Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkalmatlan a pszichiaterem?

Alkalmatlan a pszichiaterem?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok “borderlinera hajazó emocionális zavar” a diagnózisom. A lényeg, hogy mostanában paranoiás vagyok, nem merek lefeküdni éjjel mert attól félek, hogy valaki betör hozzánk és engem meg*lnek. Ezért napokat fentmaradok, majd utána beveszek frontint és azzal tudok aludni. Illetve néha látok árnyékszerű emberalakokat is a szemem sarkában.


Mindezt elmondtam a pszichiáteremnek és neki a reakciója “panaszait fokozott szorongásnak és kényszergondolatoknak véleményezem”.😐💀


Mi a f@szom kényszergondolat azon, hogy nem alszok napokat mert azon paràzok, hogy vki majd kinyír?


Most én nem értem a kényszergondolatnak a fogalmát vagy ez az emberke nyomi?



júl. 3. 02:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Az a kényszergondolatod, hogy téged meg akar valaki ölni.


A szakember a te elmondásod alapján megállapította: szorongsz, üldözési mániád és kényszerképzeteid ( gondolataid ) vannak.


Még jó, hogy nem te fogok minősíteni, a szakdiplomás, jó ideje praxist vivő szakembert.


Soroljuk ezt a tévképzetedet is a betegséged tüneteihez.

júl. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Phoney ***** válasza:
87%
Hát ha EZ nem kényszergondolat, akkor nem tudom, "mi a f@szom" az. Az biztos, hogy nem érted a kényszergondolat fogalmát.
júl. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Valószínűleg nem érted a kényszergondolat fogalmát.
júl. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a kényszergondolat, hogy nem alszol, hanem az, amiért nem alszol!
júl. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm, mostmàr értem!
júl. 3. 09:25
 6/19 A kérdező kommentje:

#3 én azt hittem, hogy a kényszergondolat olyan hogy vmi ételt pl csak páros darabokra lehet felvágni vagy hogy egymás után 10x kell kezet mosni valakinek ilyesmi. Mármint ilyenjei voltak anyámnak és ezt ő kényszergondolatnak hívta, ebből induktam ki.


De akkor rosszul gondoltam.

júl. 3. 09:28
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"borderlinera hajazó emocionális zavar" ilyen diagnozis nincs is BNO-ban. Ez nem diagnozis, ez az anamnesisben leirt megjegyzes. A kenyszergondolat meg "anankasztikus jegyeket mutat" nekem is ilyen van, teveszmekkel odairva az anamnesisbe. Paranoia egy A tipusu szemelyisegzavar (A tipus a legmagasabb, skizoid, skizotip ide tartozik meg), ahol vannak pszichotikus elemek.


Es ha valamit akarsz ra szedni, akkor ne Frontint mert azt felfuggesztettek egy darabig mert szennyezett volt, maga a gyarto vallotta be (EGIS): [link]


Inkabb Xanaxot szedj.. abba nem nyul bele az EGIS meg a magyar gyartok amik, hat... profik.. a Xanaxot meg legalabb tiszta eredeti forrasbol kapjuk es nagyon nem volt ilyen problema vele soha.

júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát én azért mondtam ezt a borderlinera hajazó cucccot mert a pszichiátriai papíromban amit adtak amikor kiengedtek a pszichiátriáról ez állt: “borderlinera hajazó emocionális zavar”. De passz, lehet hogy nincs ilyen valós diagnózis, ebben a témában nem vagyok jártas, hogy diagnózisok meg stb…
júl. 3. 09:38
 9/19 anonim ***** válasza:

8


Alul vagy valahol van egy ilyen F5020 vagy barmilyen FXXXX, tehat egy betu meg 4 szam. Az a te BNO-d, diagnozis, oda is lesz irva a neve.

júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Rendben köszi, akkoor majd megnézem. :-)))
júl. 3. 09:56
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!