Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van ez es miert? Szorongas?

Mitől van ez es miert? Szorongas?

Figyelt kérdés

25/N

5 éve meghalt apukám öngyilkos lett

Azóta kezdodott a hipochondriam ami a daganatoktol és a betegségektol való felelem harca folyt bennem

Azóta szultem.

Nem is volt ez rendszeres,nos kb 1 éve kezdodott a semmiből a napi szinten szorongas… folyton van gyomoridegem,fizikai tunetem stb. Családom tudja beszélünk is erről és nekem is jó erről beszélni. Voltam pszichologusnal/semmit sem ert.

Vettem könyveket stb,szervi bajom nincs. Verkepet megettem,pajzsmirigy stb..

Nos tudom h magamnak kellene ezt megoldani de hogyan? Sokat fogytam ami zavar amúgy is sovany állati vagyok. De ez a gyomorideg nem állapot. Mit javasoltok? Ti nektek mivel sikerül elkerülni már csak a negatív gondolatokat is?

#szarezigy

Ha teljesen elterelés a figyelmem semmi bajom de ha van 2percem egyből kezdodik már reggeli ébredéstol .. gyogyszert nem fogok szedni,nem azzal akarok gyógyulni. A helyes utat akarom járni mint régen.. :/


2022. nov. 22. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Pszichiáter, pszichológus!
2022. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Valami hobbit találni, ami leköt, elterelni a figyelmet. Valeriana vagy ebből készült tea, ez csak gyógynövény, de megnyugtat. Szintén szorongok, pánikolok, de megpróbálok olyan tevékenységeket csinálni, amikre nagyon oda kell koncentrálni, hogy ne szorongjak pl vezetés, regény írása, de ez lehet bármi, ami téged leköt, vagy ellazít, film, zene, fürdőzés stb. Baráti társaság, egy jó beszélgetés, és ha indulna a negatív körforgás, nevetségesnek hangzik, de rászólni magadra, hogy "állj,nem hagyom hogy uralj" legalábbis én ezt mantrázom magamnak :) Nem egyszerű, de el kell fogadni a szorongást, hogy ez van, ez most egy állapot, de jobb lesz, mert minél görcsösebben próbálunk védekezni ellene, annál jobban ráparázunk. Nálam legalábbis. Vagy túltelítem magam a stresszel, hagyom pár órát tombolni bennem, aztán úgy elfárad ebben mentálisan az ember, hogy onnantól semmi nem érdekel, és nem aggódom többé jó darabig. Lesz, ahogy lesz. Megértelek, hogy ez nem könnyű út, de menni fog, hinni kell benne.
2022. nov. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó igen valószínű ez a megoldás az önmagam elfogadása megismerése új életforma kialakítása!! Probalok pozitiv lenni de nem mindig sikerül.
2022. nov. 23. 08:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell mindig pozitívnak lenni, természetes érzések a negatív érzések is, s ha könnyebben meg mered őket élni, elfogadni, hogy ez is az élet része, könnyebb lesz minden, mintha görcsösen erőltetnénk az örök optimizmust. Hullámhegyet hullámvölgy követ, de utána annál intenzívebb és jobb ismét a hullámhegy tetején. Ilyesmi gondolatok talán segítenek csökkenteni a túlzott szorongást.
2022. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!