Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyulhatnék ki a...

PhoenixNonest kérdése:

Hogyan gyógyulhatnék ki a depresszióból,azok akik megtapasztalták milyen depressziósnak lenni hogy vészelték át, mit csináltatok amivel közelebb kerültetek a gyógyuláshoz?

Figyelt kérdés
Fordultam már a tudományhoz (pszichiáterek, pszichológusok,segítők, gyógyszerek), többet ártott mint használt,fordultam spiritualitáshoz, annak egyenlőre nemigen érzem a hatását. Arra jutottam hogy magamon tudok segíteni.Ezért várom és köszönöm a hasznos válaszokat.

2022. szept. 21. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
2%
Nekem télen szokott mély depim lenni. Magától múlik el tavasszal. Vagy enyhül.
2022. szept. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%

Előző:

Nem gond, baj okozza. Ezért nem tudok mit kezdeni vele.

2022. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem nem szezonális depresszióm van,nem enyhül, egyre csak rosszabb és évek óta folyamatosan tart. Az idő tud segíteni, de nem megoldás. Mindig ezt mondják a hozzám közel állók hogy nem tudnak mit kezdeni vele. Hát megoldást kell találni a problémára, de egyedül nem valószínű hogy ki tudok ebből mászni.
2022. szept. 21. 22:28
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Nekem 10 éve van depresszióm. Szerintem nincs kiút, olyan mint a diabétesz. Kigyógyulni nem lehet belőle, csak élni vele.
2022. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Sajnálom :/ Szerintem van megoldás, de mindenkinek eltér valamelyest, csak meg kell találni. A tünetekkel meg kell tanulni élni addig, de ne add fel kérlek. Én itt vagyok ha akarsz beszélni valakinek, nem néha segít egy picit.

2022. szept. 24. 08:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem még súlyosabb betegségem van v volt nekem a hit segített,kb 15 éve tértem meg fogadtam be Jézust a szívembe és mára már nyomat sem erzem a betegségemnek igaz bevallom még egyetlen szem gyógyszert beveszek reggel viszont total kiegyensúlyozott vagyok 4. éve ,hogy már dolgozom nyoma sincs a félelmeknek szorongásoknal paranoid tévképzeteimnek sőt még jókat röhögök rajtuk ha visszagondolok ezekre szóval én mindenkinek a doktorok doktorát javasolnám mivel hit által van egyreszt üdvösség is másrészt én amikor 15 éve elkezdtem a bibliát olvasni teljesen megváltozott a világnézetem teljesen be tudtam azonosítani mivel van dolgom és a bilblia leírja világosan a kiutat minden rosszból s rájöttem h előtte nyilván én is próbálkoztam pszichológussal pszichiaterrel viszont ők mégiscsak gyarló emberek s eleve egy hazugságból indulnak ki az evolucióból ami bármennyire is vonzó elmélet még maga charles darwin is elismerte hogy hazugság.Viszont a gyógyulás folyamat volt minél inkább elkezdtem elhinni abban ami a kereszten végbement konkrétan hogy a megváltás a test és a lélek gyógyulását is magába foglalja viszont ahhoz,hogy ez megvalósúljon el kell fogadni azt a szemèlyt aki ezeket magára vette illetve elhordozta konkréran Jézust mint megváltót mert ő magára vette minden erőtlenségünket átkainkat betegségeinket szegénységeinket s minden rosszat ez a magja a dolognak ezt a hitet fenn kell tartani és addig érlelni míg végűl realizalódik az életünkben. Fő probléma nekem ebből burjanzott ki a betegség hogy nem tudtam msgamar elfogadni es szeretni ez az elvetettség ami önelvetéshez is vezethet amikor vki már semmi értéket se tálal magában én is utàltam magam pár dolog miatt végűlis az átütő siker nálam is a megvaltasba vetett hit volt hiszen Jézus lett elutasítva a kereszten h mi már elgadottakká váljunk és Jézus teljes szivből hiszem hogy szeret engem és ha ő szeret kutya kötelességem magamat is szeretnem sőt ezáltal tudok csak más embert is szeretni,véleményem szerint itt van a kutya elásva rengeteg pszichologus papolt de nem volt ereje a beszedüknek mivel csak pszichikai szinten volt nem a szivemre szellememre hatottak s ez egy nagyon lényeges dolog hogy a hit amely kihozott a rosszbol a szívünkben lakozik nem az elménkben ha egy ember meg skar győzni hogy én jo ember vagyok addig nem tudom elhinni smig csak az elmém szintjén van a dolog a pszichologus is jo volt arra,hogy fellelkesítsen de egy két nap is ujra előjött a probléma viszont Isten gyógyító ereje a szívünkbe hatol be ami szemelyiségünk központja es ha ez megtörténik akkor létrejön az isteni csoda meggyógyul az ember
2022. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!