Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másik személyiség létrehozása?

Másik személyiség létrehozása?

Figyelt kérdés
Mit mond erről a pszichológia? Mármint ha valaki tudatosan teszi ezt. Azt vettem észre hogy régen amikor nagy traumák értek elfojtottam az érzelmeimet és tudattalanul ezeket a fájdalmas érzéseket felcseréltem másra. Pl ambíciózus viselkedésre. hidegfejűségre. Cél orientáltságra és olyan dolgokat is megtettem amelyek az erkölcsösség határán mozogtak a céljaimért, de éreztem hogy ez nem én vagyok, de már annyi ideje csináltam ezt hogy el is felejtettem milyen is valójában az igazi személyiségem ezért a különböző személyiségjegyek összecsúsztak. Sikerült segítséggel szétválasztani őket, de ez sem jó mert így a cél orientált nem tud érvényesülni kellő mértékben. Mit mond erről a pszichológia?

júl. 9. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig az te voltál, nem a szomszéd. Létezik olyan, hogy tudathasadás, de ott konkrét személyiség vagy személyiségek jönnek létre, általában valami trauma hatására, de ne nálad nem ez van. Te tudatosan hasítod magad, mint ha ketten lennétek, pedig egyedül vagy, ezt mind te csinálod.
júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából csak félig-meddig mert ez a védekező reakcióm tudattalanul is a nehéz és fájdalmas helyzetekre
júl. 9. 21:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Figyelj szerintem ezen egyedül ne gondolkodj. Ha teheted menj el egy jó terapeutához.
júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!