Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is volt ilyen rosszul az...

Más is volt ilyen rosszul az antidepresszánstól?

Figyelt kérdés

3 napja szedek Scippa 5mg-ot , a 3.napon olyan szorongás jelentkezett amit életemben nem tapasztaltam, égett mindenhol a bőröm,hangokat hallottam ( életemben nem volt ilyen soha)

Menekülési kényszerem van tőle. Mondanom sem kell ezek mellett a mellékhatások mellett nem bírok dolgozni, sajnos a pszichiáter szabadságon van szóval nem tudom szedjem vagy ne szedjem, de még nem szedtem nem voltam ilyen rosszul.



jún. 22. 10:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Minden gyógyszernél a személyre szabott adagolást csak kísérletileg lehet beállítani. Az orvos sem fog tudni mondani mást, mint hogy pl. felére kell csökkenteni az adagot. Persze ehhez az is kell, hogy megtörténjen az észlelt tünetek, mellékhatások pontos dokumentálása (írásban pl.).
jún. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Scippa volt az első, az Anafranil a 12. ami bejött. ne szedd, van még opció.
jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
Én 6 napja szedem az 5 mg os felét de nekem már attol olyan tüneteim vannak amiket te leirtál.Sokkal rosszabbul vagyok mint előtte.Vannak napok amikor jobban vagyok de pl ma borzasztó rosszul.Szorongok egész nap pedig szedek mellé nyugtatót is.Hullámvölgyek vannak de nekem azt mondta a doktornőm h ki kell tartani sajnos az első 2-3 hét kritikus és nagyon rossz tud lenni.kedden kell hivnom elvileg akkor kell megemelnem az adagot de már előre félek mert már ettől kivagyok.Már felakartam adni de egyszer tényleg csak jobb lesz.Kitartást kívánok neked
jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem helyes, mert szenvedsz az 5mg felétől és semmi garancia nincs arra, hogy tolerálni fogod, majd emeltek rajta és rosszul leszel. Felesleges szenvedés, pedig rengeteg megoldás van még. Én örülök, hogy olyan dokim volt, aki nem hagyott kínlódni, hanem gyorsan cserélt.
jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Én is csak a felét szedem 1 hétig az 5mg-nak. Engem a mozgás, munka jobban kikapcsol, és emiatt a gyógyszer miatt dolgozni nem tudok bejárni, szóval ma nem vettem be. Nekem ennyit nem ér. Hiszek abban, hogy megfelelő pszichoterápiával és rendszeres sporttal gondolkodásmód váltással legyőzhető ez az undorító betegség.
jún. 22. 13:12
 6/23 anonim ***** válasza:
Van amikor ez sajnos kevés...de sok sikert neked!
jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:

És kedves kérdező hogy nem vetted be jobban érzed magad?Te amugy szedsz mellé nyugtatót?Én a háziorvosommal beszéltem szerinte uj gyógyszer kell nekem mert 2,5 mg tól nem szabadna ilyen tüneteimnek lenni de majd megkérdezem a doktornőt!De amugy én már ettől az egész gyógyszer szedéstől is félek:)Ha netán uj gyógyszer annak milyen melléhatása lesz stb....

Nem látom még hogy az valaha jobb lesz

jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Szorongok, de fele annyira nem mint a gyógyszerttől, csak kuporogtam a kanapén és még a bőröm is égett, a legrosszabb ellenségemnek sem kívánok azt a kínt, nem számít hogy két hét múlva talán enyhülne. Nem engedhetek meg magamnak két hetet dolgoznom kell. Igen kaptam mellé nyugtatót de nem nyomja el a tüneteket
jún. 22. 15:35
 9/23 anonim válasza:

Én Stimuloton-t szedek, 50mg ot állapítottak meg kezdésnek egy hétig, de hajlamos vagyok beképzelni magamnak dolgokat hogy ettől rosszul/rosszabbul leszek hiszen amíg nem áll be a gyógyszer addig pontosan azokat az érzéseket erősítik fel , amire felírták.

Régen szedtem szertalin hatóanyagúból nagyobb dózist, és nagyon rosszul voltam tőle, ezért van a félelem.

Önkényesen 25mg al kezdtem, de érzem azthiszem hogy a mellékhatásai még az elviselhető szinten van, de ha mozgok vagy valamit csinálok akkor ezek felerősödnek, bizonytalannak, érzem magam, és mintha bármelyik pillanatban pánikrohamot is kaphatnék.

jún. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Az első hetekben kell mellé szorongásoldó is (Xanax).
jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!