Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsra miért nem...

Antidepresszánsra miért nem szabad inni?

Figyelt kérdés
Az alkohol sem rossz mértékkel. Javítja a kedélyállapotot. Az antidepresszánsnak is ez a szerepe. Együtt jobb hangulatot eredményezhetnek és kevesebb gyógyszert kell beszedni. Én így gondolom. Mi az igazság erről?
márc. 9. 14:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
De ettől függetlenül a következtetésed elég baromság.
márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
84%

Én mikor depressziós és pánikbeteg voltam napi szinten 3 sört megittam 2 éven át. Semmi mást és soha nem ittam 3 sörnél többet.


Az igaz, hogy az alkoholtól ellazulsz és talán még valamilyen kedélyállapot javító hatása is van. De ez körülbelül így 1-2 óráig, de nagyon max 3-4 óráig. Aztán másnap úgymond duplán kapod ezt vissza, már az alvásnál is egyébként, de összességében az alkohol a depressziót csak rosszabbá teszi. Hiszen alapból fel van borulva az agyadban a kémiai folyamatok, ezt megturbózod még napi szinten alkohollal is, és csak egy újabb függőséget vettél a nyakadba.


Az alkohol nem rossz mértékkel, egészséges embereknél. A mértékről pedig egyébként elvont fogalmuk van az embereknek.


Sörből például az egészséges mérték az 1 pohár, tehát kb. 3 dl. Sör, ami alapból jószerint csak víz, tehát könnyű alkohol. Ez a mérték, egy egészséges! embernél.

márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Phoney ***** válasza:

Ha feltesszük, hogy közvetlenül nem veszélyes alkohollal fogyasztva, akkor azért mert az alkohol maximum akkor jó krónikus kedélyállapot-javításra (különösen antidepresszáns mellett), ha ideálisan adagolnád, pl. orvos állítaná be az adagot, ugyanis az alkohol akut nyugató, szorongásoldó hatása mellett a mellék- és utóhatások gyakran nettó negatívra hozzák ki a hatását, és akkor csak nő tőle a szorongásod, depressziód. Csak orvos ugye nem fog neked alkoholt felírni/adagolni, mert nem 1900-ban vagyunk, amikor még alig voltak nála jobb szorongásoldók ;)


ma 14:30

Meg tudod mondani, hogy milyen fiziológiai mechanizmustól "idegméreg" akármilyen kis mennyiségben, vagy csak szereted mondogatni? Az alkohol egy kettős hatású GABA-inhibitor, azaz nyugtató, az idegrendszerben kárt pedig akkor okoz, ha a mennyiség-rendszeresség elegendő a B1-vitamin hasznosulásának akadályozásához, mert akkor kisebb-nagyobb agyzsugort okoz, ami egyébként absztinenciával visszafordul (kivéve, ha egészen a Wemsky-Korszakov szindrómáig sikerült menni, ami azért igen komoly teljesítmény).


Amúgy lehetnek káros hatásai a szervezetben egészen kis mennyiségben is, de nem "idegméregként". Arra se mernék fogadni, hogy a közvetett, thiaminhiányból fakadó agyzsugorkeltő hatása kimerítené a neurotoxin fogalmát, de majd te remélem, segítesz ebben!


ma 14:52

A "depresszáns" nem azt jelenti, hogy depressziós leszel tőle, hanem azt, hogy idegnyugtató... akut depresszáns hatása van, és bár egyeseknek (főleg, ha ritkán isznak) ettől is lehet rosszabb, az alkohol akut hatása alatt a legtöbb mindenkinek bizony tényleg "jobb" lesz. Más kérdés, hogy utána mi történik.

márc. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

1@ "Tevhit, hogy az alkohol kismertekben gyogyszer. Ez az ivok menstvara, az alkohol sulyos idegmereg, nincs belole "kis" adag"


Hát ha így lenne már a társadalom nagy része nem élne. Tisztában vagy az idegméreg fogalmával? Kis mértékben igenis jó hatású; oldja a feszültséget, társadalmi zárkózottságot, jókedvere derít, oldja a stresszt. A bor tisztítja az ereket, jó hatással van a aszívre, keringési rendszerre, antioxidáns. Emellett a sör rendkívül egészséges. Mindenkinek kötelezőnek kellene lennie

márc. 9. 20:48
 15/27 A kérdező kommentje:

3 "hatásának tartama alatt szeszesitalt fogyasztani tilos! Alkalmazásának, illetve hatásának tartama alatt grapefruitlevet vagy grapefruitot fogyasztani tilos, mert ezek növelhetik a Tegretol hatását."


De miért? Mert szerotonin szindrómát okozhat grapfruittel vagy gyömölcsös szesszel, de simával ez nem áll fenn

márc. 9. 20:49
 16/27 A kérdező kommentje:

4@ "A vegyi anyagok egymással kölcsönhatásba lépnek, az alkohol felerősíti az antidepresszáns hatását és kiüt."


Pont az a lényeg, hogy felerősítik egymást így erősebb az antidepresszív hatás. Kevesebb káros gyógyszert kell szedni. A gyógyszer magába nem üt ki?

márc. 9. 20:50
 17/27 A kérdező kommentje:

6@ "Kérdező, az alkohol depresszáns hatással van az idegrendszerre, akár elhiszed, akár nem. Az antidepresszánsnak pedig a célja a hangulatjavítás."


Ez nem igaz. Nézd meg a kocsmát. Csupa boldog mulatós ember. "Az ember rossz kedvében iszik" tartja a mondás. Nem innának, ha nem lenne jobb kedvük tőle. A szépirodalomból ismert, hogy a kocsmákból jó kedvel, dínom, dánommal távoztak az emberek. Nem egy költő járt oda. Adyt sokszor talicskában vittek haza onnan

márc. 9. 20:53
 18/27 A kérdező kommentje:

10 "Antidepresszánsra szabad inni, nyugtatóra nem szabad"


Igen. Én is így tudom

márc. 9. 20:54
 19/27 anonim ***** válasza:
De kár, hogy a kérdező kommentjét nem lehet lehúzni! Kérdező, elavult, megcáfolt nézetekben ringatod magad. Tucatjával lehet cáfolatot találni, most csak egy rövidet másolok be a Budai Egészségközpont oldaláról: "Sokan azt tartják, hogy a kis mennyiségű alkoholnak egészségmegőrző hatása van. De megdőlt a „francia paradoxon”, hogy naponta egy pohár vörösbor jót tesz a szívnek. Minden alkohol káros. Ennek a tévhitnek az alapja az volt, hogy a vörösborban lévő antioxidáns vegyület, a rezveratrol jó hatással lehet a szívre és az érrendszerre. Az nem bizonyított, hogy a rendszeres ivás jót tenne a vérnyomásnak vagy a koleszterinszintnek, az viszont igen, hogy az alkohol káros hatásai messze felülmúlják vélt vagy valós előnyeit."
márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Ja, hogy tegretol, oké, én azért a gyakoribb antidepresszánsokról, az SSRI-ookról beszéltem amikor azt írtam ,hogy lehet rá ínni.
márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!