Alvászavarra antidepresszáns?
Két hete kezdtem Remotiv Extrát szedni (ez orbáncfű-kivonat, szedek mellé citromfű-kapszulát is), eredetileg nem az alvásproblémámra, de úgy tűmik, arra is jó lesz, picit már többet és jobban alszom, mint az utóbbi hat évben. Néhány pszichiáter is ezt ajánlja azoknak, akik nem hajlandóak antidepit szedni és vállalni a mellékhatásokat, de persze csak magánban, az sztk-snak fel kell valamit írnia mindenképp, hogy nyoma legyen a rendszerben, hogy "csinált valamit". Emellett alap a D vitamin, ami az enyhébb depressziót elmulaszthatja vagy megelőzheti (igen, ez is hangzott már el pszichiáter szájából is, persze ő is magánban csapatja). Van még sok minden, amit, ha hiány van belőle, mindenképp érdemes pótolni a mentális egészség érdekében, a B vitaminokról és a magnéziumról biztosan hallottál, a jódról kevesebb szó esik, pedig Mo.-on szinte mindenki jódhiányos, és akkor is megy az ijesztgetés, mint korábban a D vitaminnal. (gyogyitojod.hu és Jódpótlás-csoport a FB-on hasznos) Amikor év elején elkezdtem káliumot szedni, azt főleg a kis szívem értékelte, de egy picit javított a közérzetemen és enyhített a szorongáson. Nagyon fontos még az ómega-3, arra GAL Q10-lazacolajat szedek, de van sok jó halolaj. Meg hal a piacon. :) Májban is rengeteg jóság van.
A taurin jó lehet lefekvés előtt, mert szorongásoldó, olyan húsz perc és hatni kezd, én mondjuk napközben veszek be belőle, ha szükségét érzem, de mióta van a Remotiv, elvagyok nélküle, lehet megy majd estére.
Érdemes elolvasni az Edzett agy című könyvet, egy svéd pszichiáter írta, ő meg a mozgást ajánlja azoknak, akik nem kérnek a gyógyszer-mellékhatásokból. Meg akkor már a Gabonaagyat is egy amerikai orvostól.
Házilag, pszichológus nélkül is használható módszerek vannak bőven, álmok, mese- vagy irodalomterápia, meditáció, családi dolgok feltérképezése...
Szóval szerintem ne aggódj, rengeteg lehezőséged van, mielőtt elkezdenél gyógyszert szedni, adhatsz még magadnak 1-2 hónapot, nem gurul az a gyógyszer addig sehová. ;)
Szia!
Nem tudom, azóta mi újság, illetve tudsz-e angolul, de én nagyon tudom ajánlani Dr. Guy Meadows - Sleep Book c. könyvét.
Engem átbillentett a holtponton.
Szia, köszi, valamennyire tudok, de egy könyv elolvasásához nem eléggé:(
Egyébként azóta nem szedem az antidepit, mert minden bajom volt tőle, az orvosban is elveszett a bizalmam, mert ennek ellenére azt mondta szedjem tovább.. úgyhogy ugyanott tartok mint előtte, fél altatót szedek.
Ó, kár! De a fél altató nem vészes!
Egy bekezdésben nyilván nem lehet átadni egy egész könyvet, de a lényege az, hogy a rossz gondolatok és érzések jelenlétét érdemes elfogadni. Akár együtt feküdni velük az ágyban és úgy pihenni, ha nem tudsz aludni. Ne próbálj elaludni, csak pihenj az ágyban.
Én nagyon görcsösen féltem az érzéseimtől és próbáltam megnyugtatni magam. Amióta nem érzem a "felelősséget", hogy megnyugtassam magam, hanem elfogadtam, hogy szorongok és félek, azóta nem mérgesednek el ezek az érzések.
Azt írja a könyv, hogy ha egy zavaró gondolatod van, csak üdvözöld, hogy "Hello Gondolat!", vagy "Köszi Agy!" Csak barátságosan, ne kezeld őket az ellenségeidként.
A cél nem az, hogy megnyugodj, hanem hogy ne félj a saját testi-lelki reakcióidtól. A testi tüneteidnek pl. képzeletben adhatsz egy színt, egy formát, hőmérsékletet, stb. Pl. van a gyomromban egy piros tüskés gömb.
És minden, amit azzal a gondolattal teszel, hogy "na majd ettől jól alszom", ront a helyzeten. Pl. nem érdemes túlbonyolítani az esti rutint. Nem érdemes ragaszkodni, kényszert csinálni mondjuk az esti olvasásból, TV nézésből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!