Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csak én nem vagyok...

Miért csak én nem vagyok képes megemészteni egy motoros halálát?

Figyelt kérdés

A tragikus esemény előtt szenvedélyesen motoroztam. Azóta a motort eladtam, végleg lettetem róla, szögre akasztottam a sisakom végleg.

Idén augusztus végén lesz hat éve annak, hogy három ismerősömmel és a sógorommal tartottunk hazafelé Siófokról. Dombóvár előtt meg kellett állni, mert a kocsi hűtővize felforrt.

Ebben a pillanatban egy holland motoros kb 180-nal elhúzott mellettünk, egy másodpercel késöbb írtózatos csattanás. Ezzel a sebességgel egy szabàlytalanul földútról kikanyarodó traktorral ütközött. A motoros hatalmasat repült, méterekkel lejebb, egy villanypózna alatt találtunk rá a felismerhetetlenségig kicsavarodott, összetört holttestére. Esélye sem volt, hogy túlélje, azonnal elhunyt. A traktoros férfi pedig összesett az úton, annyira sokkot kapott, mi is közel álltunk ehhez.

A traktorost szerencsére elítélték, de Magyarországhoz hűen nem kapta meg az elvárt büntetést.


Én nem bírok a láttotaktól azóta sem aludni néha, éjszaka néha ezt álmodom újra-újra.

Hogy tehetném túl magam??



Köszönöm a tanácsokat?



júl. 11. 17:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
27%
Én ilyenkor inkább örömöt érzek, hogy egy potenciális gyilkossal kevesebb van az utakon, de hát kinek mi.
júl. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

A motoros is hibás volt, maga is tehet róla, hogy végzetes kimenetelű volt ez a baleset.

Miért kell 180 km/h sebességgel száguldozni?

júl. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
PTSD-nek tűnik... Sztem ennek megfelelően próbáld kezelni a helyzetet.
júl. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtan pontozzatok le, de ilyen esetben a legszerencsésebb eset, hogy egy traktort és nem egy családi autót tarol le az illető.
júl. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk nem lényeges a történet szempontjából, de azt nem értem hogy ha látja a motoros, hogy egy baromi lassú traktor kanyarodik ki elé, hogy nem képes akármerre másfelé menni, (kerülni jobbról, balról, akár kihajtani a szántóra stb), egy ilyen ütközésnél minden jobb.


Darwin díjat neki, ne jöjjön ide külföldről szabálytalankodni. Vedd úgy, hogy az isteni igazságszolgáltatás áldozata lett, bűnös volt.

júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%
Én ilyen esetben simán kihoznám, hogy a motoros okozta. A megengedett legnagyobb sebesség kétszeresével? Szerencsétlen traktoros elképzelhető, hogy nem is látta a megtévesztő sebesség miatt. Le lehet pontozni nyugodtan, de valamilyen szinten megérdemelte a motoros, kivívta maga ellen a sorsot, lapot húzott a 19-re, csak most nem adta ki. Max az ő családját meg a traktorost sajnálom...
júl. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

Emiatt a mondat miatt inkább nem mondok véleményt...:

"A traktorost szerencsére elítélték, de Magyarországhoz hűen nem kapta meg az elvárt büntetést."

júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%
Nem kötelező 180 km/h-val gyilkoló módban vezetni…
júl. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Miért volt a traktoros szabálytalan?
júl. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

9


Volt ott egy STOP tábla, és ezt nem vette figyelembe. Valamint nem nézett körül. A motorosnak esélye sem volt hárítani, mivel a traktor egy erdősáv mögül fordult ki.

júl. 11. 19:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!