Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stimuláló antipszichotikum...

Stimuláló antipszichotikum létezik / valódi stimuláns a problémámra? Többi lent

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy riszperidont szedek, 17 éves vagyok, most jövök le róla a sok rossz mellékhatás miatt (2.5 mg-ról 1.5mg-on vagyok most) és halál álmosnak érzem magam és gyengének, mintha lázas lennék de nincsenek lázas tüneteim csak az a hihetetlen gyengeség és álmosság. Ez az álmosság és gyengeség annyira rossz, hogy a sulis tejesitményemre is kihat (17 vagyok) hibát hibára halmozok.

Szeretnék kapni valamit ami ébren tart, segít jobban koncentrálni.


Holnap megyek (május 7) pszichiáterhez és elmondom neki mindezt a gyengeséget meg stb… szerintetek fel írnának nekem stimulánst vagy legalábbis olyan antipszichotikumot (ha van olyan) ami nem elgyengít/álmosít, hanem stimulál/ébren tart?


Köszi a válaszokat!



máj. 6. 15:49
 1/9 anonim válasza:
Antipszichotikum után nem fog felírni neked stimulánst.
máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Miért nem?😭

Nekem nagyon kéne, mert mondom alig van életerőm.

máj. 6. 16:50
 3/9 anonim válasza:
Mert volt valami oka, hogy felírta az antipszicho-t, ami hatásmechanizmusát tekintve pont az ellentettje a stimulánsnak.
máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Reagila.
máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Köszi

máj. 6. 17:19
 6/9 A kérdező kommentje:
#3 a hangulatingadozasaimra irta fel, mert elvileg borderline szemelyisegzavar gyanus vagyok. Vagyis “serdulokori borderline-ra hajazo emocionalis zavar” van a papiromon.
máj. 6. 17:21
 7/9 anonim ***** válasza:
A Reagila jó lehet, bár ritkán írják fel off-label, vagyis nem az eredetileg meghatározott skizofrénia diagnózisra. Főleg ha még nem mostanában töltöd be a 18-at. Sajnos 18 év alatt nagyon kevés fajta antipszichotikum írható fel, utána viszont "kinyílik a világ". Esetleg az aripiprazol egy jó választás lehet addig is.
máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Augusztusban töltöm a 18-at ha ez számít.
máj. 6. 21:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Update: aripiprazol-t írtak fel nekem
máj. 7. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!