Pszichiátriai lelet, nem értem?
Jajj, bazz, megin okoskodnak. Nem borderline.
nem meghatározott depressziós epizód kb annyit jelent, hogy sokminden dolog (nem meghatározott), összejött, és emiatt szorongsz, hangulatzavarod van, levert vagy (depresszió), ami általában nem jellemző rád, csak egy ideje ál fenn (epizód, mert ez egy része az életednek, de nem jellemez téged általában). Ennyi. Ez nem személyiségzavar. Ez normális.
olyan mint a megfázás. ha pl egyszál polóban futkorászol mostanság, meg fogsz fázni, és akkor egy megfázásos epizód lesz az életedben.
A depressziós epizós ilyen kb, csak nem a test, hanem a lélek betegsége. Mindenkinek van ilyenje, pl ha szakítasz, elválsz, meghal egy hozzátartozód, ha elhasalsz egy vizsgán, stb.
tedd azt amit a pszichiáter mond. szedd be a bogyókat (a hangulatjavítók fasza cuccok ám :) és menj el kontrollra.
A sok barommal meg ne foglalkozz. Normális vagy.
A valódi betegségek a mentális „zavarokkal” szemben
A pszichiátriai zavarok nem testi betegségek. Nincsenek laboratóriumi tesztek, agyi képalkotó eljárások, röntgenképek vagy kémiai egyensúlytesztek, amelyek bizonyítani tudnák, hogy a mentális zavar testi betegség lenne. Ez nem jelenti azt, hogy az emberek nem válnak esetenként lehangolttá, vagy hogy ne tapasztalnának érzelmi vagy mentális nehézségeket, a pszichiátria viszont ezeket az emóciókat és megnyilvánulásokat „betegségnek” állítja be azért, hogy szereket adhasson el rájuk. Ez egy briliáns marketingkampány, de nem tudomány.
A pszichiátriai zavarokat megszavazzák
A pszichiátriai diagnózis kritériumait szó szerint szavazással állapítják meg, és így kerülnek be az Amerikai Pszichiátriai Társaság által kiadott Mentális zavarok diagnosztikai és statisztikai kézikönyvébe (DSM). A szavazás a tünetek egy osztályozási rendszere alapján történik. Ez drasztikusan eltér az orvostudomány területének gyakorlatától, és teljesen idegen ettől a területtől. Egyetlen diagnózist sem támasztanak alá testi vonatkozású betegségek, rendellenességek vagy tudományos eredmények objektív bizonyítékaival.
A pszichiátria elismeri, hogy nem rendelkezik gyógymódokkal
„Nem ismerjük a mentális betegségek okait. Nincsenek módszereink az ilyen betegségek »gyógyítására«.” – Dr. Rex Cowdry pszichiáter, az amerikai Országos Mentális Egészségügyi Intézet (NIMH) igazgatója, 1995
Az agyi képalkotó eljárás nem bizonyítja a mentális betegséget
A pszichiáterek azt állítják, hogy az agyi képalkotó eljárás ma már olyan változásokat is kimutat, amelyek „bizonyítják”, hogy a mentális zavarok – mint például a skizofrénia és a depresszió – agyi eredetűek. Ezt semmilyen tudományos bizonyíték nem támasztja alá – továbbra is az áll, amit a tanulmányok „apró betűs részei” mondanak: „úgy tűnik”, „lehetséges” és „reményeink szerint”.
Mellékhatások
A pszichiáterek nem tudják előre megmondani, hogy milyen káros mellékhatásokat tapasztalhat az ember, mivel egyikük sem tudja, hogyan működnek az általuk felírt szerek.
A tudatmódosító szerekről egyre inkább kiderül, hogy kémiai méreganyagok, amelyek halált okozhatnak. A pszichiáterek szerint a szereik életeket mentenek, ám saját tanulmányaik szerint a tudatmódosító szerek megduplázhatják az öngyilkosság kockázatát.
Nincs genetikai bizonyíték a mentális betegségekre
„A népszerű tévhit ellenére semmilyen olyan állítás nem állta ki az idő próbáját, amely szerint a pszichiátriai betegségek genetikus eredetűek lennének.” – Dr. Joseph Glenmullen pszichiáter, Harvard Orvosi Iskola
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!