Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az, hogy nagyon régóta küzdök szociális szorongással,sajnos egyre súlyosabb a helyzet. Nagyon nehezemre esik emberek közé járni,de persze nyilván muszáj, iskolába is járni. Minden egyes napom egy kínszenvedés, a nap végére izzadok és rosszul vagyok, rosszul vagyok saját magamtól, ahogy kinézek, amilyen vagyok, és sajnos emiatt azt vettem észre, a barátaim is lassan távolodnak tőlem, és a sulis teljesítményem is romlik.A nap 24 órájában csakis arra tudok gondolni, hogy vajon ki mit gondol, ki miért les rám. Gyakran vannak kisebb "dühkitöréseim" is, egy apró dolgon is totál ki tudok borulni, odáig is eljutok, hogy török, zúzok,őrjöngök. Régebben kisebb pánikrohamaim is voltak, ami viszont mostanában nem gyakori. Szakembert nem tudok keresni, próbáltam beszélgetni másokkal, próbáltam ki gyógynövényes "nyugibogyókat" is,de semmi változás. Meg lehet ettől valaha szabadulni?Úgy érzem lassan lehetetlenné válik az életem

2022. nov. 20. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Ha iskolába jársz, akkor gyerek vagy. Ez esetben nem neked kell szakembert keresni, hanem a szülőnek, méghozzá pszichiátert. A pszichiátriai szakrendelésen van pszichológus is.
2022. nov. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Mi okozhatja ezt? Mi a helyzet a családi háttérrel, baráti kapcsolatokkal, pasikkal/csajokkal?
2022. nov. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Elsősorban a szüleidnek kell ezt így elmondani, de lehet jelezni tanárnak is. Vannak gyerek pszichológusok, pszichiáterek, állami és magán is. A szorongás a leggyakoribb mentális probléma, jól kezelhető, elmúlasztható. Létezik gyógyszeres kezelés, pszichoterápia, de vannak házi technikák is pl relaxálás, meditálás, autogén tréning, sport, keratív hobbik, bátorító önközlések, önsegítő, önismereti könyvek, hasi légzés, stb, stb, stb. Komoly szakirodalma van a szorongás kezelésének/enyhítésének.
2022. nov. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Iskolai pszihológunak is szólhatsz.
2022. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem gondolkodtam még, mi okozhatja, van egy két családi gond,nem a legnyugisabb kisgyerekkorom volt, de nem horror dolgok, lehetett volna rosszabb is. Azon kívül mondhatni, normális életem van.Barátaim sajna nem igazán értik ezt, anyukámmal szoros a kapcsolatom, sokszor beszélgetünk,ő azt mondja kinövöm majd, ne foglalkozzak senkivel,de ez csak ideiglenesen segít,másnap ugyanúgy szenvedek. Szakembert nem akarnak nekem keresni, meg fizetni se fogja anyum,ebben biztos vagyok, szóval sajnos ez kilőve.

2022. nov. 21. 15:01
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
Amíg iskolás vagy, addig ingyenes. Menjetek a pedagógiai szakszolgálatba ill. a családsegítő ingyenes. A háziorvos is tudhat ajánlani ingyenes gyermekpszichiátriai szakrendelőt. Olyan nincs, hogy egy szülő, ha a gyerekének orvosi segítségre van szüksége, azt megtagadja. Fiatalkorú veszélyeztetése, bűncselekmény. Az anyádat csöppet sem érdekli, hogy te sz*rul vagy?
2022. nov. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!