Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elektrokonkluziv terápiát...

Elektrokonkluziv terápiát (ECT) kapott-e már valaki súlyos depresszióra? Amikor a gyógyszerekre és más terapiakra nem reagál a depressszio. Ha igen, milyen tapasztalatok vannak? Sajnos nálam felmerült. Köszönöm, ha válaszoltok.

Figyelt kérdés

#depresszió #Ect terápia #Elektrokonkluziv terápia
júl. 1. 08:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket maganban mindet megnezettem. Alapból memoriagondokkal kezdődött, és azért mentek a gyógyszerek, hogy ez depressziós tunet és majd helyreteszi. Annyit rontott hogy munkaképtelen lettem és az ECT terápia kerül már szoba. Ügyvédként ezt nagyon nehéz meg élnem. Reggeli dolgokra nem emlékszem, rövid távú memoria nulla.
júl. 1. 20:35
 12/20 anonim ***** válasza:

11


Biztos, hogy ez klinikai kezelhetetlen depresszio? Nem valami mas aminek a folyamata? Most elso tippem az alzheimer, nem tudom hany eves vagy, ritka eset de vannak akik kesoi 20-as eveiben mar tuneteket mutatnak, tunete pl a klinikai depresszio. Valami okozza, ha nem szellemi. De most hogy belegondolok, nem lehet, hogy psziches? Az nagyon hasonloakat tud produkalni. Lehet tortent veled valami amire egyaltalan nem emlekszel, retrograde amnesiad lett, es semmire nem emlekszel abbol? Es senki nem tudja kideriteni mert egyedul voltal? De a tudatalattidban ott van. Ez csak egy tipp, de ez nagyon valosagosnak tunik.


Amugy amit 1-es irt mar kezd jobb lenni, b vitamin meg szelen azok fontosak a szerotonin mennyisegre, de a funkciora nem. De valakinek az a baja, hogy tul sok szerotoninja van peldaul..


Ha romlik az allapot, rovid tavu memoria, hosszu tavu memoria romlik, kerd ki egy masik neurologus velemenyet es MRI ujra. Ha az alzheimer kizart akkor itt valami eleg ritka betegsegrol van szo (mentalis?). Vannak amoeba fertozesek de azok nyaron, meg nincs annyira nyar meg toban ami all nem hiszem hogy voltal. Meg az lazzal jar meg ilyenek, es az eszi az agysejteket szo szerint, de hat neked semmi tuneted erre.


Valami gond van, az tuti, lemerem eskudni, hogy vagy


- psziches betegseg es arra epul a tuneted (memoria) es retrograde es most mar anterograde amnesiad van mert nem kezelteted a tudatalattidat


- valamilyen neurologiai elvaltozas ami egyre jobban romlik mint az alzheimer/valami hasonlo


- harom valamilyen fertozes


- negy, dominans vagy recessziv genetika


Olyan nincs, hogy ilyen tuneteid vannak es neurologiai problemad nincsenek. Ha nincsenek akkor az psziches lehet az klinikai depresszio de lehet mas is, de mindenfelekepp akkor psziches eredetu ergo ha nem emlekszel semmi traumara ami ert teged, akkor vagy retrograde amnesiad van, sot biztos, es mivel nem kezelteted megfeleloen (ha kezelteted) akkor romlik, mert a tudatalattidat kene talpra allitani.


Eros tippeim:


- neurologia kizarva -> genetika (de ez latszodna, ez ellentmondas)

- betegseg -> vervetel volt-e? normalis ertekekkel?

- trauma retrograde amnesia, ebbol mentalis betegseg , igy valoban nem lehet talpra allni, es emiatt rosszabbodik (a tudatalatti), de megint ez mar hatalmas kerdes, mert ha egyedul voltal, valami tortent veled, nem emlekszel semmire azt hogyan szeded elo? Esetleg pszichologus, de hosszu folyamat, s lehet sikertelen


Utolso de ez mar eszmeletlen radikalis gyanu


- Genetikai struktura, folyamat, ami normals. Fiziologiailag, szamodra. Most nyers peldakent, de mint peldaul valaki fogyatekosnak szuletik vagy autistanak. Nalad meg ez. Ezt nem lehet kiszurni talan MRI-vel meg neurologiai tesztekkel csak azt, hogy romlik az allapotod, mert nem mennek annyira melyen bele. Neked az encephalon (agyi) strukturad a neurologusnak nem uti ki a szemet, mert teljesen normalis. Nincs elteres, te igy fejlodsz. Remelem erted.


