Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agresszív gondolatok mitől?,...

Agresszív gondolatok mitől?, aggódom

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek másfél hete kezdődött egyik napról a másikra (fáradtnak nyilván az vagyok 3 pici gyerekkel szinte folyamatosan egyedül) kényszeres szamolgatassal kezdődött hogy gondoltam hogy ezt 8 * meg kell erintsem stb ,felmostam és közbe gondoltam hogy itt még egyszer stb ..Aztán jött rá egy két napra hogy agresszív gondolatok gyötörnek , szörnyű főleg hogy a szeretteimmel kapcsolatosan :'(gyomorgorcsom van mikor próbálom elnyomni kegyetlen már bejeltkeztem pszichológushoz de félek hogy mi a diagnózis és hogy vajon mivel kezelhető ez az egész
jún. 2. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
OCD, de kell szakszerű segítség
jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerinte dez biztos az ?

Megmondom az oszintet hogy szörnyű . Szorongok a gondolatok miatt de cska jönnek - jönnek.

OCD mitől alakulhat ki ?

4 éve pontosan ugyanez volt akkor egy hét után háziorvossal kötöttem ki ugyanígy mert szörnyű volt viszont ott elmúlt de már nem emlékszem hogy mert háziorvos után végül nem kértem pszichiátriai segítséget ,mondott pár kedves mondatot és 3-4 hét alatt elmúlt .

Most újra .Viszont most orvoshoz megyek nyilván de félek hogy ez nem kezelhető!:( Pedig amúgy jól érezném magam a bőrömben ,és a gyermekeimmel is fantasztikusan jól elvagyok ,a fáradtság nyilván alap három picinel és én már úgymond hozzá szoktam !:) Remélem ki jövök ebből :(

jún. 2. 20:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
25 éve ez van nekem. Voltak meredekebb időszakok, de mára sokkal jobb. Egy idő után hozzá szokik az ember és el tudja hesegetni. Mára szándékosan nem érintem meg többször hiába van inger. Egyszer borultam bringával miatta, mert kényszeresen meg kellett érintenem a lábammal a vázat. Akkor azt mondtam itt és most elég. Nagyon szar volt direkt ellenállni neki de egy idő után már menni fog.
jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Biztos, hogy az. Fentebb pszichológust írtál, lentebb orvost. Akkor most pszichiáterhez mész vagy pszichológushoz?

Szorongás. Sok oka lehet. Van, akinek az agresszióhoz kötődik a szorongás, van, akinek pl. a testi egészségéhez (hipochondria)

Biztos, hogy jól elvagy szinte teljesen egyedül 3 pici gyerekkel..?

jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez OCD betegség. Azon belül "Agresszív kényszergondolatok"

Nekem is voltak ilyen hülye gondolataim hogy bántsak másokat vagy a közelebb álló személyeket...Nagyon megijedtem ettől és ezzel befeküdtem a pszhiiátriára. Végül magamtól rájöttem hogy a munkahelyi nagyfokú stressz okozza ezt. Ennek már 3 éve. A stressz okozhat ilyet. Munkahelyet is váltottam ez miatt. Azóta nincsenek ilyen kényszeres gondolataim. De nyugodtan írj rám privátban ha beszélnél róla.

jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Elnézést akkor hogy tévesen fogalmaztam ! Pszichológushoz jelentkeztem be . Én nagyon lelkizos ( lennék) viszont nincs kivel beszéljek .Férjem annyira nem partner a beszélgetésekbe meghallgat de inkább játszik telefonon .

A három picivel elvagyok nyilván próbálok tőlem telhető legjobb lenni nekik ,de néha érzem hogy bele vagyok fáradva mindenhová jönnek velem egy 10 percem nincs egy magamra . Most elkezdtem itthon egy ilyen tornát amíg alszanak de nyilván örülnék ha el tudnék járni akár futni stb régen is ezt tettem ha stressz ért viszont tényleg nincs kire hagyjam és a legkisebb gyermekem 2 hónapos .

Második gyermekem születése után nagymamam jött rengeteget naponta ,azóta mint kiderült csak azért jött mert adtam neki napi pár ezer FT ot .Viszont O megmondta hogy úgy nem jön hogy nem tudok adni semmit .. Ez legbelül nagyon fáj ,hiszen tudja hogy tényleg egyedül vagyok mindenre is :) .. Ráadásul takarítás maniam van muszáj a rend ..Már amennyire most tudom két ovis mellett megtartani :)

Köszönöm a válaszokat . Reménykedem hogy valamelyest javulni fog ,mert legbelül nagyon rosszak ezek az akaratlan gondolatok főleg hogy általában a legközelebbi hozzátartozóikat érinti szörnyű .Miközben én egy mosolygós ,visszahúzódó de barátságos ember vagyok .:)

jún. 3. 00:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Illetve annyi hogy mielőtt ez megjelent volna újra (mint írtam kerek 4 éve ugyanez volt) az első két hétben szülés után rengeteget sírtam aggódtam hogy nem vagyok jó,hogy nem tudok rögtön három féle szakadni ,hogy a babám egészséges legyen,hogy rögtön újra 50 kg kéne legyek stb stb . Van egy nagyfokú önbizalom hiányom is ....:(
jún. 3. 00:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pszichiáter jobb döntés lenne. Vannak erre viselkedés terápiák és gyógyszerek is. :)
jún. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm .

Utána járok felketesek akkor pszichiatert. Ilyenkor minden esetben be kell feküdni kórházba?!

Mert nyilván nem szeretnék a gyerekek miatt .

jún. 3. 01:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben megoldható, hogy ambulánsan járj be.
jún. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!