Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mióta hirtelen lefogytam,...

Mióta hirtelen lefogytam, rossz állapotban van a bőröm, hogy hozzam helyre ?

Figyelt kérdés

Kb két éve nehéz időszakom volt, sokat stresszeltem és nem tudtam enni, ami miatt nagyon rövid idő alatt fogytam sokat.

Alapból sosem voltam kövér, de 65 kgnél jól éreztem magam. Azóta nem tudok vissza hízni 60 fölè, hiába vagyok jól és eszem rendesen.


Észre vettem, hogy azóta romlott a bőröm állapota. Száraz, vizhiányos de néha pattanásos és nagyon “fonnyadt” ráncos. Főleg a szemem körül és az orromon. Kezeimen olyan, mintha legalább 60 éves lennék, lábaim is szárazak, szinte porzik ahogy végig húzom a kezem rajta.


Olyan mintha nem tudna felszívódni bele semmi nedvesség, és hiába ápolom külsőleg nem sokat segit.

Mitől lehet ez? Hogyan hozzam helyre ?

Csak 26 éves leszek és 50-nek nèz ki a bőröm.


2023. febr. 24. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
5-6 kiló minusztól azért nem hinném, hogy dupla annyi idősnek nézel ki. Tudnék mesélni aszott bőrről, 65-ről 41-re fogytam. A megoldás? Hízd vissza a leadott kilókat! Más megoldás nincs.
2023. febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem magától a fogyástól, az nem annyira feltűnő… viszont azóta vettem észre, hogy a bőröm àllapota nem olyan mint azelőtt. Nem olyan hidralàlt, sima, hanem nagyon összehúzódó, ráncosodó. konkrétan mintha nem lenne benne élet és nagyon rossz ilyen ráncosnak làtnom magam ennyi évesen.

Arra gondoltam hogy akkor a folytonos nem evés, hasgörcsök és hasmenés miatt valami lett az emésztésemmel vagy a felszívódással. De nem tudom hogy ez lehetséges e azért kérdeztem meg itt hátha még valaki tapasztalta.

A másik gondom hogy nem tudom vissza hizni, hiába eszem sokat, nem rakódik rám :/

2023. febr. 24. 14:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet felszívódási zavar vagy pajzsmirigytúlműködés.
2023. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!