Ha ennek egy reszet vesszuk, hogy nincs neurologiai elteres, MRI sem, vervetel meg egyeb sem, genetika sem (mert akkor a szurkeallomany valtozna es a neurologiai kepek mar mutatnak). Ez logikailag psziches betegseg onmagaban, mert ha feledekeny vagy, es neurologiai gond nincs, akkor valamikor trauma ert. Most itt dobalom az otleteket, de szerintem ez az utolso bekezdes a legmeghatarozobb. Nincs neur. elteres, nincs verkep gond, nincs pajzsm gond, nem reagalsz gyogyszerekre - amit ketlek mert ha adnanak egy tramadolt eroset + pregabalin + tianeptine magas mennyiseg akkor biztos lenyugodnal de menjunk illegalba, heroin egyenesen a veraramba ami azonnal masodperc alatt az agyadba jut el minden szorongas eltunik. De maradjunk ott ahol legalis, jozan vagy. Pregabalin, tramadol eros mennyiseg, tianeptine. Ha ettol nem mulik el a klin. depressziod akkor atkozva vagy nem tudok mit mondani. Ellentmondasz az emberi encephalon struktura es funkcio es elmeletenek, ami lehetetlen.


Egy modszer van erre ha minden rendben nalad fiziologiailag es feltetelezhetoen psziches eredetu a dolog. intravenas adminisztracioval sodium amytal (egy bizonyos barbiturat - a barbituratok a benzodiazepinek elodje, csak tul erosek voltak, igy jottek letre a benzodiazepinek). A sodium amytalt rengetegszer hasznaltak katonai faggatason, birosagnal (regen), es egyeb kornyezetben.. Ha tenyleg retrograde amnesias vagy, es trauma ert. Akkor tobb alkalommal ezt a fajta barbituratot intravenasan lassan injektalni kell ez a sodium amytal erre ez a modszer. Ilyenkor atlepsz a tudatalattidba, mintha almodnal. Viszont az emlekeidrol beszelsz ha kerdeznek konkret dolgokrol. Ez egy alkalommal nem biztos, hogy igaz lesz, mert maga a kiserlet sem 100%. De ha tobbszor ismetlik meg, akkor amit ismetelsz az tortent meg.


Egy a baj, hogy itthon nem elerheto egyaltalan. Meg szerintem illegalisan sem tisztan. Esetleg valamelyik orszagbol lehet szerezni. Folyadek formaban, max a katonasagnal hasznalhatjak ha belegondolok. De ha tenyleg trauma ert, lehet, hogy emlekezni fogsz ra, es borzaszto lesz ki tudja mi tortent, es amikor teljesen eber leszel, nem tudni hogyhan reagalsz majd. Viszont mindenre emlekezni fogsz, vagy sokmindenre, lehet most mar keresni valami kezelest, megszunik az amnesiad, de ez egy ket elu kard. Emlekezni fogsz arra ami tortent veled, de cserebe tudnak kezelni. Kerdes, hogy hova esik a merleg. Csak megint, ez a hatoanyag regen volt elerheto pszichiatereknek, ma mar tiltott ezt erre hasznalni. Esetleg meg van a phenobarbital, ami itthon van, de arra kicsi az esely, hogy mukodik, es nincsen folyadek formulaban sem. Ha retrograde amnesiad van.


Nekem a vegso tippem a retrograde amnesia, az mindent lefed. Valami trauma ert, hiaba nem emlekszel ra, tagadod. Nincs neurologiai valtozas, verkep oke, klin. depresszio nem tudni miert, romlo emlekezet ami lehet korai alzheimre de extrem ritka, betegseg gondolom nincs, szervi tesztek nem mutattak ki semmilyen elvaltozast, nincs rak ha jol gondolom, teljesen belefer a retrograde amnesiaba. Ha nincs itt ez a hatoanyag sajnos - marmint van a phenobarbital de csepp formaban nincs, akkor utolso remeny a pszichologus. Egy jo pszichologus aki kepes ilyen emlekezet visszahivasra. En oszinten ezt ilyen ezoterikus dolognak tartottam, nem nagyon hiszek a pszichologiaban, most nem irom le miert de alapja a szocrateszi metodus es a "confirmation bias".


