Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongàs leküzdése egyedül...

Szorongàs leküzdése egyedül hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
2023. szept. 22. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy. Ez nem olyan műfaj, amit egyedül le lehet győzni, pont azért, mert szorongsz. Nem tudod a saját önbizalmadat megnövelni, a saját tévhiteidet megdönteni.
2023. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is próbálkozom, de nem nagyon megy.

Ráadásul egyéb egészségügyi gondjaim is vannak, mindet ráfogták a stresszre, feszültségre, szorongásra.

2023. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Nekem szociális szorongasom van. Gyógyszer az semmit nem ér.
2023. szept. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem epilepsziám van, reggel 2, este 3 bogyót kell bevennem. De olyan rossz érzés van bennem, szorongok, ideges vagyok. Mondtam a dokimnak ezt. A 2 fajta gyógyszer közül az egyikben (amiből 3-at veszek be egy nap) van nyugtató is kis arányban. Csak néztem, hogy milyen lennék, ha nem lenne benne.

Mellékhatása, hogy folyton álmos vagyok, de legalább amig alszom, nem szorongok.

2023. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Phoney ***** válasza:
100%

A szorongás leküzdése sehogy, mert az egy elfojtásból eredő feszültség, tehát amíg fennáll a probléma, ami generálja, addig végtelen. Mintha le akarnád küzdeni az áramot a konnektorban, mert azt hinnéd, hogy az csak úgy ott lakik.


A szorongás pont olyan dologból lesz, amit megpróbáltál „leküzdeni”, így sikeresen magadba fojtottad, és most generálja benned a szorongást, miközben nem is emlékszel, hogy mi volt az. És mivel az elfojtás mechanizmusának pont az a célja, hogy semmi esetre se kerüljön a felszínre (ha szétver az ideg, akkor se), ezért rendkívül trükkös dolog csak úgy magadtól megtalálni és megoldani. Azért is, mert nem értesz hozzá, és azért is, mert olyasmit keresel, amit közben saját magad elől dugdosol.

2023. szept. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!