Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokszor eszembe jut, hogy a...

Sokszor eszembe jut, hogy a párom elhagy. Hogyan küzdjem le ezt a félelmemet?

Figyelt kérdés

Egész életemben ő volt az egyetlen személy, aki figyelt rám, akivel közös programjaink voltak, aki egyáltalán szóbaállt velem. Jó a kapcsolatunk, de mivel ő az egyetlen ember az életemben, félek attól hogy elhagy, vagy attól hogy meghal.


Kiskoromtól fogva kerültek az emberek, a családtagjaim lenéztek mindig is, folyton azt éreztem (és érzem is) hogy nem illek bele a családba, ami annak köszönhető, hogy mindig mindenből kihagytak. Barátokat nem tudtam szerezni, nagyon introvertált személyiség vagyok, és ez egyre rosszabb, mivel már a családtagjaim körében is pánikrohamom van. Nem bírok emberek közelébe menni, vagy boltba járni, még kísérettel sem, mert rosszul vagyok. Megbámulnak a külsőm miatt, (nagyon csúnya az arcom) furcsán is nézek ki, fogyatékos vagyok és ez teljesen lerí rólam, tudjátok az a tipikusan idegesítő, ocsmány egyén. Az a fajta, akiről nem tudod megmondani, hogy mi bajod van vele, de egyszerűen kiráz a hideg, rosszul vagy tőle, úgy tekintesz rá mint valami galambfosra a szélvédőn.


Nem tudom miért van velem a párom, de attól tartok, hogy ezt a kérdést ő is felteszi magában és akkor elhagy, de ha nem teszi, lehet autóbalesete lesz vagy valami betegség végez vele, egyszerűen rettegek, hogy nélküle maradok.


Tudom, hogy ennek az az oka, hogy csak ő van nekem, de erről nem tehetek, nem tehetek róla, hogy irritáló vagyok mások számára és hogy már óvodáskoromban is lelökdöstek mindenhonnan és hogy még a fiúk is ütlegeltek, szekáltak még az iskolai éveim alatt is.


Nagyon szokatlan, hogy kellek valakinek, és egyre jobban félek attól, hogy ez megváltozik. Nem akarok újra egyedül lenni, pláne nem nélküle. Túl jó vele, és érzem hogy “nem nekem valók” a jó dolgok. 3 éves koromban voltam először pszichiáternél, mai napig járok, (ez már a 7.) de már csak kontrollra, mivel azt hiszi minden oké. Nem fogok újból minden héten kétszer menni, eddig ráment vagy 300000 ft + a gyógyszerek, rengeteg mellékhatással. Mondanom sem kell, nem lettem jobban.


2023. jan. 29. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Magaddal kell kijönni elsőként. Mert a másik szándékaiban SOSE lehetsz 100%-ig biztos, mivel nem tudsz belelátni a másik fejébe.

Amíg nem barátkozol ki magaddal, hidd el, felesleges másban keresni a megnyugvást, mert csak menekülés lesz a valós szituációtól, jelen pillanatban nálad ez az aggódás.

2023. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1# Kijövök magammal.
2023. jan. 29. 15:23
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Nem jössz te ki önmagaddal. Nem téged kerültek az emberek,. hanem te úgy érezted, hogy kerülnek, mert te nem akartál kapcsolatba kerülni velük. Most ezt eljátszod a "pároddal" kapcsolatban is.
2023. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!