Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autista lehetek?

Autista lehetek?

Figyelt kérdés

Borderline, illetve kevert személyiségzavar, depresszió, szorongás eddig ilyeneket mondtak nekem, ezeket gyanították/állapították meg nálam. Utolsó szakember autizmust pedzegette - de most nem ez a lényeg.

Néztem pár vidit autizmussal kapcsolatban. Mondták, hogy jellemző, hogy furán kommunikálnak, esetleg olyan helyzetben is mosolyognak, amikor egyáltalán nem kéne. Erre ma észreveszem magamon, hogy családon belüli abúzusról kérdez egy ember és mosolygok és próbálom magam leállítani, hogy ne csináljam már, de olyan zavarban vagyok a kérdéstől és nem tudom, hogy mit mondjak, hogy nem tudom nem csinálni. Arról is hallottam, hogy például nehéz velük ilyen smalltalkot lefolytatni és ma azt is észrevettem, hogy ez tényleg rohadt nehéz, konkrétan egy-két tőmondatot tudok csak kinyögni és nagyon nagyon lefullad a beszélgetés, mintha mindig a másik próbálna "gázt adni" a beszélgetésnek, én meg az összes válaszommal "kifullasztanám" a dolgot. Ez utóbbi, ha visszagondolok, nagyon gyakran előfordul velem, kvázi mindig. Ezt a wtf helyzetben mosolygást még soha nem vettem észre, de nyilván, aki auti ezt nem veszi észre, vagy nem tudja kontrollálni, hiszen ha tudná, nem csinálná.

Szóval én azt gondolom, hogy nem csak bebeszéltem magamnak, hanem tényleg rajta vagyok a spektrumon, csak eddig nem figyeltem ezekre, és most, hogy megtudtam, hogy mik a tünetek, rajta kapom magam. A másik eshetőség, hogy tudat alatt én generálom ezeket a helyzeteket.. Idk. Mit gondoltok?



júl. 8. 18:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

#18: Itt nem szakemberek vannak, hanem laikusok, bárki írhat. Szakmai szempontból csak a szakértő vagy a többi itt felvetett dologgal kapcsolatban pszichiáter tud diagnózist adni.

#19: De nem minden autistánál ilyen nyilvánvaló. Sok aspergeresnél nem mindig lehet ezeket megtalálni, így nem diagnosztizáltatják magukat. Tudom, nálam is ez volt.

júl. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, kérlek válaszold meg magadnak ezeket a kérdéseket:

* Ragad rád az ásítás?

* Van hajlamod arra, hogy a tömeg után menj, vagy attól függetlenül választasz, hogy valami milyen népszerű?

júl. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
22es, már a kecskéknél megfigyelték, hogy az ásítás ragadós:D
júl. 15. 09:27
 24/25 anonim ***** válasza:

Ragad rád az ásítás, ez még nem zárja ki teljesen az autizmust, mert rám is ragad, pedig aspergeres vagyok.

A másik kérdésben inkább a népszerűbb cikkek érdekelnek, vagy a népszerűség nem befolyásol?

júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
22.: Azért nem mindenki autista, aki nem birka.
júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!