Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális problémára...

Milyen mentális problémára utalhatnak az alábbi dolgok?

Figyelt kérdés

A barátnőm 35 éves és nagyon szeretem, de egy rémálom vele minden konfliktus.

Ha valamit rosszat tesz, az sosem az ő hibája. Ő mindig áldozat, de ő mindig mindent megtesz mindenkiért és senki sem értékeli. Ez nem új, ilyet már láttam. Ami kiverte a biztosítékot: ha valami rosszat csinál, akkor is rám mutogat. Például az, hogy ordít velem és fogyatékosnak nevez amiért valamit nem értek (igen, néha félreértem, de figyelek, bocsánatot kérek és tanulok), akkor az az én hibám, mert felbosszantottam és ez “csak reakció valamire”. Ha ordít velem az utcán, akkor is engem csesz le, mert ordítania “kellett” az utcán.

Ami még durvább, hogy egyik pillanatban szeret, imád, én vagyok élete szerelme, tényleg nem csak szavakkal, de ha felbosszantom akkor azonnal lehord mindennek, hogy elege van belőlem, takarodjak, majd egy napig hozzám sem szól, nem érhetek hozzá, nem lehetek vele egy szobában, mert forgatja a szemét, ciccen egyet és kimegy. Nárci-borderline?


jún. 3. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Gőg. Egyszerűen gőg.
jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Igen ez az!😔

Egy jó kis kevert narcisztikus-borderline szemelyiség zavar.

Részvétem...nem lesz hosszú a kapcsolat és a végén te leszel a "kontrollmánias, toxikus f@@zfej"


Nagyon nehez lesz neked, mert el kell majd engedned! Borzalmasan fog fájni, én ezt már végig csináltam -igaz csak online egy "táv baratsag/szerelem/érdekhazasság lett volna/ valamiben".

jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyerekkoráról mit tudsz? Szülei nem bántották sokat?

Korábbi kapcsolatai milyenek voltak, azok is ilyen viharosak gondolom.

Munkahelyeit is gyakran váltogatta?

jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Tartok tőle, hogy ezt ilyen kevés információ alapján nem lehet megválaszolni. A megalapozott véleményadáshoz:

1. Három bekezdésnél sokkal több információra lenne szükség.

2. Nem kizárólag az érintett személy partnerétől származó közvetett információk kellenének, hanem közvetlenül az érintettől származók.

3. Szöveges leírás helyett az érintett közléseit, a reakcióinak a dinamikáját, a metakommunikációját, valamint a viselkedésének megtapasztalása közben átélt érzéseket kellene közvetlenül megfigyelni, ahhoz, hogy érdemi választ lehessen adni a kérdésre. Plusz kellene egy részletes anamnézis is.

Még ha a fentiek teljesülnének is, akkor is csak egy diagnoszta szakember tudna megalapozott véleményt adni.

Ha valaki az általad leírtak alapján mégiscsak veszi a bátorságot, hogy rávágja, hogy "nárci-borderline", vagy valami hasonló épületes lózungot, az biztos, hogy nem ért hozzá, és ezért nem sokat ér a véleménye.

jún. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kettes válaszoló, ill. aki lepontozta 4. válaszomat: mondd már meg nekem, hogy a kérdésben leírtak alapján biztosan ki tudod-e zárni mondjuk a hormonháztartás zavarát, vagy központi idegrendszeri daganat lehetőségét, mint a kérdésben szereplő hölgy viselkedésének megváltozásának okát??
jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

Hogy az egyik borderline vonás az szinte biztos meg a bipoláris hajlamot is megkockáztatom.


Virágnyelven egy hisztérika, ki fog készíteni, addig facsar ameddig meg nem un.

jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!