közlekedő előtt 2 méterrel kanyarodott ki a traktoros :D


180 km/h azt jelenti, hogy 50 métert tesz meg valaki MÁSODPERCENKÉNT. Egy traktor eleve nem teleportál egyik helyről a másikra, tehát már akkor megkezdte a manővert amikor a másik fél még több 100 méterre volt.

júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Mindig traumatizáló ilyet látni.Fordulj pszichológushoz, ha nem tudod feldolgozni.

Esetleg menj dolgozni baleseti sebészetre, ha végzettséget tudsz szerezni. Hozzá fogsz szokni a látványhoz. Esetleg enyhébb formában nézz orvosi oldalakat ilyen témában. Az együttérzésedet ne veszítsd el, de jobb ha hozzászoksz, hogy ez is az élet része, ilyen törékeny a testünk.

A motoros pedig nyugodjon békében, akár hibás volt, akár nem.

júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Persze a kérdezőben valószínű az is benne van, mint sok mindenkiben ilyenkor, hogy mi van ha ők épp nem mennek arra, nem állnak meg. De sokkal rosszabb is lehetett volna ha nekimegy egy kocsinak amiben 5-en ülnek. Ez mondjuk az élet szinte minden negatív eseményére elmondható.
júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
72%
Szóval a motoros 180-nal száguldozott még csak nem is autópályán de szerencsére a traktorost, aki nehezen mozog azzal a nagy szarral elítélték. Jól van kisfiam!
júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
68%
Itt a motoros volt hibás, mi a francnak ment annyival. Te menj biztonságos sebességgel és nem lesz bajod. Trauma igen, de ennek az esetnek az oka a hülyeség és nem a traktoros részéről…
júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
21%
Az is lehet hogy azért száguldott augusztusban hogy hűtse magát a 40 fokban. Ezt sokan csinálják. Mondjuk ha leönti magát 1 liter vízzel azzal legalább senkit se sodor veszélybe, csak azt ugye nem szokták bevállalni hogy vizesek mert ciki. Pedig pont nem számítana semmit.
júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk teljesen irreleváns az összes többi körülményt figyelembe véve, hogy miért ment 180-al. A szülni készülő feleségét se vigye annyival egy vidéki úton ahol bármikor bármi meglepő történhet
júl. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az érdekes, hogy azt állítod, hogy a traktorost hozták ki vétkesnek. A KRESZ szerint ez a sebességtúllépés már megtévesztő sebességnek minősül, amikor 100%, hogy a felelősség megoszlik mégpedig úgy, hogy akár teljesen a sebességtúllépőre terhelik azt. Óriási tévedés, hogy a védett útvonalon közlekedő mindig minden körülmények között mentesül a felelősség alól. Az a körülményektől és főleg a sebességtúllépés mértékétől függ.

Az, hogy egy ilyet lát valaki, mindenképp drámai hatással lehet rá, ami élethosszig is tarthat.

júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
28 Nem irreleváns, mert ha kiderül miért száguldoznak, lehet csökkenteni az okokat. Ha nem derül ki akkor marad a sopánkodás, de azzal senki se jár jól.
júl. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!