Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszerekkel javítható a...

Gyógyszerekkel javítható a depresziós kedvtelenség?

Figyelt kérdés
Kevert szorongásos depreszióm van, heti terápiára járok, antidepreszánst és nyugtatókat szedek. Egy hete egyre roszabbul alszok és egyre roszabb az étvágyam. Amit kell megcsinálok, de pl a mosatlanok 2 napig is állnak ha nem létszükséglet, hogy elmossam és olyan kedvetlen vagyok, hogy enni se eszek. Nincs kedvem enni, de ha ennék se esne jól.
2023. ápr. 1. 14:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
54%
Mindenki addig örüljön, amíg hat neki az antidepresszáns. Van jó sok féle, ha az egyik nem jó, meg lehet próbálni másikat, harmadikat, stb. Nekem egyik sem működik. Bipoláris vagyok és lassan nem tudom, hogy fogom kibírni az életemet, lósz.rt sem használ az az egy antidepi sem, ami először és utoljára segített a depressziómon, de aztán hatását vesztette. Ez van.
2023. ápr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Én se érzem, hogy a gyógyszereimnek lenne valami hatása, de lehet ha abbahagynám megérezném, hogy mi volt a hatása. Lehet már beállt és ez a normális állapotom.
2023. ápr. 1. 17:52
 13/24 anonim ***** válasza:
53%

Akkor esetleg kérdezd meg a dokit hogy lehetne e emelni 45mg-ig a mirtazapine-t. Mert lehet.


A mirtazapine egy eléggé speciális és biztonságos gyógyszer. Kb dózis emelés után várj 6 hetet és akkor nézd meg hogy érzed magad.

2023. ápr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Ha emelnék akkor a kedvetlenségem válltozhat? Nekem azért ezt írták, mert nem volt étvágyam, roszul aludtam és alacsony volt a vérnyomásom. Ezekre ezt látták jónak.
2023. ápr. 1. 17:58
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy csak arra írták fel. Amúgy az étvágy meg megnőtt alvási igény elmúlik egy idő múlva, kb. még 1 - 2 hónap.


A 45 mg viszont stimulál már, nem fáraszt. Nem úgy működik mint a legtöbb antidepresszánsz, elég egyedi, de emeli a szerotonin/norepinephrinet, valamint a dopamine szintet a striatumban ami a jutalmazó-út egyik pontja (amygdala - hippocampus - striatum).


Ez egy antidepresszáns nem egy hízlaló gyógyszer. Adj neki 6 hetet és nézd meg mi van ha nem tetszik akkor még van több ilyen különleges gyógyszer meg megoldás.

2023. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én bánom hogy már nem szedhetem, de talán majd visszatérek rá, én is 30 mg on voltam.
2023. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
54%

15


Hát ezt így nem mondanám, hogy nem hízlal. :) Én egy-két hét alatt kb. 8-10 kilót híztam tőle.


A neten (teljesen szakmai, hozzáértő oldalon) olvastam, hogy biztonságos, hízlal és altat.


(Igen, tudom, hogy valójában nem hízlal, csak megnöveli az étvágyat, de nyugodtan mondhatjuk, hogy hízlal. Már akit, nem mindenkit.)

2023. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam hogy nem hízlal, csak azt, hogy ez egy antidepresszáns, nem egy specifikus hízlaló-gyógyszer, lehet így már jobban fogalmazok.
2023. ápr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Depreszióra írták fel. Öngyilkos akartam lenni. Csak emellett az alvászavar, étvágytalanság és alacsony vérnyomás is szerepet játszott. Amikor megmérték a vérnyomásom 147 volt, de mondtam, hogy 103-szokott lenni. Akkor mondták, hogy akkor nem azt írja amit gondolt, mert az csökkenti a vérnyomást. 2 hónapja szedem. Az elején mindent zabáltam. 4 kilót híztam rövid idő alatt. Most viszont alig eszek és már 2-3 kilót leadtam abból amit felszedtem.
2023. ápr. 1. 18:33
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem a pulzusra gondolsz. A vérnyomás két értékből áll az első normális esetben magasabb a második alacsonyabb pl 115/74.


A 147 pulzus az baromi magas. A 103 meg szintén nyugalmi állapotban magas. De még ha tényleg vérnyomás, bármelyik érték 147 az magas.


Most így megzavartál.

2023. ápr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!