Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkalmatlan a pszichiaterem?

Alkalmatlan a pszichiaterem?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok “borderlinera hajazó emocionális zavar” a diagnózisom. A lényeg, hogy mostanában paranoiás vagyok, nem merek lefeküdni éjjel mert attól félek, hogy valaki betör hozzánk és engem meg*lnek. Ezért napokat fentmaradok, majd utána beveszek frontint és azzal tudok aludni. Illetve néha látok árnyékszerű emberalakokat is a szemem sarkában.


Mindezt elmondtam a pszichiáteremnek és neki a reakciója “panaszait fokozott szorongásnak és kényszergondolatoknak véleményezem”.😐💀


Mi a f@szom kényszergondolat azon, hogy nem alszok napokat mert azon paràzok, hogy vki majd kinyír?


Most én nem értem a kényszergondolatnak a fogalmát vagy ez az emberke nyomi?



júl. 3. 02:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ez a "meg akarnak ölni" dolog téveszme. Az pedig, hogy alakokat látsz, az hallucináció. Nem egészen értem, hogy a dokid miért kényszergondolatot diagnosztizált.
júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11


Egyelore nem tudjuk mi a diagnozisa, nem irta le, csak az anamnesisbe ami van, mert amit idezojelbe irt olyan diagnozis nem letezik. Ez valami vagy szemelyisegzavar, abban van pszichozis, skizotip de ra en csekely eselyet latom, valamifele paranoid meg pszichotikus dolog. De majd azt irta megirja a BNO-t.

júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12


Igazad van.


11-es voltam

júl. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Most nincs nalam a papir, majd holnap megyek anyamhoz ő orizgeti a papirjaimat majd elkerem tole es megnezem a BNO-t holnap.
júl. 3. 13:41
 15/19 anonim ***** válasza:

Anyudnal van?? Fu ember. En meg nem mutatnam szuleimnek.. ongy. tol kezdve kb 3 - 4 BNO diagnozis, pater szuicidalt, teveszmek, es kb 3 - 4 szemely. zavar.


Es az anamnesisem olyan reszletes mint az isten. Ha azt latnak hogy miket mondtam es a lenyeget irtak le... borton.

júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Meg egy masik pszichiater is mondta, hogy ez brutalis ami itt szerepel meg amiket szed ilyen mennyisegben meg ezeket, mar megkerdojelezte a tudatomat is es felhivta az adjunktus (mert a foorvos szabin volt es az adjunktus a "helyettesito" receptek ugyeben) a foorvost aki engem kezel, de nem vette fel, ami necces mert egy foorvost megkerdojelezni adjunktuskent azert... kb. nover reklamal a sebesz orvosnak, hogy na ne. Na mindegy. Pszichiaterek velemenye mas es mas.. De ez valt be, az meg elkuldott surgossegire engem, en meg csak neztem meg addiktologiara kuldott aztan mondta, hogy "meg vagy mittom en hova de ez nem jo". Aztan egy uj diagnozist irt ami kozel sincs hozzam: Bipolaris (nem meghatarozott). Evek ota kezel a foorvos, egyszer nem irt ilyet. Lol...
júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A pszichiáterek általában alkalmatlanok,agyatlanul gyógyszerelnek,és hasra ütés szerűen mérnek fel állapotokat és javulási fokokat,ráadásul még kevesen is vannak és leterheltek.
júl. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A pszicháterednek igaza van.

Mert ,hogy:

Félelem:(Wikiszótár megfogalmazása)

1. Menekülési vágy. Képzelt (vagy valós) külső fenyegetés miatti irányíthatatlan késztetés, a valós tények észlelése nélkül. Visszahúzódás a környezettől; az „én nem vagyok veszélyes” és az „el akarok innen futni” érzése.


A képzelt vagy nem valós szó azt jelenti ,hogy csak a fejedben van az a félelem.

A félelem=Egy olyan elképzelt,gondolt történés,személy dolog ,amit te nem kívánsz magadnak.

Ez az én megfogalmazásom.


A kényszer gondolat azt jelenti ,hogy te kényszeresen gondolsz arra a bizonyos gondolatra ,ami már a te esetedben átalakult egyfajta félelemmé.


A félelmet úgy lehet legyőzni ,hogy nem gondolszrá.

Ha ez nem megy akkor szembe kell nézni vele.

De te ezt nem tudod megtenni így azt javaslom ,hogy hallgas relax zenéket éjjelente ill építsd bele a meditációt az esti óráidba.

A meditáció az egy tudományosan is elismert dolog.

Aminek elsajátításával ill rendszeres gyakorlásával megtudod csinálni akár azt is ,hogy te szabályozod azt ,hogy mire gondolj illetve azt ,hogy meddig gondolkozz eleve.

Persze ezt rendszeresen kell gyakorolni és nem 5percet ,hanem legalább kezdésnek 10perc utána 15perc majd 30perc majd 1óra majd akkár 1óránál is tovább.És ezt évekig.


Én ezt az utatt végigjártam így nekem ez már könnyen megy.

Remélem tudtam segíteni.

júl. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megpróbálom ezt a meditációt, hátha segít!
júl. 8. 12:17
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!