Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy zajlik az elso alkalom...

Hogy zajlik az elso alkalom egy pszichiatriai maganrendelesen?

Figyelt kérdés

Miket fog kerdezni? El kell mondanom, hogy milyen fizikai tuneteim vannak? Mivel kell kezdeni?

Ha azt mondja, hogy vissza kene jarnom tobb alkalommal pszichoterapiara, akkor mondhatom, hogy en azt nem szeretnem es inkabb a gyogyszeres kezelest valasztanam? Vagy ezt o donti el?


2011. szept. 27. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Keress rá bármelyik magánpszichiáter honlapjára, ott mindenütt ott van, hogyan zajlik az első interjú, vagy ha véletlenül nincsen, akkor bizonyára lehet tőle kérdezni.


Először felvesz rólad egy általános személyiségképet önmagában, amikor megkér, hogy beszéj magamdról, beszéj a problémádról, hogy miért forultál hozzá, mi foglalkoztat, mi a panaszod, miéert kerested meg (sokféle módon kérdezhetnek), aztán megbeszéli veled, hogy milyen terápiát ajánl, az mivel jár, mit vállal ő és mit te; mik a fizetési módok (mert egy magán pszichiáter ugyanúgy pénzből él, mint pl. egy szrekezetlakatos egyéni vállakozó.


Vannak olyan terápiák, amelyekhez nem szükséges gyógyszeres kiegészítés, de ezt is ő fogja eldönteni - merthogy ő a szakember, ő látja, hogy mit lehet veled kezdeni és mit nem, és tudnod kell, hogy ő vezeti a terápiát. A te akaratod nélkül azonban nem megy.


Tehát te adod magad, ő pedig magát: a tudását, a gyógyító személyiségét. Nem kontrollálod a dokit, akkor sem, ha te fizetsz, mert ő tudja, hogy neked mi a jó.


Ha véletelnül beleválasztasz egy olyan emberbe, aki nem passzol rád, vagy akinek a terápiája nem nyerő neked, akkor fogod és otthagyod. De ezt mindig érdemes nagyon alaposan meggondolni, mert terápiából ki-beugrálni, csak ezért, mert az éppen egy fájdalmas ponthoz ért, nem szabad és nem is érdemes. Akkor soha nem fogod feldolgozni a problémáidat és nem fogsz meggyógyulni, sem fejlődni.


Az más kérdés, ha nem passzoltok össze, vagy te minden egyes alkalommal úgy mégy el tőle, hogy nem jó, nem ér semmit, és visszafelé is úgy indulsz neki (mert az azt jelenti, hogy a két terápiás ülés közti otthoni időszakban, amikor neked kell azon munkálkodni, hogy haladjon a szekér, nem tudsz vagy nem bírsz haladni vagy már végképp nem akarsz) - na akkor érdmes mást keresni.


Nézz körül a neten, rengeteg honlap van, rengeteg jó szakember.

2011. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszt!


Igazabol az a baj, hogy pszichologushoz jartam egy ideig es eleg sok penzemet elvitte, viszont ugy ereztem, hogy a beszelgetos, hipnozisos pszichoterapia onmagaban semmit sem ert, mert a kellemetlen fizikai tuneteim megmaradtak! Mellette rengeteg gyogynovenyalapu szert is kiprobaltam, szinten nem vezettek eredmenyre!

Az az igazsag, hogy fejben mar eldontottem, hogy szukseges lenne a gyogyszeres kezelest kiprobalnom, mert most anyagilag nem ferne bele egy ujabb, esetlegesen hosszura nyulo pszichoterapia, viszont azt szeretnem, ha a testi tuneteim megszunnenek... hogy utana miken valtoztatok, hogy szabadulok meg a berogzult negativ gondolatoktol, az mar csak rajtam mulik!

2011. szept. 27. 14:37
 3/5 anonim ***** válasza:

A testi tüneteid nem szűnnek meg anélkül, hogy a mögöttes bajt ki ne egyelnék a lelkedből. Ha az egyik tünetre fókulszál egy nem megfelelő terapeuta, és azt "sikeresen" kikezeli, akkor biztos, hogy a lélek mélyén levő góc "kitalál" magának egy másik bajt, ami testi tünetekben jelenik meg - ugyanis a lélek is gyógyulni akar, nem csak a hüvelye a test, ezért van az, hogy minden lelki nyavalya kifelé igyekszik a felszínre.


Ha van benned elég erő, kitartás, türelem, és valóban meg akarsz gyógyulni, akkor szívből ajánlom, hogy pszichiáterhez menj, jó pszichiáterhez és ha felajánlja, akkor a pszichoanalitikus kezelést válaszd! Kemény, de a legjobb: a bajokat a gyökereiknél fogja meg és szedni ki. Ez már nem Freud kora, azóta nagyon jó kezelési módszerek vannak, amelyek a pszichoanalízisen alapszanak. Egy nagyon jó pszichoanalitikus nem csak a bajid gyökerét segít kiírtani, hanem egyúttal segít a problmás részeket átstrukturálni a személyiségedben, hogy a jövőben jobban működj! Magad is megtanulod, hogy dolgozd fel sikeresen a stresszt, hogyan ne fojts el azonnal mindent, hogyan ne konvertáld át testi bajokba a lelki nyavalyákat stb.


Nagyon szurkolok neked és szívből kívánok neked minden jót és sok-sok erőt, türelmet, kitartást! :)


"Nem az a bátor, aki soha nem fél, hanem az, aki legyőzi a félelmét!"

2011. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jobb orvosoknál nem a gyógyszeren van a hangsúly, az csak egy másodlagos segítség. Persze kicsit más, de ha régen nézted a Bevállalja c. műsort, az pontosan erről szól.

http://www.youtube.com/watch?v=rE2s47pIfX8

2011. szept. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok igazságot olvashatsz itt kedves kérdező. Annyival kiegészíteném, hogy nagyon sok féle pszichoterápiás mód van, a hipnózis nem mindenre jó és nem mindenkinek. Valóban az analitikusan orientált (és nem a klasszikus analízis!) terápiák a legmélyebbek, de az a jó terapeuta, aki több módszert is ismer, azokat kombinálni képes. (pl kognitívet az analitikussal)

Ettől függetlenül szükség lehet gyógyszeres kezelésre, ami valóban a pszichiáter dolga. Így látatlanban nem tudjuk mi a baj, mennyi benne az idegrendszeri és mennyi a pszichés eredet. Ehhez kell a szakember, de azt tudni kell, hogy nem mindig éles a határ. A gyógyszer, a pszichés hátteren nem fog segíteni önmagában. Viszont egy súlyos depressziónál, skizofréniánál elengedhetetlen.

A pszichoterápiában a szakképzett pszichológusok általában jobbak, más az alapképzésük a pszichiáternél, aki szintén lehet terapeuta is. (de nem tanul fejlődéslélektant, szociálpszichológiát, korai fejlődés elméleteket stb, ami azért nagyon hasznos a terápiához)

Én azt szoktam javasolni, hogy pszichiáter és pszichológus dolgozzon együtt, mert mind a kettő tudására nagy szükség van. Érdemes ilyen szakit felkeresni, akik párban dolgoznak.

2011. szept. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!