Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autista lehetek?

Autista lehetek?

Figyelt kérdés

Borderline, illetve kevert személyiségzavar, depresszió, szorongás eddig ilyeneket mondtak nekem, ezeket gyanították/állapították meg nálam. Utolsó szakember autizmust pedzegette - de most nem ez a lényeg.

Néztem pár vidit autizmussal kapcsolatban. Mondták, hogy jellemző, hogy furán kommunikálnak, esetleg olyan helyzetben is mosolyognak, amikor egyáltalán nem kéne. Erre ma észreveszem magamon, hogy családon belüli abúzusról kérdez egy ember és mosolygok és próbálom magam leállítani, hogy ne csináljam már, de olyan zavarban vagyok a kérdéstől és nem tudom, hogy mit mondjak, hogy nem tudom nem csinálni. Arról is hallottam, hogy például nehéz velük ilyen smalltalkot lefolytatni és ma azt is észrevettem, hogy ez tényleg rohadt nehéz, konkrétan egy-két tőmondatot tudok csak kinyögni és nagyon nagyon lefullad a beszélgetés, mintha mindig a másik próbálna "gázt adni" a beszélgetésnek, én meg az összes válaszommal "kifullasztanám" a dolgot. Ez utóbbi, ha visszagondolok, nagyon gyakran előfordul velem, kvázi mindig. Ezt a wtf helyzetben mosolygást még soha nem vettem észre, de nyilván, aki auti ezt nem veszi észre, vagy nem tudja kontrollálni, hiszen ha tudná, nem csinálná.

Szóval én azt gondolom, hogy nem csak bebeszéltem magamnak, hanem tényleg rajta vagyok a spektrumon, csak eddig nem figyeltem ezekre, és most, hogy megtudtam, hogy mik a tünetek, rajta kapom magam. A másik eshetőség, hogy tudat alatt én generálom ezeket a helyzeteket.. Idk. Mit gondoltok?



júl. 8. 18:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Vannak autisztikus személyiség jegyeid de ezeket a többi betegséged is okozhatja.
júl. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pszichiáter felvetette, akkor megvan annak a valószínűsége, hogy valóban autista vagy. De a legtöbb pszichiáter nincs kiképezve autizmus diagnosztizálására. A háziorvosod el tud küldeni egy olyan helyre, ahol szakértők végzik a diagnózist.
júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

2es, milyen helyre gondolsz? Mármint hol diagnosztizálnak kifejezetten autizmust?

júl. 8. 19:40
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor ilyen volt az Autizmus Alapítvány, én ott kaptam diagnózist, de egy idő óta nem lehet jelentkezni tudtommal.

Gyerekeket pedig a Vadaskert is diagnosztizált. Egy időben csak ez a két hely volt. Azóta van több is tudtommal, de csak ezt a kettőt ismerem.

júl. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
63%

Nem zárható ki, de a nem megfelelő érzelmi reakciók inkább a skizofréniára jellemzőek.

[link]

Amúgy nem ijesztgetni akartalak, kedves kérdező.

Egyébként az a benyomásom, hogy az autizmus ma slágerdiagnózis lett. Mindenkit, aki egy kicsit eltér az "átlagtól", ezzel akarnak diagnosztizálni. Természetesen sokan valóban azok lehetnek, de ma mintha nagyon könnyen ráfognák ezt sok emberre. Lassan minden 10. ember az lesz, ha így folytatódik.

júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

4es,most akkor kicsit eltérek az átlagtól vagy skizofrén vagyok?:D

Voltam pár szakembernél, gondolom megállapították volna már, vagy gyanakodtak volna, ha az van.


3as,köszönöm!

júl. 8. 20:47
 7/25 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagyok pszichiáter. Viszont az adott gyanút a skizofréniára, hogy nem bírod a mosolygást, nevetést oda nem illő szituációkban abbahagyni, ez elég gyanús tünet a skizora. Amúgy ne említsd a pszichiáternek ezt, mert a skizo nagyon stigmatizáló diagnózis, árthat neked sokat.

