Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai kezelésre járok...

Pszichiátriai kezelésre járok már egy éve . De én már érzem meggyógyultam. A kontroll vizsgálatokon is elmondta az orvos , hogy ebből kigyógyulok. Mégsem enged el. Mit tudok tenni? Megtehetem hogy nem járok már a gondozóba? Ugye nem kötelezhet rá?

Figyelt kérdés

jún. 29. 15:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
29%
Nem skizofrén a kérdező, megmondták neki, hogy stressz hatására ideiglenes pszichózis. Már elmúlt. Nem tojásrántotta az antipszichotikum!
jún. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
30%

11


oke de mi az alapbetegsege? Lehet bipolaris I alapbetegseg, erre jott egy "nagyfoku stressz" es jott a pszichozis.


"Ó hát 2 év után szokott visszajönni a betegség (ha magának egyáltalán vissza jön) de miért baj magának ha szedi a gyógyszert??" Az orvosa valasza volt, hogy mi a baja ha szedi. Valoszinuleg gyakran fordul elo nala a pszichozis ezert csokkenteni kell a gyakorisagat.


A kerdezo ahogy a 4-es kommentemben megirtam, igen, kezelgetni akarja, mert hamis remenyt ad, direkt, hogy mi lenne ha nem szedne a gyogyszert? Meggyakoribb pszichozis, szorongas, erosebb klinikai depresszio, melyulo betegseg. Nem tudni. Valamiert erolteti az orvos a gyogyszert nyilvan nem baromsagbol.

jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
36%
NINCS ! a kérdezőnek alapbetegsége! Nem bipoláris, nem skizofrén, nem depressziós, nem szorong! Stressz hatására kijött egy pszichózis, majd elmúlt. Van ilyen.
jún. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Nincs semmi bajom, nem vagyok se bipoláris, se skizo..semmi. Stresszre jött ki! Ezt az orvos is mondta, hogy a nagy fokú stressz hozta ki... De ha túl sokáig oda járok akkor majd ő gyárt nekem valami betegséget, vagy azt mondja h kiújult a betegségem...
jún. 30. 13:33
 15/26 anonim ***** válasza:
30%
Akkor hagyd ott, csak mondom: a rokonok, barátok szóljanak neked, ha úgy látják, hogy vissza kéne menned.
jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
30%

Egeszseges embernek nem irnak fel stresszre antipszichotikumot...


13 te meg orakulum vagy, hogy megmondod elore nincs alapbetegsege?

jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
16 os Akut pszihózisra írták az antipszihotikumot.Nincs más alapbetegségem
jún. 30. 14:12
 18/26 anonim ***** válasza:
30%

Egeszseges embernek nincs akut pszichozisa... az akut azt jelenti rovid ideig tarto. Bipolarisnal is van, lehet meg borderline-nal (bar ez erdekes dolog, errol vitatkoznak, hogy pszichozisban vannak-e vagy sem), pszichotikus depresszio.. rengeteg pszichotikus betegseg van. Egeszseges embernek plane antipszichotikumot nem irnak fel. Meg a bipolarisnak is Xanaxot igaz a antipszicho. melle.


De mondom. Ha valaki egy atlagos, normalis, mentalisan egeszseges ember, hiaba ideges, szorong, stressz, nagyon stressz. Nem fog pszichotikus lenni. Akkor mar tudod mennyien lennenek?...


Es hogy miert erolteti az is gyanus, ez a "megmergeznek" dolog is skizofren szeru pszichozis tunet, hogy "a vegen annyit kapok, hogy tenyleg lesz bajom". Nem tudom. Az egesz gebasz gyanus kerdezo. A doki rajta akar hagyni, alapbetegsegedet nem tudod van-e vagy tudattalanul tagadod, ugy erzed jol vagy de erolteti a doki, tipikus tunetek valamilyen mentalis betegsegre ne haragudj nem ki akarom huzni a nyelved a szadbol, de ezek tipikus tunetek.


Nagyon nagyon nehez NEKEM elhinni igy, hogy a doki rajtad akarja hagyni es te szerinted nincs alapbetegseged, meg meg sem nezted az anamnesist, hogy mit irt? Milyen diagnozis? Ott van egy reszletes szoveg elvileg, nem a BNO meg az Akut Pszichozis. Miert akarna rajta tartani antipszichotikumon. Engem ez zavar ha akut. Es mindig alibivel jon, ahogy az en dokim is szokott pszichotikus emberekkel. Ugyanez a szovegkornyezet. Aztan nem szedi, megint kezelheti. Valaki litiumot hagyta abba, aztan szetitta magat, vihette a mento az illetekes dokihoz aki o, surgossegire. Igaz az litium volt... De ugyanez a sztori.

jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
20%
Attól még, hogy te valamit nem tudsz, 18-as, attól még az van. Én elhiszem, hogy a te pszichiátriai betegséged elviseléséhez jót tenne neked, ha másokat is ebben az állapotban tudnál, de sajna, kénytelen vagy tudomásul venni, hogy a kérdező pszichiátriai állapota bizony nem azonos a tiéddel.
jún. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

csak kimásoltam a netről mitől alakul ki pszihózis anélkül , hogy valaki skizo, vagy bipoláris v egyéb más betegsége lenne. Ime! A kórkép esetén a pszichotikus állapot akutan alakul ki ( 2 héten belül) , olyan személyeknél akiknél korábban pszichotikus tüneteket nem észleltek. A téveszmék leggyakrabban üldöztetéses, vonatkoztatásos tartalmúak, a hallucinációk általában akusztikusak. Schizophrénia és az akut polimorf pszichotikus zavar kritériumai nem teljesülnek. Ha a téveszmék 3 hónapnál tovább tartanak a diagnózis perzisztáló paranoid zavar. Psychés kórokok

Egyszeri nagy stressz

Hirtelen, veszélyeztető változás a szociális státuszban

Elhárító mechanizmusok szerepe

Ingerszegény környezet

Szociális izoláció

Szociális támogatottság hiánya

jún. 30. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!