Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A rivotril mennyi idő után hat?

A rivotril mennyi idő után hat?

Figyelt kérdés
Nekem a xanax olyan 30 perc után hatni szokott, de a rivotrilt bevettem több mint egy órája és semmit se érzek,csak a pánikot. Mennyi idő kell neki?(2mg)

jún. 24. 09:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
En oszinten a tegnapi nap reggeltol estig 18mg-t bevettem és ma se éreztem semmit meg tegnap se nagyon.Volt talan 1-2 ora amikor nyugodt voltam,de ejszakankent megebredtem,stb,szorongtam.Alprazolamnal meg 4mg-től jól belazulok legalább:)
jún. 25. 13:11
 12/15 A kérdező kommentje:
Pedig nincs nagy tolerancia szintem az alprazolamnal,rivotrilt pedig most elosszor probaltam ki,azt hittem olyan lesz mint a xanax de hat felejtős lesz úgy érzem
jún. 25. 13:13
 13/15 anonim ***** válasza:
47%

kerdezo, farmakokinetikaban az alap folyamat, hogy minel nagyobb a "terfogata" egy aktiv hatoanyagnak (nem a plazmafeherjeben), annal gyorsabb a clearance. Ha beveszel egyszerre 18mg-ot, szinte azonnal kiurul es alig erzel valamit. Ugyanez alprazolammal. Az intravenas mar mas teszta azert. Oral adminisztracio mellett ez mar, maj lebontja, abszorpcio, metabolizmus feherje kotodes, transzporterek ne menjunk bele.


De 18 miligram eleg sok mondhatni durva, epilepsziasnal kepzelnem el, de hataron belul (20mg) - de egyentol fugg, hasonlits ossze egy 157cm 41kg meg 210cm 94kg-os embert. Oszd el a rivotrilt mondjuk napi 3 ra. Reggel delben este. Csak ne 18mg-ot reggel delben este mert az mar tul sok.. nem halsz bele, kozel sem, csak ugy kiutodsz mintha egy lo seggbe k*rt volna teged. De ne probald. Tenyleg. Eleg reggel, delben, este, 1-2-4. Be fogsz faradni nagyon nagy esellyel hiszem. Meg ha toleranciad van. En igy szedem bar kisebb mennyisegben, nincs olyan hogy tolerancia. Mindig hat, csak nem ugy ahogy szeretned. En is reggel bevettem 2mg, delben 2mg, es most megyek aludni egyet, mert faradok. Ez nem 18mg a tiedhez kepest, ez 8mg csak este 4mg jon. Ott is elalszok.


Erre bizonyitek az antidepresszansok, antiepileptikumok, alprazolam szinten - ha sokat szedsz be elosztva anterograd amneziad lesz. Lamotriginet szedheted 2 even at, nem lesz toleranciad. Nincs "csak benzodiazepine" tolerancia. Ahogy nikotin tolerancia sincs. Kell nekik meg stimulal es egyben lenyugtat, azert szivjak tobbnyire eveken at, es nem tobbet meg tobbet.


Ha nem vagy epilepszias felesleges 18mg kiveve ha fuggo vagy es tudattalanul gondoltad, hogy minel nagyobb annal jobb. Ha csak egyszer csinaltad, akkor tobbet ne, ha mar tobbszor csinaltad raadasul feleslegesen, hat... az addikcio, de ez is a te dontesed, ha teged javit, akkor minek tenned le? Ha nem javit akkor probald letenni. Sosem ertettem, hogy akinek bevalik egy gyogyszer, es "hoppa en le akarom tenni de egyebkent jol erzem magam tole es nincs gond vele" ez honnan jon. Kiskegyedbol hallanak agypusztito apokalipszis kigyomereg hulyeseget? Na mindegy. Akkor ott vannak a szivgyogyszerek, pacemaker. Az is apokalipszis?

jún. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Tudtommal nem vagyok epis,de ha ennyi nem üt be lehet hogy az vagyok?

Nem egyszerre toltam be a 18mg-t hanem 2-3 orankent 2-4mg-ket

jún. 25. 17:31
 15/15 anonim ***** válasza:

Nehez megmondani latatlanban... lehet idotorzulasod volt es mar bekapkodtad, mondom ezek emlekezet kiesest okoznak. Lehet nem is 18mg volt... nem tudom igy hogy vegig neztelek volna. Lehet kidoltel aztan ebredtel de nem voltal jozan es megint bevettel aztan kidoltel, lehet elgurult a "18mg"-nak egy resze, vagy tenyleg annyit vettel be, de ezenkek el kell telnie idonek, hogy hasson, 2-3 ora az elejen eleg, de ugy 4 - 6 orankent szokott optimalis lenni. Pl reggel 8 delben aztan este 6.


Nehez igy. De kerdeztem, hogy mar sorozatban ennyi vagy csak egyszer szedtel ennyit? Ugy ertve lehet nem fogalmaztam jol, hogy mar naponta tobbet, vagy ez a dolog mar folyamatos?

jún. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!