Poszttraumás stresszel érdemes elmenni pszichológushoz is?
Figyelt kérdés
16 éve külföldön élek. Azt gyanítom, hogy poszttraumás stresszem van, mert az utóbbi években szokásom régi, még otthon történt negatív emlékeken agyalni, néha már zavaróan. És ez ugye annak a tünete? Érdemes vele pszichológushoz is elmenni, vagy ezt csak pszichiáter tudja megfelelően kezelni? Ami tény, hogy magyarul beszélve fejezném ki magamat a legkönnyebben. Itteni magyar pszichológust többet is tudok, pszichiátert viszont nem.márc. 26. 07:52
11/65 A kérdező kommentje:
10: Na igen! A covid alatt 1 évig munkanélküli voltam. Amikor minden be volt zárva, szinte semmi házon kívüli kikapcsolódásra nem volt mód, akkor nekem is súlyosbodott némileg, mert ugye jobban volt időm merengeni.
márc. 27. 12:04
12/65 A kérdező kommentje:
Azt nem tettem még hozzá, hogy néha düh érzéssel is társulnak ezek az emlékek. Van, hogy félek, hogy nehogy egyszer elkezdjek törni-zúzni, illetve megesik, hogy edzőteremben bokszzsákpüfölés közben ilyen emlékekre gondolok. Akkor nem lehet, hogy ez mégis inkább PTSD?
ápr. 5. 08:37
14/65 A kérdező kommentje:
13: Bővebben?
ápr. 5. 12:03
16/65 anonim válasza:
Állapotfelmérésre pszichiáterhez érdemes menni, bár azok alapján, amiket eddig leírtál, szerintem is elég neked egy pszichológus is, ő is tud segíteni, pláne terápiásan, ajánlom nagyon!
17/65 anonim válasza:
#14 Többedszerre is leírhatjuk, hogy az agyalás nem egyenlő a PTSD-vel. Nem tetted túl magad a történteken, ez látszik, de attól még ez nem PTSD.
18/65 A kérdező kommentje:
15: Többféle dolog. A leglényegesebb, hogy rossz társasággal kezdtem haverkodni 11 évesen, és 19 éves koromig odajártam. Látszólag haver voltam, de igazából bohóc szerepet töltöttem be egyeseknek, akiknek nem, azok is inkább csak szántak. És 16-17 évesen bizonyos személyektől elég rendesen elszenvedtem veréseket, megalázásokat, csicskáztatásokat és lehúzásokat (hogy kölcsönkértek dolgokat, és nem kaptam vissza). Ezeknek már majdnem 25 éve vége, de az elmúlt években valamiért élénkebben beugranak emlékek, pedig előtte, ahogy írtam, símán el tudtam hessenteni őket.
ápr. 5. 17:52
19/65 A kérdező kommentje:
17: De akkor hogy lehet, hogy tizenegynéhány évig nem agyaltam jobban ezeken a dolgokon, az elmúlt pár évben viszont durvábban előjönnek? Csak hittem, hogy túltettem magam rajtuk?
ápr. 5. 17:54
20/65 anonim válasza:
#19 Pl. úgy, hogy a Covid csomó ember mentális állapotát lerontotta. Te magad is írod, hogy munkanélküli voltál, bezárva töltötted a mindennapokat. Ez többféle negatív dolgot, hangulati tüneteket, szorongást, hasonlókat előhozhat vagy éppen visszahozhat az embereknél, és ha nem kezd valaki foglalkozni vele, akkor egyre rosszabbak lesznek ezek a tünetek. Minden ilyen negatív élethelyzet felerősítheti őket sajnos. De ez minden mentális betegségre, vagy akár a nem diagnosztizálható tünetekre is igaz. Ne a Webbeteg meg a Wikipédia alapján, sőt ne is a GYK segítségével akard magadat diagnosztizálni, mert semmi értelme. Keress egy szakembert, aki hosszabb távon tud veled foglalkozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!