Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez betegség vagy csak állapot,...

Ez betegség vagy csak állapot, ami javítható?

Figyelt kérdés

Ha valaki hamar megun egy munkafolyamatot, helyzetet, állapotot, zenét, ételt, stb., és irritálja a monotonitás (ideges lesz tőle) akkor az mi akar lenni? Van valami neve ennek az idegrendszeri állapotnak vagy ilyesmi?


Elkezdek valamilyen munkát mondjuk otthon, de fél óra múlva megunom, már nyűg kezd lenni az amit addig szívesen csináltam.


Megcsinálom, mert az akarat megvan, de megunom.


Olyan érzés, mintha mindig kéne az újabb és újabb impulzus, interaktivitás az agyamnak, mert különben elég hamar frusztrált, ideges tudok lenni.


2022. szept. 9. 10:38
 1/5 Kólauborkával ***** válasza:

Szerintem ez csak szimplán koncentráció kérdése.

Csak példa: aki a 10mp-es TicToc videókon nevelkedett, annak egy 10 perces folyamatra fókuszálnia figyelmét valószínűleg megterhelő, nem ehhez szokott hozzá, nem erre vagy “edzve”.

Valószínűleg a te agyad is feladja a koncentrációt, ezért “unod”, van a tököd ki belőle fél óra után.

2022. szept. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Én nem ez az új generáció vagyok amúgy, hanem 31F... Szóval a 90-es években nevelkedtem, gondolod akkor még milyen volt, akkor a gyereknek volt élete, nem úgy mint most... Na mindegy, szóval ebből kell kiindulni.
2022. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Psycho ***** válasza:
100%

Rövid a leírás, ennyiből nem diagnosztizálunk, de úgy hangzik, mintha Te eléggé egy szenzoros élménykereső személyiség lennél.

Javaslom ezt a cikket elolvasásra

(moderátoroknak: ez tájékoztató cikk, nem reklám, remélem maradhat):

[link]

2022. szept. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi a monotonitás tűrő képességed. Ez lehet alkati kérdés is (mentalitás, vérmérséklet). Vannak izgágább emberek, akik mindig be vannak sózva, egyfeszt zsizsegnek, és vannak a nyugis-hűvös-északi típusok, akik elüldögélnek egy padon 3 órát is gond nélkül.

De a zsizsegés lehet átmeneti állapot, amikor az ember idegesebb, türelmetlenebb, ingerlékenyebb.

A koncentrációt, türelmet, stb fejleszteni is lehet amúgy.

2022. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok.
2022. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!