Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le magamtól a...

Hogyan küzdjem le magamtól a szociális félelmemet?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam pszichológusnál és nem is szeretnék menni pénz miatt. Mindig próbáltam "magammal megoldani" a helyzeteket, de egyértelműen soha nem sikerül. Pl: amikor kilépek a lakásból már jönnek a gondolatok, hogy a szomszéd biztoan figyel engem és megítél minden szempontból, ha csinálok egy rossz mozdulatot, miközben tudom, hogy a szomszéd tökéletesen lesz*rja azt is, ha elkezdek magamban beszélni vagy mittudoménmi. Tisztában vagyok vele, hogy senkit nem érdeklek se az utcán, meg sehol se, de mindig minden alkalommal félek az emberektől, ahol tudom, hogy láthatnak. Az iskolában, ha mondjuk az osztály elé kell kiállnom vagy ha egyedül beszélek és mindenki rám figyel, annyira félek/pánikolok, hogy mindent elfelejtek, elkezdek össze vissza beszélni, félig értelmes mondatokat mondok, előjön az a "sírhatnékom" hang amikor beszélek stb. Ez már akkor is előjön, ha a baráti körömben beszélek +2 személlyel. Iszonyatosan félek. Viszont, ha emberek között is vagyok, de leghátul, ahol csak a tanár láthat, akkor nincs semmi gond, tök nyugodt vagyok.


Szeretnék elkezdeni valami sportot is, de az meg alig jöhet szóba emiatt, mert már egy telefonhívástól/szimpla bemutatkozástól is rettegek, mintha az életem legfontosabb eseményére készülnék.


Bármi tanács/tapasztalat, ami segíthet?



2022. jan. 18. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok gyakorlás
2022. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Ha eldöntötted hogy inkabb egesz eletedben szenvedsz, mint hogy szakembdrhez fordulj, akkor mit vársz??
2022. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyesével kell leküzdeni. Bemutatkozás, telefon hívás, mások előtt beszélni, barátkozni.


Nagyon nehéz és egy életre szóló dolog.

Sajnos teljesen nem lehet kinőni ezt a dolgot, de el lehet érni élhető színvonalat

2022. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Van Tb tamogott pszichologus is.
2022. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ugyan ez van/ volt. De rájöttem hogy egyszer élünk, úgy is meghalunk és idővel mindenki elfelejt, tehát akármit is teszel nem számít.

Ha ilyen stressz helyzetbe vagyok elkezdem ismételgetni magamban hogy egyszer élünk. Ez sokat segített.

18f

2022. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szakember sem csinál nagy csodát, de jó ha van.

Igazából sok gyakorlás. Meg kell tanulni a különböző helyzeteket kezelni.

Pszichológus max a negatív gondolatokat "írja át" az ember fejében. A torz gondolatokat. Súlyos testi tünet esetén kell gyógyszer, ha másképp nem tudod bele vinni magad a helyzetekbe.


Pszichológus is azt fogja mondani, hogy gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

2022. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kor előre haladtával csökken a szorongás, de sajnos teljesen sosem fog elmúlni, de meg lehet vele tanulni együtt élni
2022. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nekem magamtól egyáltalán nem sikerült, sőt csak súlyosabb lett. Én először háziorvoshoz mentem, ő utalt be szakrendelésre. Ott kaptam nyugtatót, és azóta sokkal jobban vagyok, ez már kb 5 éves sztori. Javaslom, hogy adj egy próbát ennek a lehetőségnek is.
2022. jan. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A pszichologus nem vegso megoldas, az csak segit, de nem oldja meg a problemajat azt sajat maganak kell megtennie. Egyebkent szorongasnal is ki lehet birni a szokatlan, nehez, kenyelmetlen szituaciokat. A szorongas csak egy tunet de nem a vilagvege. Engem is van mikor mar majdnem a siras kerulget a villamoson az emberektol, de kibirom, mert muszaj. Az egesz szorongas szerintem onnan gyokeredzik mindannyiunkbol, hogy nem vagyunk kepesek kesz megoldassal eloallni ilyen helyzetekben.
2022. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!