Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Férfiaknál van testképzavar?

Férfiaknál van testképzavar?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok. Valahányszor az utcára kimegyek, sírni tudnék. Csak azt látom, hogy fiatal, 17-35 év közötti srácok, férfiak mennyivel férfiasabbak, mennyivel jobban néznek ki. Nagyon vékony vagyok, magas se vagyok, csak átlagos. A hangom gyerekes, a fogaim se állnak szépen fogszabályozás ellenére. Nincs vonzó arcom. A vállaim se szélesek. Semmi vádlim. Egyáltalán nem érzem magam vonzónak és önbizalmam sincsen egyáltalán. Mások viszont klasszisokkal jobban néznek ki...

2023. jún. 9. 20:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%
én is hasonlóan nézek ki de a szerszám 19cm így a legtöbb hímnél nagyobb vagyok
2023. jún. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Van férfiaknál testképzavar, mindenféle egyébként (maximum a gyakoriságuk eltérő, mint nőknél), de amit írsz, az az izomdiszmorfiára hajaz. Egy pszichológust érdemes lenne felkeresned ezzel, illetve az önbizalomhiánnyal kapcsolatban. Hajrá! :)
2023. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Mégis hogy a fenébe tudod megítélni, hogy nem vagy vonzó? Ki a viszonyítási alap? Tom Hardy? Na akkor itt sokan bajban vagyunk. Az utca embere? Az meg nagyon vegyes, és nem hiszem, hogy nagyon lefelé lógnál az átlagtól.


Magabiztosság, humor, stílus, megjelenés.. Ezek sokkal fontosabb tényezők, mint a vádlid vagy a fogsorod, de neked erről halvány fogalmad sincs ezek szerint. Ennyi idősen ezen picsogni sokkal nagyobb gáz, mint a kinézeted, szerintem.

2023. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Van, példa rá az 1-es válaszoló, aki olyasmit vizionál magának, amije nincs.
2023. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"Magabiztosság, humor, stílus, megjelenés.."

hagyjuk is a f@szba

2023. jún. 9. 21:26
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy igaza van a hármasnak. Úgy értem, ha belegondolsz, statisztikailag lehetetlen, hogy az emberek nagy része kimondottan vonzó, átlag feletti legyen. Te magad is írod, hogy átlagos vagy. Akkor mi a probléma? Mármint tudom, hogy olyan világot élünk, amikor a külsőségek rengeteget számítanak egyeseknek, a közösségi média az úr, stb. De a valóság nem ez. Nekem vannak ismerőseim, akik objektíve tökre nem szép emberek, de mégis van pl. párjuk. A személyiségük, humoruk, akármi megfogta valamiért a másikat (és nem, nem a pénzre gondolok, nem erről a szintről beszélek), és hasznos részei a társadalomnak. Tudod, mi a különbség köztük és közted? Az egészséges gondolkodás. Kérlek, ne beszólásnak vagy kötözködésnek vedd ezt! De a legtöbben tudják, hogy mik a kevésbé előnyös tulajdonságaik. Túl alacsonyak, túl kövérek, kicsi a mellük, lapos a fenekük, nem elég izmosak vagy éppen nem elég nagy a vádlijuk... Aztán mégis tovább tudnak lépni ezen, hiszen a többi embernek is vannak ilyen tulajdonságai, a szépség meg amúgy is szubjektív. De ha te ezt nem látod, akkor ismét azt tudom mondani, amit a kettes válaszomban: keress egy szakembert, mert nem az a megfelelő hozzáállás, hogy csak legyintesz az olyan, amúgy tök fontos dolgokra, mint a magabiztosság vagy a humor. Korodbeli nőként nekem nem jelent túl sokat, hogy ki hogy néz ki. Lehet, hogy én vagyok fura, de nagyon-nagyon ritkán mondom azt, hogy valaki külső alapján tetszik. Nem azt mondom, hogy nincs semmi preferenciám, de egyáltalán nem ez a legfőbb szempont. Viszont ha kicsit megismerem az illetőt, megtudok róla dolgokat, látom a viselkedését, hozzáállását egyes helyzetekhez, akkor kimondottan vonzóvá tud válni számomra. De te jelenleg közel sem így gondolkozol, és ez az, ami itt problémás. Mint írtam, egy pszichológus tudna segíteni ezzel kapcsolatban, de azért neked is tenned kell.
2023. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
férfiak válaszát is várom.
2023. jún. 9. 21:48
 8/21 A kérdező kommentje:
Átlag alatti genetikai hulladék vagyok magyarra fordítva a többi férfihoz képest.
2023. jún. 9. 21:50
 9/21 anonim ***** válasza:
Oké, fogalmazz, ahogy szeretnél. De nem gondolod, hogy erre az a megoldás, hogy dolgozz magadon? Márpedig ha felmerül benned a testképzavar, akkor te is érzed valahol, hogy itt elsősorban mentális értelemben kéne foglalkozni ezzel, nem fizikailag.
2023. jún. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
De nem, nem értitek a kérdést... Az átlagos kinézet ebben a korban sokkal jobb mint az enyém... a hangom olyan hogy már fel tudnàm magam akasztani szégyenembe. Esélyem sincs az életben!!
2023. jún. 9. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!