Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ötvenes éveim elején járó nő...

Ötvenes éveim elején járó nő vagyok, szorongásos és depressziós betegségeim vannak. (?) Folytatom lejjebb.

Figyelt kérdés

Menopauza már elkezdődött nálam. Nagyon sok idő után áprilisban megint menstruáltam. Azóta semmi.


Irtó depressziós vagyok sajnos. Felteszem, hogy a menopauza csak ront a helyzeten.


Van valaki hasonló helyzetben? Vagy aki tényleg nem menstruál már: jobb lett a helyzet?



júl. 7. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:

A klimax tényleg ronthatja a lelkiállapotot. Én 47 vagyok, néha már kimarad. A hangulatom ingadozó, van, hogy napokig kissé depresszív vagyok, utána vannak stabilabb időszakok. Ingerlékenység is gyakoribb.

Ez ezzel jár. Pár év múlva jobb lesz. Én nem kezeltetem, nem akarok pszichés diagnózist, valószínű nincs is azon a szinten.

Majd csak túlesünk rajta.

júl. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én még nem tartok ott, csak a negyvenes éveim elején járok, bár nekem is kb. félévente jön meg, bár nálam ez lehet a táplálékhiányos étkezésem miatt is amúgy, viszont nem Magyarországon élek, és ahol meg igen, ott úgy tartják, hogy a tahini, szezámmmagpaszta csökkenti a menopauzával járó kellemetlen tüneteket, és még számos egyéb más hasznos hatása is van, ezért én azt rendszeresen fogyasztom, talán nektek is segítene, illetve a napi minimális folyadékmennyiség bevitelét nem is olyan egyszerű tartani nekem újabban, pedig még nyár is van, pedig a folyadékhiány is erősíti a depressziót sajnos, ezt tapasztalatból is tudom, meg olvastam is sok helyen, ezen a legegyszerűbb segíteni: inni, inni, inni, napi két liter víz a minimum, de nyáron, betegség esetén még több, hadd mossa ki a víz bentről mindazt, ami akadályoz bennünket a boldog, kiegyensúlyozott életben, meg a kellő mennyiségű és minőségű alvás is az egyszerűen megoldható dolgok között van, miközben tudom, hogy épp a depresszió nem hagy sem aludni, sem inni nem enged, szóval ördögi kör, de megtörhető! :)
júl. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!