Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham az autópályán?

Pánikroham az autópályán?

Figyelt kérdés

5 éve vezetek napi szinten, városban semmi bajom, kisebb országutakon se, de pályán összesen kb 5 alkalommal vezettem még az elején. Ráizzadt a kormányra a kezem, hevesen vert a szívem, elhomályosodott a látásom, abszolút nem éreztem magam biztonságban, az első pihenőnél meg is álltam és átadtam az autót. Majd a többi alkalommal ugyanez történt és nem mentem azóta pályára. Viszont ugyanezt tapasztalom olyan országutakon is, amik hasonlítanak az autópályára, a nagy tér előttem, a hidak… nem bírom a legjobb utakat ahol amúgy a legegyszerűbb vezetni… nem a sebességgel van bajom, mert pályán már 90-nél bepánikolok, egy számomra “barátságos” országúton pedig semmi…

Ha valami kizökkent egyből elmúlik, pályán mondjuk semmi nem zökkent ki, csak a kijárat, de az olyan országúton ahol jelentkezett ez egyből elmúlt, ha jött egy körforgó, egy kanyar, egy lámpa, vagy egy falu/város. Azt érzem, hogy az a végeláthatatlan út váltja ezt ki belőlem, aminek nem látom a végét, csak bámulok előre…

Volt valaki hasonló cipőben akinek sikerült ezt leküzdenie?

Azt se tudom, hogy szoktathatnám magam hozzá, mert így veszélyesnek érzem, hogy olyan helyen vezessek, ahol rosszul vagyok és az 5 év alatt országutas élményem az sok volt már, de azokon a szakaszokon ahol jelentkezett a rosszullét a mai napig változatlanul előjön, annyi, hogy már ismerem az utakat, amerre járok és ha nem tudom elkerülni akkor is tudom, hogy meddig tartanak azok az útszakaszok és mivel nem hosszúak, ezért ez ad valamennyi biztonságérzetet, de 10 percnél tovább ilyen úton tuti nem tudnék vezetni.


jún. 8. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehet, hogy a pánik alapján már a vezetés megkezdése előtt is jelen volt?
jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Keress fel egy pszichologust, vicc nelkul, es addig ne vezess autopalyan. Ha mar elotte is parazol, akkor igazabol magadban nem bizol, mas szitukban/emberi kapcsolatoknal/munkahelyen nem erzed, hogy egyszeruen keves az onbizalmad, es emiatt stresszeled magad?
jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Ide sajnos nem pszichológus, hanem pszichiáter kell, a pánikbetegségre vannak egész hatásos gyógyszerek.
jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, gyogyszerek amik leszedalnak. Van panikbeteg ismerosom, es a gyogyszer nem megoldas, csak egy tuneti kezeles. A problema attol meg fennáll.
jún. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy pont ilyen pánikrohamom az M7-en. Nagyon rossz volt. Nem mertem se megállni se továbbmenni. Végül kivergődtem egy benzinkútra,de azt hittem ott halok meg. Utána kezdtem gyógyszert szedni. Azóta semmi gondom ezzel.
jún. 9. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4


A pánikbetegség szervi probléma, attól, hogy valaki eljár beszélgetni egy pszichológushoz semmi se fog változni. A kiváltó ok biológiai nem mentális.

jún. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A panikbetegsegre gyogyszer kell, esetleg melle pszichologus. A pszichologus nem lesz a kocsiban mellette meg nem meditalhat vezetes kozben. Xanax peldaul, hozzaszoksz 1 het alatt. Teljesen artalmatlan, es nyugodt maradsz. De van Xanax SR is, ami megtovabb hat es nem "ut" be annyira.


Imadom aki nem panikos, vagy aki "jaj en kijottem es rosszabb volt a panikom :D" smileyval az idebofog egy ilyet, hogy pszichologus meggyogyitott. Ez egy mentalis betegseg, onmaga pszichologus oke, jo penz, de akkor legyen a kocsiban is veled. Ahogy mas is irta, gyogyszer kell. Legtobb esetben, ismerosom kozul 1 is xanaxot szed. Alapbol az egy erre hasznalt nyugtato, nem altato.


