Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális egészség 30on túl?

Mentális egészség 30on túl?

Figyelt kérdés
Világéletemben szorongós, kisebbrendűségi érzésekkel küzdő ember voltam. Lassan 30leszek és valahogy ezekhez az erzesekhez az is kezd tarsulni, hogy egyszerűen illene már kinőni ebből. Kinőni abból hogy erdekeljen,ki mit gondol,kinőni abból hogy szorongjak begubozzak olyan emberekkel szemben akik hozzám képest gyerekek és nekem kéne a felnőttebb, magabiztosabbnak lennem. Lassan hozzám fordulnak a fiatalabbak tanácsért és mégis én szorulok még pátyolgatásra. Hogy kell végre felnőttnek, magabiztosnak lenni?
júl. 5. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Fordulj pszichológushoz.
júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos idén leszek 33 éves és én is hasonló problémával küzdök. Ezt úgy hívják generalizált szorongás.
júl. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez NEM egy gyerekkori butaság, ez egy mentális probléma ami minden korosztályt érinthet.


Nem fog csak úgy megoldódni, vagy magától majd elmúlni korral.


Fordulj pszichológushoz

júl. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pl elmentem pszichiáterhez. Próbáltam a pszichológust is, de nem segített.

2-es voltam.

júl. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát ezmár egyéni eset, hogy hol van a gikszer, szervileg (gyógyszer) vagy traumák miatt (terápia)


Nekem a gyógyszer csak tapasz volt a lõtt sebre, a terápia segített inkább.

júl. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is igazából csak “mankóként” használom. Igyekszem fejben rendbe tenni a dolgokat. A terápia nyilván jó, ha megfelelő a pszichológus. Csak nagyon drága. A tb alapon működők, meg állítólag nem olyan jók.
júl. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Phoney ***** válasza:
100%

A legjobb korban vagy hozzá, hogy elkezdd helyretenni, de nem múlik el magától. A leírásod alapján traumatizált ember vagy (akár emlékszel rá, akár nem), akinek a traumák megakasztották a személyiségfejlődését (pszichológiai értelemben nincs kifejlett felnőtt identitásod, anélkül pedig igazi önbizalmad sem lesz soha). Nagyon gyakran ennek a következménye szokott lenni a generalizált szorongásként ismert tünetegyüttes.


A működő módszer a pszichoterápia, minden más rulett.

júl. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz,de csak havi 2x tud fogadni igy nem sokat segít
júl. 5. 10:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenűl kell pszichológus ,de ha te azt érzed ,hogy szükséged lenne a egy kiadós beszélgetésre akkor menjél.A pénzel ne foglalkozz ,mert megéri!!


Amit te tehetsz ezzel:,,Hogy kell végre felnőttnek, magabiztosnak lenni?"

Kezdj sportolni lehetőleg első körben járj el futni ,mert az megadja a lábaidnak ill az egész testednek az alapvető erőségét.A belső szervekre gyakorolt hatás pl:a tüdő kapacitásod megfog növekedni.

Ha ezt csinálod 2évig mellette edzed magadat súlyzokkal ,ami kiterjed az egész testedre akkor már lesz a felső és az alsó testedben akkora erő ,hogy eljárj küzdősportos,harcművészeti órákra ,mint karate,judo vagy küzdősport box,kick box.

Én azt javaslom ,hogy elsőnek valami lightosabbra járj ,mint box vagy kick box.Ezekkel nem fogod tönkre tenni a testedet ,de megadja pszichésen ill testileg is azt ,hogy növekedjen fájdalom tűrő képességed.

Ha ezt csinálod 2évig akkor eljárhatsz karatéra esetleg aikidóra ,ami megfogja neked adni a spiritualitást.Ha ezeket normálisan oktatják.

Spirituális szempontból én az Aikidot ajánlom ,mert annak nagyon jó viszont a technikai része nagyon nehéz sok sok évnyi gyakorlást követel ahhoz ,hogy éles helyzetben használd is viszont a testedet iszonyat mód eltudja lazítani ill a legjobb választás ahhoz ,hogy a testedet megtanuld tényleg úgy igazán használni.


Ha ezekkel megvagy akkor eddigre meg van a magabiztosságod.

Ha felnőtt akarsz lenni ill behozzni az éveket akkor ajánlom ,hogy járjál emberek közé ,mint bulizó,szórakozó helyekre ill folytasd a tanulást a harcművészetek terén akár melyiket is űzöd eddigre.


Ha ezzel is megvan akkor jöhet a barátnő ,mert eddigre látják majd az emberek azt ,hogy magabiztos vagy ill azt ,hogy testileg is lelkileg is felnőttél.


Nagy vonalakban ennyi.

júl. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nő vagyok,de köszi 😅
júl. 5. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!