Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális és generizált...

Szociális és generizált szorongással küzdő emberek ti hány évesen költöztetek el otthonról?

Figyelt kérdés

Lassan 30 éves vagyok és még itthon élek.


Jelenleg nincs barátnőm és nem merek egyedül albérletbe költözni. Szorongás, agyalás miatt.

Jó kapcsolatot ápolok a szüleimmel és így több pénzt is tudok félre tenni.


Jött egy álláslehetőség, ahol nettó 400 ezer forintot fizetnének, de generizalt szorongas miatt nem merek lépni. Nehezen viselem a magányt.



2022. nov. 23. 17:42
 1/5 anonim válasza:
26%

28L


Én másfél éve költöztem el otthonról, épphogy betöltöttem a 27-et. Már egy ideje tervben volt, alapból home office-ban tolom (mindig is így volt, nem covid miatt), de én is féltem, ahogy te is mondod - ennek ellenére nagyon vágytam rá.

Nekem van egy kisméretű (5 kilós) kutyám, most töltötte be a 13-at. Ő amolyan "mentett" családi kutyus volt, amíg otthon laktam, de hozzám kötődött a leginkább, így evidens volt, hogy jön velem, ez volt az elsődleges szűrőm, amikor albérletet kerestem. Nincs autóm/jogsim, parázok a vezetéstől; így tömegközlekedéssel kb 1,5 óra eljutni a családomhoz, a legjobb barátom kb 0,5 órára lakik tőlem. A költözésben a szüleim, a legjobb barátom, a húgom és a barátja is segített, az első egy-két hónapban többször is tartottam kisebb, max 6 fős családi összejöveteleket (nagybácsik, nagynénik, unokatesók, nagypapa, stb) hétvégente, merthogy barátból nincs túl sok, lol

Az első pár hétben a kiskutyával is paráztam, pedig ő - új hely lévén - minden apró zajra ugatott párat éjszaka is, így felébredtem volna, ha bármi gáz van. Aztán szép lassan megnyugodott ő is, én is, most már el sem tudom képzelni, hogy visszaköltözzek a családomhoz, vagy hogy bárkivel is együtt éljek.


Tehát a tanácsom, hogy szerezz egy apró kisállatot, leginkább kiskutyát vagy egy macskát. Az etetése nem kerül sokba havonta, az orvosi költséggel időnként számolni kell (oltás évente kb 20k, a műtét, ilyesmi több - de ez azért nem sokszor fordul elő az ivartalanítás után), meg van egy "beugró", amikor megveszed a kis fekhelyét, tálkáit, kabátot a kutyára, pórázt, stb. Ha rám hallgatsz, mentesz egy pár éves kisállatot menhelyről, így nem feltétlenül kell szobatisztaságra szoktatnod (de mindenképpen járj utána megfelelően, mert az idősebb, traumatizált állatokkal sokkal-sokkal több időt kell tölteni, mint egy kölyökkel).

2022. nov. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
18 évesen, de nekem nem volt választásom, kb menekültem otthonról. Én meglepően jól viseltem egy ideig a magányt, de mostanában engem is kezd felőrölni. Viszont van munkahelyem, járok mellette iskolába is és így van elég kapcsolódásom az emberekkel. De amit az előző válaszoló írt az jó tanács, egy kisállat sokat tud enyhíteni a magányon. Én nem mertem bevállalni, mert a szorongás rengeteg energiám felemészti, és nem biztos, h megfelelően tudnék gondoskodni róla.
2022. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19
2022. nov. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Kollégium 19 évesen, majd albérlet.


Otthon nekem rosszabb volt

2022. nov. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

18, de egy koleszba sok szempontból lényegesen egyszerűbb a költözés. Persze szarul éreztem magam emberek közt (egyke vagyok, saját szobám volt mindig, stb), de igazából más lehetőségem nem is volt, ha vinni akartam valamire az életben... Hozzá kell szokni... Társasághoz, egyedülléthez, magányhoz, mindenhez, ez az élet, csinálni kell. Sajnos néha csak gyógyszerrel megy nekem is...

33F

jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!