Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai kezelésre járok...

Pszichiátriai kezelésre járok már egy éve . De én már érzem meggyógyultam. A kontroll vizsgálatokon is elmondta az orvos , hogy ebből kigyógyulok. Mégsem enged el. Mit tudok tenni? Megtehetem hogy nem járok már a gondozóba? Ugye nem kötelezhet rá?

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 15:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
A kezelést vissza lehet utasítani ha nem vagy ön és közveszélyes.
tegnapelőtt 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%
1-es jól írta. Viszont az orvos azért akar tovább kezelni, mert biztos tudja, hogy a gyógyulás után ajánlatos egy utánkezelés is.
tegnapelőtt 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Mi a diagnózis? És mért nem beszéled meg vele, hogy mért nem akar elengedni?
tegnapelőtt 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Kamuzott sajnos.. gyakori az ilyen. Hamis remeny. Enyem is mondta amikor rakerdeztem, hogy hamis remenyt ad-e sok paciensnek, mondta hogy sajnos igen mert akkor hol tartanank. En is egy betege vagyok. Plusz te azt hiszed meggyogyultal aztan visszaesel es mehetsz vissza, ezert nem enged el. - de nem tudom fekvo vagy jarobeteg vagy. Ha fekvo akkor elvileg tilos. Plane ha zarton. Ha jarobeteg akkor mar igazabol csak gyogyszerert kell bemenned es kivaltani es "meggyogyultal". Csak aztan elkezded nem szedni, visszaesel, megint visszakerulsz hozza. Tudod hanyszor fordul ez elo? Majdnem mindig.
tegnapelőtt 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
41%

1


Azert az on es kozveszelyessel vigyaznek. A ketto nem egy. En peldaul csak onveszelyes vagyok, papiron is oda van irva, nem vagyok kozveszelyes, pszichologusok (szakpszichologusok tomkelege) is kifaggatott. Es engem elengedtek igy egyebkent. Marmint jaroba.

tegnapelőtt 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
55%
Ha van erős ellenérzésed a pszichiáterrel szemben, akkor ne járj hozzá. Viszont meg lehet érteni az ő szempontját is (ha egyébként lelkiismeretes szakember), ugyanis a megnyugtató tudományos megismerés egyik ismérve az utánkövetés, amikor időben igazolható a gyógyulás, ami a beteg számára is megnyugtató egy kívülálló szemével igazolva.
tegnapelőtt 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Egy nagy fokú stressz váltott ki nálam téveszmét.Akkor azt mondta az orvos, hogy ebből kifogok gyógyulni. Arról volt szó hogy egy darabig szednem kell a gyógyszert és kész."Egy darab idő után" megkérdeztem, hogy ugyan már meddig kell még szedni? Ó hát bírjuk ki egy évig.. Most már egy éve járok oda..Újra kérdeztem, hogy most már elhagyhatom?!Válsz: Ó hát 2 év után szokott visszajönni a betegség (ha magának egyáltalán vissza jön) de miért baj magának ha szedi a gyógyszert?? Ugyan miért is lenne baj? Mert nem vagyok beteg,nem akarok oda járni! Átmeneti volt.Számomra úgy tűnik, mintha csak kezelgetni akarna..
tegnap 12:05
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
Akkor próbáld meg, hogy fokozatosan abbahagyod, de ne hirtelen, hagyjál rá egy hónapot, és legyen a környezetben megbízható ember, aki szól, ha negatív irányba kezdesz haladni. Az orvosnak meg mondd meg, hogy szedjen ő fölöslegesen, mért ne alapon antipszichotikumot.
tegnap 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem igaza van az orvosnak. Tapasztalata lehet abban, hogy a gyógyszer elhagyása sokszor ront a helyzeten tünetmentesség mellett is. Másrészt előfordul, hogy a betegnek nincs betegségtudata.
tegnap 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Kerdezo, nem tudom olvastad, de olvasd el a 4-es kommentem.
tegnap 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!