Borderline tünet is lehet amúgy, abban elég komoly érzelmi zavarok fordulnak elő, extrém hangulatingadozások pl.

júl. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Elso szo borderline... ezt mar nem tudom eldonteni, hogy foteldiagnozis vagy tenyleg bemegy egy ember egy pszichologus/pszich.terhez es rogton "borderline szerintem". Lattam en mar igazi borderlineost, lattam birkalineost, de ezek mar tulzasok. Ennyi borderline, birkaline, brotherline, BestFriendsForeverline mar teljesen tulzas.


Ez mar tobb mint a kb mar 1 eve lerendezett mindenki ADHD kerdesek szama ahol Ritalintol kezdve Adderallon at a modafinilig jutottak hogy hogyan lehet beszerezni meg a Vyvanse-ot. Miert gondolja mindenki elsore, elso szora, elso neuron elektronok vandorlasara az agyában, hogy "borderline vagyok". Pedig annyi kozul lehet valogatni. Mar kezdem azt erezni annyi ilyen hulyeseget olvastak itt gyakorin, egy elkezdte aztan a masik aztan lacszeruen, majd tobben felneztek a foteldiagnozis metodussal a tuneteit a borderline-nak, es mivel alapbol az embernek van aggresszioja, sirogorcse meg ilyesmi ha oda kerul a sor, akkor o olyan. Es erre, ha szakit valaki valakivel, persze szar, de sirogorcs meg aggresszio meg hagyjal beken es akkor mi vagyok? Birkaline.


Dobd ki azt a borderline-t az elso szavakbol kerlek.. meg ha mar oda rakod, akkor valodi, tenyleg arra diagnosztizalt korelozmennyel rendelkezve rakd ki. Akkor hiheto, de igy... Meg ez, hogy "Lehetek?"...


Majd a Dr. Habilka Gyakori Jakab PhD Addiktologus/Pszichiater/Pszichoterapeuta/Pszichologus/Gyogyszeresz/Mezogazdasagipari vezeto/Orvoslatogato/Meteorologus fogja eldonteni es erosen gyanitani, majdnem, hogy meghatarozoan... ocsem...

júl. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%
5., 7.: Kérlek, engedd meg, hogy megkérdezzem: láttál Te már valaha a büdös életben szkizofrén, hebefrén beteget? Rendelkezel bármilyen gyakorlati ismerettel arról, hogy hogyan kommunikál szóban vagy írásban egy hebeféniás? Tapasztaltad bármilyen jelét annak, hogy a kérdező szétesett, dezorientált lenne?
júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
24%

Skizofrént már láttam, igaz, nem volt diagnózisa, paranoid altípus volt. Volt pár kollégám is, aki az volt. Egy nő pl. odafordult hozzám az irodában, és elmesélte teljesen komoly képpel, hogy a virágcserepében laknak a kis zöld emberkék, mert látogatják az ufók. Állítólag látta is őket, nem lehetett meggyőzni az ellenkezőjéről. Mondtam neki, hogy senkinek se mondja el, ha nem akarja kirúgatni magát.

Nem mindenkin látszik a skizofrénia látványosan. De ez a nevetgélés oda nem illő szituációkban gyanús tünet. Azt, hogy szétesett-e a kérdező, nem tudom, egy néhány mondatos leírásból ezt nem lehet megítélni. A kommunikációja még rendben lévőnek látszik, összefüggő mondatokat alkot.

A pontos diagnózis felállítása mindig szakember feladata. Én csak tippet tudok adni, tanultam egy kevés pszichológiát (a skizofréniából is vizsgáztam), nem ez a szakterületem. Az elmúlt években sok ilyen témát olvastam, arra azért alkalmas vagyok, hogy támpontot adjak, merre érdemes tapogatózni. A kérdezőnek se a nemét, se a korát, se az életét nem ismerjük.

júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!