Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a Rivotril szedése...

Szerintetek a Rivotril szedése mellett tud fejlődni az izom?

Figyelt kérdés
Szednem kell napi kétszer, reggel és este, azonban szükség esetén bevehetek egy harmadikat. Most olyan élethelyzetben vagyok, hogy ma délben is be kellett vennem 1 szemet, eléggé feszült, ideges voltam, súlyzós edzés után kb. 1 órával, vagy másféllel vettem be. Na de most meg az férkőzött be a gondolatomba, hogy ezzel meggátoltam az izom regenerálódását. Azt nem tudom hogyan, vagy hogy tényleg gátolja-e vagy sem, de ez jár a fejemben. Eddig is edzettem, meg szedem a Rivotrilt is, és mégis fejlődök, viszont alapesetben nem edzés után szedem be, vagy nem ilyen hamar. Annyiból talán jó volt, hogy ellazízott, aludtam is valamennyit, ez pedig jót tesz az izomnak. Tehát látszik, magam sem tudom, hogy mi van. (Ez is az egyik betegségem, kényszeres gondolataim vannak, amiktől olykor nehéz szabadulni.)

jún. 23. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:

ne ferkozzon be az agyadba se, a Rivotriltol nem leszel se gyengebb se erosebb. es ez nem olyan, hogy nem birod es beveszel egyet, mert amire hat az kb 3 - 4 ora. Nem azonnal. A "behetetek harmadikat szukseg eseten" meg nagyon jol hangzik...


"edzettem, meg szedem a Rivotrilt is, és mégis fejlődök"


Kenyszergondolatokra nem ezt szoktak adni, ezt elsosorban antiepileptikum, masodsorban nyugtato. De a kerdes magat valaszolta meg, a masik ketto resze eleg fura, az utsoval meg szkeptikus vagyok.


Ha igy jo neked, akkor szukseg szeruen szedd tovabbra is es nojjon az izom.

jún. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs összefüggés, tán a jobb és több alvás kedvezőhet hatha a metabolikus folyamatokra. Bár én olyan szedált lennék, biztos, hogy nem menne az edzés; meg nem ismernék közvetlenül egy ennyi nyugtatót szedő ember mellett edzen. (Még a végén balesetet okozol magadnak vagy másnak.)

Visszatérve a mondandóm első felére, nekem konditeremben mesélték börtönviselt edző társak, hogy ott mindenki Rivóval edzett és, hogy állítólag hozza az izmot. Én ennek semmi alapját nem olvastam még sehol de hát ki tudja. Én minden esetre nem edzenék így, balesetveszélyes lehet.

jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De félreértitek, én nem azért szedek Rivotrilt, mert azzal növelem az izmom, nyilván nincs ilyen hatása, hanem mert pszichiátriai kezelés alatt állok, és szednem kell. A másik, hogy a napi kettőt én már meg sem érzem sajnos, mert úgy hozzászokott a szervezetem, tehát balesetveszély nem áll fenn. Mikor anno a pszichiátrián elkezdtem szedni, na akkor volt olyan, hogy még be is fostam, mert pont elkaptam valami fertőzést, és mivel akkor szoktattak hozzá a gyógyszerhez, úgy leszedált, hogy a vécére sem értem ki, meg éjszaka befostam. 24 órából nem tudom hány órát aludtam. Kb. mindenki olyan volt a Rivotriltól, mint a zombik, de ez elmúlik. Sőt, olyan szinten elmúlt nálam, hogy sportolok, azon belül is ökölvívás, mellette szintén hobbiként zsonglőrködök, akár 1 lábon, autót meg szerintem jobban vezetek, mint sokan mások, tehát nagyon jó reflexeim vannak. Ennyire hozzá tud szokni a szervezet, az elején pedig még autót sem szabad vezetni legalább 2 hétig.
jún. 23. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:

De van hatasa, csak mar hozzaszoktal. Azert mert nem altat annyira meg mit tudom en, van hatasa csak nem az amit te ereztel eloszor. Mint az antidepresszansok ha szedtel. Ott is 2 - 4 het, majd nem erzel semmit nagy valoszinuseggel (a javulason (ha van)) kivul). Ez nem sajnos, ez jo. Csak ne szedj tobbet.


Amugy ezek a sportagak nem tiltjak az ilyen szereket? Mert valamilyen loveszetnel peldaul a szivgyogyszer metoprololt tiltjak. De lehet akkor hobbi szinten nyomod de az is azert csaloka, mert a rivotril nyugtat meg akkor is ha nem erzed, pl okolvivasnal a masikban ott az ideg, te meg koncentralt nyugodt vagy. Ugymond csalsz - mar bocs, mert mar hozzaszoktal de meg mindig hat. Az mas, hogy nem erzed, es az is mas, hogy hat. En 8mg rivotrilt szedek es en is semmit nem erzek minimalis faradtsag mellett, plusz 4mg xanaxot. Ha kell talizok haverokkal, pizzazunk, egyikuk sem mondta, hogy "figyelj mar ugy le vagy allitva mint fagyaszto hutom micsinaltal". De hat, evek ota szedem.


Mondok erre egy masik peldat. Ha a Rivotril nem hatna, miert adnak hosszu tavra epilepsziasoknak es miert 20mg a max ha mar 0.5mg-tol kidolnek az emberek 1 hetre? Max addikcional, de arra sem annyit.


A masik, hogy probald ki (ha akarod) ejfeltol 5 orankent beveszel 1 tablettat, kelj fel hajnali 5 kor megint tabletta, es igy tovabb egy napot at, ha nem szedsz mast. Tessek "szuksegszeru" legyen. Azt mondod, hozza vagy szokva, akkor nezzuk meg. Egyebkent a panikosok is hozza vannak szokva a Xanaxhoz 2 ev mulva es meg mindig hat nekik es az is benzodiazepine?


Igen, mar eltompult a tudatos erzet, de az nem azt jelenti, hogy mar nem is mukodik. Ahogy pont irtad. Betegseg. Pl. Elkapsz egy virust, most nem fososat, lazad van, de kijossz belole 1 het alatt mondjuk. Van immunitasod most mar, igen gyenge vagy meg de 3. heten mar teljesen oke. Viszont jon egy masik tusszogo taknyos trutyis ember, ugyanazzal a virussal. Semmi gondod nem lesz, mert immunis vagy - A betegseg lefolyasat termeszetesen erezted, de erzed szo szerint a sejtjeidben, hogy immunis vagy? Pedig az vagy es azok a sejtek mukodnek meg az immunrendszered is.


Ez egy analogia volt, de remelem erted. Egyebkent neurologusom/pszichiaterem mondta, hogy ezek meg mindig hatnak, hulyeseg hogy nem, csak nem erzed azt amit korabban.

jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jöhetsz hozzám sparringolni, és komolyan edzeni és még az aktuális csajaimat is megosztom veled.

Egy hét után semmi bajod nem lesz

jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kemény vagy, de ez mentális betegség, akármennyit edzek, akármit, akkor is jelen lesz. 32 éves vagyok, 9 éves korom óta sportolok.
jún. 24. 18:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Komolyan írtam. Tegyél egy próbát. Költözz hozzám egy hónapra, és legalább lesz állandó edzőtársam, én meg cserébe helyre pakollak. Ha úgy érzed nem jó a környezetváltozás, vagy bármi gebasz lenne veled pszichésen, akkor az egyik sportpszichológus haverommal is konzultálhatsz, vagy hazamész.

A többit priviben ha érdekel.

jún. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!