Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elektrokonkluziv terápiát...

Elektrokonkluziv terápiát (ECT) kapott-e már valaki súlyos depresszióra? Amikor a gyógyszerekre és más terapiakra nem reagál a depressszio. Ha igen, milyen tapasztalatok vannak? Sajnos nálam felmerült. Köszönöm, ha válaszoltok.

Figyelt kérdés

#depresszió #Ect terápia #Elektrokonkluziv terápia
tegnapelőtt 08:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet osszefuggesben etelintolleranciaval a depressziod? + Ezaltal mèg vitaminhiannyal is.
tegnapelőtt 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

1-es menj etkezes kategoriaba, ez nem ide valo amit ide irtal.


Az ECT egyebkent sem 100% biztos. Kb 50% ha jol emlekszem.


Van meg egy a TMS, a magnes alapon mukodik, de sajnos ott is hasonlo bar valamivel nagyobb az esely a csak a javulasra, gyogyitani egyik sem fog. A TMS legalabb nem tesz kart benned. De szerintem ilyen nincs is itthon.

tegnapelőtt 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mindent megnéztek már és mivel a súlyos depresszió nem javul semmire, ezért merült fel. Semmilyen gyógyszer nem segített picikét sem. Emiatt merült fel az ECT. Csak hat rettegek. A fő tunetem így is a memoria probléma, ami már munkaképtelenne tett. Emiatt érdekelne, hogy használhat-e. A TMS már nem jön szoba, állítólag ez már attól súlyosabb.
tegnapelőtt 14:17
 4/20 anonim ***** válasza:

Vannak radikalis megoldasok, spravato, ritalin, benzodiazepinek tomkelege, csak ugye ezek mar a satanok koze tartoznak. De nekem a benzodiazepinek valtak be, meg Lamictal 600mg. Mondjuk ott is memoria gond van.. meg olyan... Hat Rivotril Xanax Lamictal az alap. Aktiv vagyok, de hogy mondjam.. erzem meg mindig azt a lehuzo erzest, azt a "minek?" de ugyanakkor nem adok neki erteket, de igazabol faj csak lenyomja a gyogyszer. Igy tudok elaludni kb. A Lamictal nagyon sokat segitett - de el is vett ami lehet, hogy jo.. kicsit/elegge feledekeny lettem es ugymond osszezavart. Pl ranezek az orara 21:16, aztan beszelek valakivel valamirol, es mondom neki hogy mittom en alig van este mirol beszelsz, ranezek az orara 23:52. De nem azert mert eltelt az ido, hanem erzem, hogy ossze voltam zavarodva, meg hol a jobb meg a bal de az is csak kicsit, meg neha felcserelem a jobb meg a balt, hogy pl. metronal melyik iranyba kell menni a nyugatinal. vagy barhol.


de oszinten... ez volt a tervem, mert mar egy ideje tudtam, hogy semmi mas nem fog segiteni, csak ha elfelejtek akar rovid idore, akar hosszura es nincs semmi erzes bennem. Nem erdekelt se az hogy nem lesz erzelmem, semmi. De nem lehetett egy eletet elkepzelni abban amiben en voltam, de ez is.. normalis? Tudom, hogy nem. Irracionalis. Irracionalis mert egy irracionalis helyzetet akartam megoldani egy irracionalis otlettel ami eletbe lepett. Es mondjuk ugy, meg mindig ugyanott tartok, csak maszkolom az egeszet. Sehogy sem tudok ezekkel elni. Semmi erzelmem nincs szinte. Annyit tudok, hogy emlekszem milyen volt regen. Es emlekszem, hogy nem fogom ezt folytatni, es fellapoztam rengeteg farmakologiai konyvet (pdf) szakirodalmat, mindent atneztem, gyogyszerek elerhetosege OGYEI-nel is. Kiadhato e tamogatassal, stb. Orvossal felirattam nagy dozisban, mert igy akartam. De ez sem "tetszik". ECT meg TMS nekem mar nem, nem bizok bennuk.

tegnapelőtt 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

első válaszoló voltam.


Nem véletlenül ajánlottam a kajálást. Itt a tudományos megközelités: https://www.youtube.com/watch?v=xjEFo3a1AnI súlyos személyiség és hangulatzavar esetén.


Én pl nagyon durva hangulatingadozás és önutálati gondolati loopból másztam ki tápkiegészitőkkel. Nem gyógyit ki csak megmagyarázza a szélsőséges hangulatingadozásokat. Illetve a kajálás. Meg kell figyelni hogy érzed magad kaja elött majd után. meg csinálni kell egy normálisabb vérképet ásványi anyagokról és vitaminokról. Nekem extrém alacsonyan volt a b12, cink, d vitamin.

tegnapelőtt 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
ja és az ssri is máshogy hat miután ezeket helyreraktam.
tegnapelőtt 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
+ olvassátok el a videó alatti kommenteket.
tegnapelőtt 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hosszú választ. Én sajnos munkaképtelen lettem egy éve és nem derül ki, hogy a gyógyszerektol vagy a nem reagáló depressziotol. Bármivel próbálkoztunk Ssri, snri, tca, spravato…stb. Mindenre rosszul reagáltam és csak épültem lefelé. Jelenleg egy éve nem dolgozok és magamat is alig tudom ellátni. Fogalmam sincs mit tegyek, mert ez nem egy rossz hangulat, hanem egy krónikus depresszió, ami semmire nem reagál. Fogalmam sincs mit tegyek…
tegnapelőtt 20:23
 9/20 A kérdező kommentje:
5os: mindent megnezettem, minden rendben volt, nőgyógyászati hormonok, neurologia, minden negatív. Fogalmam sincs hogyan tovább…
tegnapelőtt 20:25
 10/20 anonim ***** válasza:
néztek b6, b12, cink, réz, d vitamin, szelént? Mert ez a lényeg. Nekem is minden fasza hormonok szempontjából, pajzsmirigy, hasnyálmirigy, vese, máj funkciók.
tegnapelőtt 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!