Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem szedem 3 hónapja a huszoné...

Nem szedem 3 hónapja a huszonévig szedett Paroxatot, sajnos azért szedtem ilyen sok ideig, mert nem tudtam letenni a súlyos elvonási tünetek miatt. Még mindig érzem a hatását, amilyen zavart okozott az agyamban... Mivel tudnám ezt csökkenteni?

Figyelt kérdés

jún. 1. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet vegyél be egy fájdalom csillapítót. Hogy csináltad felezted?
jún. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem a fejem fáj, hanem a nyugtalanság a panaszom. Először feleztem már 10 éve aztán annál is kevesebbet szedtem évekig, és ezt hagytam el lassan. Azért hagytam el,mert nagyon súlyos panaszokat okozott már.
jún. 1. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen súlyos panaszokat? Én is több mint tíz éve szedek egy SSRI-t.
jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Súlyos nyugtalanságot, izgatottságot okozott, amit alig tudtam már elviselni...:(
jún. 2. 12:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem, és helyette más SSRI-t nem próbáltál?
jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem. Ha ez a gyógyszer ilyen súlyos panaszokat okoz, akkor a valószínűleg a többi, ugyanilyen elven működő SSRI is ugyanezt a hatást váltaná ki sajnos... :(

Nem szeretném mégegyszer átélni ezt!

Inkább azt várom, hogy helyreálljon az idegrendszeremben a magas szerotonin szint,mert valószínűleg az az oka ezeknek a súlyos panaszoknak. Teljesen felborította az agyamban ezt a kémiai egyensúlyt. Egyébként már nem hiszek ezekben a gyógyszerekben! Tapasztalat, és Szendi Gábor írásai is felnyitották a szemem! Sőt, a legújabb tudományos álláspont is az, hogy a szerotoninnak semmi köze nincs a depihez és a szorongáshoz. Én már ezt vallom, csak ártanak ezek a szerek sajnos!!!

Egyébként amikor orbáncfüvet szedtem a Paroxat abbahagyása után 2 héttel, akkor egy idő után pontosan ugyanazok a panaszok jelentkeztek, mint amiért leálltam róla! Ugyanis az orbáncfű MAOI-gátló antidepresszáns, amit tilos együtt szedni SSRI antidepikkel a szerotonin szindróma veszélye miatt! Megemeli veszélyesen a szerotonin szintet az agyban... :(

jún. 2. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!