Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikum csökkentése?

Antipszichotikum csökkentése?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, ki milyen tüneteket tapasztalt a dózis csökkentésénél és meddig tartottak?


Én 15mg olanzapint szedtem eddig, amit most a negyedével csökkentünk. Pontosabban csökkentek, mert az orvos csak felvette a csökkentést de szeptemberig nem találkozom vele. Kicsit félek, de szeretném szeptember előtt csökkenteni a dózist mert egész nap álmos vagyok, alig tudok így dolgozni és betegesen sokat zabálok, hájasodom. Jelenleg stabil az állapotom, ki mit tapasztalt olanzapin vagy kvetiapin csökkentésénél?



jún. 25. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A napi kvetiapin adag csökkentésekor pár napig felszínesen aludtam, éjszaka 1-2 alkalommal felébredtem, és nap közben kicsit labilisabb volt a hangulatom. De nem vészes, kibírható és néhány nap után megszűnnek ezek a tünetek. A lényeg, hogy fokozatosan, több lépcsőben célszerű a napi dózis csökkentése. Az olanzapinnal nincs tapasztalatom.

Fontos: csak azután próbálkozz a napi adag csökkentésével, miután az orvos rábólintott, és pontosan úgy csináld, ahogy előírja.

jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én explemedet hagytam el minden csökkentés nélkül és én éppen jobban is lettem tőle,főleg mert a mellékhatásai durvák voltak,mondjuk én össz vissz 1 hónapig szedtem,nyilván aki régebb óta szedi az jobban szenved a csökkentéstől pláne az elhagyástól,viszont az orvosok is úgy csökkentik hogy negyedelik hétről hétre,és ha van mellékhatás akkor benzoval csillapítják,nem egy agysebészet a pszichiátriai gyógyszerelés...
jún. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!