Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csak én nem vagyok...

Miért csak én nem vagyok képes megemészteni egy motoros halálát?

Figyelt kérdés

A tragikus esemény előtt szenvedélyesen motoroztam. Azóta a motort eladtam, végleg lettetem róla, szögre akasztottam a sisakom végleg.

Idén augusztus végén lesz hat éve annak, hogy három ismerősömmel és a sógorommal tartottunk hazafelé Siófokról. Dombóvár előtt meg kellett állni, mert a kocsi hűtővize felforrt.

Ebben a pillanatban egy holland motoros kb 180-nal elhúzott mellettünk, egy másodpercel késöbb írtózatos csattanás. Ezzel a sebességgel egy szabàlytalanul földútról kikanyarodó traktorral ütközött. A motoros hatalmasat repült, méterekkel lejebb, egy villanypózna alatt találtunk rá a felismerhetetlenségig kicsavarodott, összetört holttestére. Esélye sem volt, hogy túlélje, azonnal elhunyt. A traktoros férfi pedig összesett az úton, annyira sokkot kapott, mi is közel álltunk ehhez.

A traktorost szerencsére elítélték, de Magyarországhoz hűen nem kapta meg az elvárt büntetést.


Én nem bírok a láttotaktól azóta sem aludni néha, éjszaka néha ezt álmodom újra-újra.

Hogy tehetném túl magam??



Köszönöm a tanácsokat?



júl. 11. 17:26
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a motoros is jóval túllèpte a megengedett sebbességet, de mint embertársunkat, sajnálom
júl. 11. 19:17
 12/34 anonim ***** válasza:

"Volt ott egy STOP tábla, és ezt nem vette figyelembe"

"Valamint nem nézett körül"

"a traktor egy erdősáv mögül fordult ki"


Már majdnem elhittem, hogy igaz a kérdező meséje, de nézzük logikusan.


Ő mint (később érkező) szemtanú, sem az ütközés körülményeivel, sem a baleset további lefolyásával nem lehet tisztában. Hiszen nem volt ott és nyilván a rendőrség nem őt fogja felhívni elsőnek, hogy közölje az eredményeket.

júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
De az is lehet, hogy túlzás elvárni egy embertől, hogy egy vidéki közúton képes legyen érzékelni egy alapvetően felfoghatatlan sebességgel közeledő rendkívül keskeny felületű járművet, amire egyébként 20 évente ha egyszer számíthatna, ha egyáltalán. A motorosoknak fel kéne fogni, hogy nehezebben érzékelhetők a legtöbb nem űrhajós közlekedő számára és a legtöbb motoroshalál pont abbol adódik, hogy bekanyarodnak balra eléjük. A problémát súlyosbítja, hogy a motorok más dinamikára képesek és a legtöbb baleset nem gyorshajtásból következik, hanem a forgalom dinamikájának figyelmen kívül hagyásából. A motorosok közúton nem várhatják el, hogy hirtelen minden sofőr reflexbajnokká váljon és le tudja reagálni őket. Neki kell alkalmazkodnia ha életben akar maradni. Lehet ez ellen hőbörögni, de akkor meghalsz. A közút forgalma, ha sajnálatos, ha nem, de lekorlátozza azokat a csodálatos lehetőségeket, amiket a motorozás egyébként nyújthat. Sajnos még akkor is nagy az esély, hogy bekanyarodnak eléd, ha józan módra felelősségteljesen közlekedsz. Ezen dühönghetsz, de te fogod a rövidebbet húzni
júl. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ elemzés és a jogi felelősség megvitatása vsz. félrevisz a lényegtől, ami ebben a kérdésben az, hogy hogyan tudja a haláleset szemtanúja feldolgozni az őt ért lélektani traumát. A kérdezőnél kialakult alvászavar, a trauma emlékének visszatérő "újraélése", valamint a motorozás abbahagyása (elkerülő magatartás) PTSD-re utal. Ha ez még hat év után is fennáll, akkor erősen ajánlott pszichoterápiás segítséget igénybe venni a trauma feldolgozásához.

L.:

[link]

júl. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
#14 jó, ebben igazad van
júl. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
73%

A motorosoknak ilyen vidámpark jellegű hely kellene gokart csak motorral pl. Hihetetlen hogy a közlekedésen élvezkednek. Mondjuk az utakon rallyzó hülyegyerekeknek is kellene valami ingyen vidámpark bérlet mert még mindig jobban megéri.

Szegény kérdező meg ezeknek az idiótáknak az áldozata. Persze hogy sajnálod mert te érző ember vagy. Tényleg kellene ehhez kezelés, azt hiszem fel kell hozni a tudatalattiból és minél inkább realistán nézni a körülményeket, ehhez biztos tud pszichológus segíteni mert itt teljesen egyértelmű hogy mi a probléma, ezen kell dolgoznotok.

júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

12

Nem késöbb értem a helyszínre, mert a felnyitott motorházteto elõtt álltam. Az ismerõsöm látta, ahogyan kb 2 méterre fordult ki a traktoros a motoros elé, tehát fékezni esély sem volt.

júl. 11. 23:13
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Meg az nem normális hogy így közvetlenül az út mellett fasor takar egy földutat. Szóval az útkezelő részéről ezt így nem lehet. De ha nem megy ilyen gyorsan túlélte volna.
júl. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezzel számolni kell...

A fizika az fizika!


Én ugyan nem motorozok (autós vagyok), de sokat néztem régebben a neten a cenzúrázatlan vagy rejtett oldalakra felrakott indiai közlekedési meg motoros illetve vonat balesetek videóit!


Van sokkal rosszabb is az azonnali halálnál.

A biztos halál akár 15-20 percig is tarthat, miközben mindenki csak áll és a telefonjával videóz, esetleg jobb esetben félrehúznak az útszélére...

júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
34%

180 km/h nem éppen utazósebesség...

Akármi került volna elé sem éli túl!


Hacsak nem volt totálhülye, akkor számolt ezzel!

A többi az ő dolga!


Én apámtól tanultam a "Kreszt" nem ezt a xart ami a könyvekbe van, hanem az élet kreszét!


1: Ami nálad nagyobb vagy gyorsabb az megölhet úgyhogy engedd el.

2: 50 km/h felett csonttörés 80 km/h felett tolószék vagy halál.

3: Mindíg legyen nálad minimum 6kg poroltó, spanifer, és gumipók mert sokszor többet ér mint az elsősegélydoboz!

4: Gyerekkel vagy terhes nővel max 70 km/óra

5: Üléseket mindíg maxra hátrahúzni.

6: Gumikat max 5 évente cserélni vagy 70 ezer km után.

júl. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!