Nem kabulsz be, max az elso alkalomrol, de 1 - 2 het alatt meg sem erzed, csak beveszed. Kesz. Aki itt irja, hogy agysejtpusztito meg drogozik meg apokalipszis a tarsadalomban es gyurcsany ferenc vs orban viktor na annak kene elmennie egy kis pszichiaterhez, nem pszichologushoz. Nem ertem miert mindig a mentalis gyogyszerek a tabu temak. A szivgyogyszerek nem? Azok is bealtatnak. Az alzheimeres gyogyszerek, antipszichotikumokkal? Nem? Neurologiai gyogyszer. Az IBS-re immodium vagy amitriptyline az sem?. Pacemaker? Verhigito? Rak elleni gyogyszerek?


Mindig a mentalis gyogyszerek.

jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez egyrészt sok okból visszavezethető vezetésre, sebességre, egyéb félelmekre, stbstbstb


de.... valami óriási mezőn is kényelmetlenül érzed magad? mert van a klausztrofóbiának ellentéte is

jún. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen… főleg ha dimbes dombos a táj és nem látom a végét csak a hatalmas teret körülöttem. Nemrég is voltam egy ilyen helyen ahol hasonló érzésem volt, azt leszámítva, hogy nem volt akkora a pánik hiszen nem életek múltak rajtam, ha pl elájulok, tudtam, hogy legrosszabb esetben becsukom a szemem…

Sőt ha belegondolok akkor is rosszul leszek ilyen utakon, ha más vezet, csak ott is sokat javít a helyzeten az, hogy nincs rajtam felelősség eközben.

Pszichológushoz járok, mert a mindennapjaimban is jelen van a szorongás, de a tanácsai, hogy ne egyedül menjek, beszéljen hozzám valaki, ne a rosszullétre koncentráljak, légzőgyakorlat….semmit nem segítettek. Durva, de eddig bele se gondoltam, hogy más mellett is így érzem magam sőt gyalog is így érezném magam egy ilyen úton, mert azért az közel sem ennyire durva, mert nincs tétje, pánikrohamig nem is fokozódik de kellemetlen, rossz érzés.

jún. 10. 02:08
 10/10 anonim ***** válasza:

9


"Pszichológushoz járok, mert a mindennapjaimban is jelen van a szorongás, de a tanácsai, hogy ne egyedül menjek, beszéljen hozzám valaki, ne a rosszullétre koncentráljak, légzőgyakorlat….semmit nem segítettek" <-----


Errol beszelek. En egyszer ha nem tobbszor mondtam, mert en is jartam, hogy a az ules vege nem "fair" mert belemegyunk a legmelyebe ahol sirok szoszerint, es erre jon "mara vegeztunk, letelt az ido sajnos" aztan johet a 15 - 20 ezer. Mar nem jarok persze. De abbahagytam.


Sosincs ott ugye mindig amikor kene, csak akkor amikor felesleges es csak idegesse tesz. Nem vagy pszichologus ellenes, en inkabb farmakoterapia parti vagyok, mert azok fuggetlen embertol, ha megtalaljak a megfelelot akkor szamithatsz ra. Egy emberre aki 45 - 50 percet ad rad es perkalni kell, es igy is rohamaid vannak es mar ev(ek) ota jarsz hozza es alig javulsz, mi ertelme?


Oke arra az idore akkora figyelmet meg latszolagos empatiat es szimpatiat kapsz mint az isten, de ennyi. Azt hiszed megert, ami igaz is, mert mar annyit latott, de utanad jon a kovetkezo es megint 45 - 50 perc es perkal mar mas. Es nem lehet mindig szamitani ra. Ez nem szemelyisegzavar amit lehet talan "gyogyitani" terapiaval.


Nem mesz nyilt sebbel gyogytornara sebesz helyett osszevarratni peldaul.


Panikroham az mentalis betegseg, ami gyogyszeres kezelest igenyel.

jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!