Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abbahagytam az antidepresszáns...

Abbahagytam az antidepresszánst és rosszul vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 hónapja szedek Dulodetet 60 mg, 2 napja abbahagytam, mert úgy érzem nem használ. Egész nap szédülök nem forgó módon hanem ilyen furcsa érzés van a fejemben, mintha zuhanna az agyam... De reggel jobb kedvem volt, mint szokott lenni, több energiát éreztem de most ez az energia átváltott ingerültséggé, feszültséggé. 2 Frontint bevettem semmit se hat. Pár nap múlva megyek pszichiáterhez, mi legyen szerintetek szedjem a gyógyszert?

Feleslegesnek érzem, mert ugyanúgy depresszív tüneteim vannak de most félek ha új gyógyszer kell, hogy fogok leszokni erről?



2023. szept. 10. 20:44
 1/9 A kérdező kommentje:

Most annyira kilátástalannak érzem magam, hogy el nem tudom mondani, reggel olyanokat gondoltam, hogy milyen jó lenne bulizni, menni valahova pedig sose járok bulizni.

Elegem van

2023. szept. 10. 20:49
 2/9 Zcom09 ***** válasza:
82%
Sok ilyen gyógyszert nem lehet csak úgy abbahagyni, pontosan ezért. Ha abba akarsz hagyni egy ilyen jellegű gyógyszert mindig orvossal kell konzultálni a legtöbb esetben egy sima telefon is elég.
2023. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom de másik gyógyszer is kéne vagy nem tudom már, hogy van e értelme. Én se értem mi van velem, ingerült vagy, rosszkedvű, néha jobb de akkor is bennem van az idegesség és nagyon motiváltlan vagyok mindenbe belekezdek aztán abbahagyom stb.
2023. szept. 10. 21:05
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Ne haragudj, de ez pontosan olyan, mint kalapaccsal utni a kezedre, es tanacsot kerni fajdalomra.

Csak akkor hagyhatod abba, ha rendbe tett, vagy masikat fogsz szedni. Sokaig felet szedni. Utana sokaig negyedet. Es ha igy is nehez elhagyni, akkor sokaig masnaponta negyed, aztan harmadnaponta negyed.

Nincs varazsige.

2023. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet egyik napról a másikra letenni, ráadásul a duloxetin hatóanyag amit szedsz az egyik legnehezebben letehető antidepresszáns. Ha abba akarod hagyni akkor az csak kb. 2 hónap alatt, fokozatosan csökkentve lehetséges ennél a hatóanyagnál.
2023. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De akkor miért mondják a pszichiáterek, hogy nem okoz függőséget az antidepresszáns?

Bevettem végül inkább, remélem holnapra elmúlik ez a szédülés 😞

Meg az is baj, hogy ezt a gyógyszert maximum 30 mgig lehet csökkenteni, mert kapszula azt meg nem lehet szétvágni 😞

2023. szept. 10. 23:18
 7/9 Zcom09 ***** válasza:
80%
Nem okoz függőséget. Csupán a szervezeted beáll egy adott szintre amikor seeded, és akkor kezdi el kifejteni a hatását. Ha hirtelen abbahagyod akkor eltűnik az az anyag ami eddig egyensúlyban tartotta a teljes hormon háztartásod. Amitől nem csoda hogy szarul fogod érezni magad, de ez nem függőség.
2023. szept. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Szét lehet szedni a tablettát, kiszedsz belole valamennyit és ujra összerakod, így lehet csökkenteni 30 alatt.
2023. szept. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Ezzel nem lehet játszani! Nekem egy év alatt sikerült abbahagyni a gyógyszer használatát. Azt is úgy, hogy minden nap egy picit reszeltem le belőle körömreszelővel. Így is megviselt.
2023. szept. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!