Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszerekkel javítható a...

Gyógyszerekkel javítható a depresziós kedvtelenség?

Figyelt kérdés
Kevert szorongásos depreszióm van, heti terápiára járok, antidepreszánst és nyugtatókat szedek. Egy hete egyre roszabbul alszok és egyre roszabb az étvágyam. Amit kell megcsinálok, de pl a mosatlanok 2 napig is állnak ha nem létszükséglet, hogy elmossam és olyan kedvetlen vagyok, hogy enni se eszek. Nincs kedvem enni, de ha ennék se esne jól.
2023. ápr. 1. 14:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
42%
Bizonyára van ilyen szer.
2023. ápr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%
Lehetséges, hogy kedélyjavító kellene, de ezt a kezelőorvosoddal beszéld meg, vagy ha vele nem vagy elégedett, keress másik dokit.
2023. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kedélyjavítóm van. Az az antidepreszáns.
2023. ápr. 1. 14:36
 4/24 anonim ***** válasza:
50%
Akkor cserélni kellene, ha hosszabb ideje szeded, és csak rosszabb lesz tőle. Ezeket a tüneteket, amit itt írtál, mondtad a kezelőorvosnak?
2023. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Edig jó volt. A pszichológusommal beszéltem. Mondtam, hogy egy hete ez van. Egy hete volt egy nagy vitám ami nagyon felzaklatott érzelmileg is. Mondta, hogy lehet, hogy annak a hatása, de ha 2 hét után se javul, akkor beszéljek a pszichiáteremmel.
2023. ápr. 1. 14:49
 6/24 anonim ***** válasza:
Jó ötlet. Remélem beválik. Jobbulást!
2023. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
54%

Nem igazán tudják pontosan, hogy mi okozza a biológiai depressziót. Mert van környezet okozta depresszió (PTSD-ből például).


A biológiai depresszióra rengeteg elmélet van.


Serotonin hiány vagy többlet, aztán jöttek az SNRI-k me SNDRI-k, lettek stimulánsok, meg NDRI-k pl wellbutrin, van Xanax volt Rivotril. Meg még van egy csomó dolog ami miatt lehet.


Nekem például a Xanax hozott ki abból a ketrecből. Igaz magas mennyiségben, de naponta szednem kell, és eddig ez a leghatásosabb pedig már próbáltam, duloxetinet, paroxetinet, trazodonet, tramadol (opiate), mirtazapine, gondolták akkor lehet antipszichotikumok kellenek, aripirazole, quetiapine, haloperidol, risperidone - egyik sem hatott igazán.


Aztán felírt a pszichiáterem Xanaxot, próbáljuk meg. Egy hét alatt teljesen máshogy éreztem magam. Már fél éve van így.


Ez a baj, hogy valakinek ez valakinek az lehet a baj. Valakinek kevés a norepinephrinje, serotoninja, dopamine-je, vagy a monoamine oxidase enzimszám.


Nekem úgy látszik főként a glutamát és a GABA között van valami, mert a Xanax mechanizmusa ezeket érinti legfőképp.

2023. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nekem most napi 30 mg mirzaten van és 2x1 0,25-ös frontin.
2023. ápr. 1. 16:41
 9/24 anonim ***** válasza:

Mirzaten mióta? Én is kb. 3 évig voltam rajta de le kellett tennem, mert erős antihisztamin tulajdonsága is van, és egyik nap alig bírtam kinyitni a szemem, majd állandóan csepegtetnem kellett.


Ezt nem tudtam így folytatni, így váltottunk gyógyszert.


Amúgy jó az a mirzaten/mirtazapine, ameddig hat.

2023. ápr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Azt kivsit több mint 2 hónapja szedem.
2023. ápr. 1. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!