Retrograde amnesia.

júl. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Igen az állapot folyamatosan romlik az emlékezet miatt, és ezt nem tudom elfogadni, feldolgozni. Depressziós gyógyszerekből semmi nem működik. Neurologia teljesen ki lett vizsgálva, gerinc víz, több alkalommal volt kontrasztanyagos mri, eeg, alvás labor. A pszichiáterhez irányítanak vissza, aki meg csak váltogatja a gyógyszereket, de sosem

Volt eredmény. Elfáradtam. Aznapi, tegnapi dolgokra nem emlékszem és nem kapok választ, csak hogy ez szorongasbol van. Egy éve?? És lett volna pszichoterapia, ha olyan állapotba hoznak, hogy ezen kívül másról is tudok beszélni. De mivel nem emlékszem az ülésekre, nem tudunk. Olyan mintha senki nem hinne nekem, mert foszlanyok azért vannak. És másfél év már nagyon hosszú idő. Ezen kívül nem alszok, nincs etvagyam, de persze a laborom tokeletes.

júl. 2. 08:08
 14/20 A kérdező kommentje:
És itt nem egy egy dologra nem emlékszem, hanem semmire a napokról, nem merem a lakast elhagyni, és nem vagyok egyedül hagyható. 43 éves vagyok és tavalyig ügyvédként dolgoztam.
júl. 2. 08:09
 15/20 anonim ***** válasza:

Amit most irtal, hogy nem mered a lakast elhagyni, nem hagyhatnak egyedul az utso nem az, hogy ne legyel maganyos? Ez igy amit leirtal mar nem fiziologiai eredet, hanem valoban psziches amit most irtal es abbol klinikai depresszio. <- meg az utcara menes elotti felelem dolgok amiket nem irtal le gondolom. Az antidepressz.-ok nem hangulatjavitoak, hangulatsemlegesitoek. A tobbi rajtad mulik - ezt en is utalom amikor azt mondjak fuu de boldog leszel tole. Nem. felemel nullara aztan kozlik "a tobbi a tied". Amit eddig leirtal en is gyanakszom ahogy eddig is a psziches gondokra mint alap es abbol lett ugye mint mindig minden esetben traumakban klinikai mentalis betegseg ami klin. depresszio sokszor, sokszor meg maguktol alakulnak ki... genetika. En sem tudok mast mondani, egy embernem tapasztaltam szemelyesen, hogy elajult a szorongastol es szedult. Napokon at. Ha erre kepes a szorongas, akkor nem csodalkoznek, hogy neked is amnesiad van szorongas miatt - hiaba nem erzed, regen lehetett valami vagy abban elsz es az a "komfort zonad" ami okozza magat a szorongast igy lathatatlanul.


El kene menni akkor egy pszichologushoz most mar inkabb mint a tudomany kiterjettebb reszere koncentralni, es segitseget kerni a psziches sebekre. Egyertelmu szerintem is a szorongas igy. Minden tiszta amit leirtal ide-oda iranyitanak, hematologia rendben, minden oke akkor mi lehet... egyedul a psziche.


Probalj meg egy pszichologust hosszadalmasan es legoszintebben. Ezt tudom mondani most mar, ez az utolso gyanum. De ezen sokat kell dolgozni. Nem egyik naprol a masikra.

júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Folyamatosan volt pszichologus, csak ezt a memoria problémát nem

Sikerült meg ugrani, így semmit nem tudtunk haladni. Emiatt maradt annyiban. És emiatt ment ez a gyógyszeres mizéria, lassan az ect, mert emiatt teljesen munkaképtelen lettem és nem emlékszem aznapi dolgokra sem….es rettegek és úgy érzem, sosem

Gyogyulok meg…

júl. 2. 10:33
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom utana neztel-e, de az ECT sokszor nem jo kezeles.. pont az ellenkezoje, megrosszabb retrograde es anterograde amnesia, permanens (maradando) alacsonyabb IQ, meg egy par. Pont az ellenkezoje amit te akarsz. Minden jonak van rossz oldala. Ezzel remelem tisztaban vagy mielott belekezdesz. Rizikos. A vegen lehet, hogy alig leszel barmire kepes. Kognitiv deficit... mintha eloidezett halado statuszu alzheimer ami meg nem is "beteg" de valamennyire tud gondolkodni racionalisan... neha...

Csak el akartam magyarazni a rossz oldalat is az ECT-nek, de lehet tudod ezeket.


Nem tudom jozanul mit kell ilyenkor tenni, de ha nincs opcio akkor a legveszelyesebb az ember... ha angolul ertesz, akkor van egy erdekes motto.


"The Beginning of All Things To End, The End of All Things to come". Ezt ertsd ahogy erteni szeretned.

júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Rettegek az ect-tol, pont emiatt. De így is rettenetes a helyzet, állandó szuicid gondolatokkal. Pszichológusok, akupunktúra, diéta, doterra olajok, antidepresszánsok, semmi nem hozott tunet enyhülést. Hogy elkezdhessuk a terápiát a régi dolgok feldolgozásához…
júl. 2. 10:59
 19/20 anonim ***** válasza:
akkor megis vannak regi dolgok amik feldolgozasra varnak?
júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Önmagában már ez a 2 év is egy nagy trauma hogy így leepultem….
júl. 2. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!