Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valamiért rászoktam az idegi...

Valamiért rászoktam az idegi alapú szipogásra, szörnyű, és szeretném elhagyni ezt a “tic”-et, de egyszerűen nincs ötletem már mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval szipogok, alapjáraton is elég sokat, de ha nyugodt vagyok, vagy társaságban, akkor kevesebbet, kevésbé észrevehetően… de ha stresszelek, feszült vagyok, akkor egyre jobban, ha pedig egyedül is vagyok és ideges is, akkor már olyan hangerővel tortyogok, mint egy vadmalac, a legrosszabb, hogy fizikailag nem esik jól, de egyáltalán nem tudom abbahagyni, ha figyelek rá, abban a pillanatban, hogy elveszítem az öszpontosítást, már csinálom is… illetve ha figyelek rá, akkor fokozódik az inger, míg már szinte kibírhatattlanul szívni akarom…

És mindenki azt kérdezgeti, kell e zsebkendő, de nem kell, általában tiszta az orrjáratom.



2023. okt. 26. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Apa, te vagy az?

Nekem apukám szokott ilyet csinálni. Nem tudom, hogy ez tic-e vagy sem. És mi is mindig kérdezzük, hogy kell-e neki zsepi. Nem tudom, mit lehetne tenni ez ellen.

2023. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hú ez nagyon idegesitő, próbáld kerülni az embereket, ha rád jön.
2023. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy tipp: vond be a tudatos cselekvések közé. Állj a tükör elé, és ne elfojtani akard, hanem szipogj tudatosan, akarattal, mondjuk alkalmanként egy percig. Talán így kikerül az akaratlan cselekvések közül, és idővel csak akkor szipogsz, ha akarod is.

Persze a kényszeres megnyilvánulások lehet, hogy csupán valami lelki dolog tünetei. Ha sikerül is elhagyni a szipogást, de az ok nem szűnik meg, elképzelhető, hogy megjelenik egy új formában. Én beszélnék egy pszichológussal, ha kell.

2023. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Basszus, ezt én is elkezdtem. Mondjuk én úgy is érzem, hogy mindig taknyos vagyok egy kicsit, remélem, elmulik, ha vége a telnek.
2023. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy örülök ennek a kérdésnek és nektek, válaszolók is, hogy ez egy releváns kérdés, normális válaszokkal, mert ez valami pozitívat mond a kultúránkról. Ahol én élek már külföldön, ott tök alap, hogy az emberek szipognak és én megőrülök tőle, és fejembe vettem, hogy magyar vagy európai, kulturált szokás orrot fújni.


A kérdező válaszára meg én is azt mondom, amit előttem már más is írt, hogy több tudatossággal bármilyen kényszer legyőzhető, de pszichológus pláne segíthet!

2023. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy én most azt vettem észre, hogy itthon, nyugodt körülmények között nem csinálom, ez valami szorongásos tünet lehet, amin hát a hideg idő sem segít.
jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!