Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék kimászni ebből...

Hogyan tudnék kimászni ebből az állapotból?

Figyelt kérdés

Évek óta rá vagyok kattanva a szívverésemre. Egyszer pánikrohamot kaptam, és elkezdett verni ezerrel a szívem, azóta szinte a rögeszmémmé vált, folyamatosan tudat alatt is (akaratom ellenére) azt figyelem, hogy ver. Ha szapora pulzusom, mégjobban rákoncentrálok, és stresszelek. Régebben le tudtam magam foglalni, eltudtam terelni a figyelmem bármilyen más tevékenységgel, ami egy kicsit is kizökkentett belőle, de ma már nem sikerül. Kényszergondolatokkal küzdök. Ha próbálok elolvasni egy olvasmányt, nem tudom rendesen elolvasni, mert közben beugranak múltbeli események, amik megtörténtek velem és kezdhetem előlről. Már nem tud lázba hozni semmi, nem tudok örülni semminek. Nem tudok koncentrálni, összpontosítani kizárólag egy dologra. Ezek miatt sokszor sírhatnékom van, de nem tudok. A gyógszerek teljesen közömbössé tettek. Egyszerűen nem tudom hogyan segíthetnék magamon ebből kimászni. Már annyi mindent megpróbáltam (játék, hobbi, sport, társaság), de az égvilágon semmi javulás. Talán a munkahelyet próbálom még meg, ott el kell járnom dolgozni, és feladatom van. Talán egyszer kizökkent abból, hogy folyamatosan azt figyeljem, ver a szívem és még élek-e. Ez utóbbi akkor szokott felerősödni, mikor fizikai munka után egyszer csak azt érzem, megszűnik létezni a mellkasom és területe, ekkor gyorsan, pánikszerűen a nyakamhoz teszem az ujjam, hogy élek-e még. Sokszor furcsán érzem magam a “tesetemben”. Folyton a mellkasomra koncentrálok agyban. Naponta van szívdobogásérzésem, gombóc a torokban, kézizzadás. Már voltam mindenféle kivizsgáláson IS, mindenem negatív. Kardiológusnál 4-szer voltam, mindig próbáltak megnyugtatni, hogy az én esetemben nincs okom tartani az ún. hírtelen szívhaláltól. Bele vagyok betegedve, hogy semmilyen pszichiáter, gyógyszer nem tudott eddig helyrehozni. Rettegek, hogy egyszer emiatt teljesen elveszítem az eszem, pszichózisba kerülök. Már feküdtem bent kétszer pszichiátrián gyógyszerbeállítás miatt, de semmivel nem lett jobb, mikor kijöttem. Nem tudom már élvezni az életet. Egy ideje fent vagyok Pesten, erősen gondolkodom Tündérhegyen, de az eddigi rossz tapasztalataim alapján nem merek belevágni. Hogyan tudnék segíteni, változtatni magamon, gondolkodásomon?


Egy kétségbeesett, 22/F.



2022. aug. 27. 02:39
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Te magad sehogy, de pszichológus kellene. A szorongásod okát kellene felfejteni.
2022. aug. 27. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Mostanában én is így vagyok ezzel. Bár, nekem vannak mellette rosszul léteim. Légszomj, hányinger, szédülés.

Ha van kedved róla beszélgetni, írj privát üzenetet. Hátha az is segít.

2022. aug. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Járok már egy ideje klinikai szakpszichológushoz, de nem tud ő sem rájönni, miért figyelem non-stop a szívverésem.
2022. aug. 27. 08:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez van , egész nap figyelem , de engem zavar ha alacsony és az is ha magas , pont tegnap este volt egy ilyen "roham" na alig akart 100 alá menni , utána meg attól féltem amikor nem éreztem hogy túlságosan lelassúlt. Nagyon értem a problémád , én is túl vagyok rengeteg kardiológuson , 1-2 pszichiáteren , ajánlották a tündérhegyet de nekem nem tetszett amit olvastam róla. Írj privátot ha gondolod.
2022. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel mondtad, hogy jársz pszichiáterhez, ezért merek saját véleményt mondani. Nekem úgy sikerült legyőznöm a hipochondriát, azaz tulajdonképpen a haláltól való félelmet, hogy tudatosítottam magamban, hogy az ember lelke örökké él, sőt még a teste is fel fog támadni, és ténylegesen egy új Országba kerül, aminek neve Isten Országa. Tehát, ha úgy vesszük, nem halunk meg, sőt, nagyon is örökké élünk, vagyis sokkal de sokkal több ideig, mint itt a földön. Kissé nehéz ezt elképzelni, de így van, és erre valóban érdemes készülni. Azóta nem is félek betegségektől, balesetektől. El tudnád fogadni ezt a tényt? Megnyugtatna, hogy ha le is állna a szíved (annak ellenére, hogy nem fenyeget ez a veszély) akkor sem történne baj?
2022. aug. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Régen egy időben én is figyeltem, csak haton aludtam, mert úgy kevésbé éreztem. Most is szoktam még néha, van, mikor rákoncentrálok és rossz érzés fog el. Egyébként pánikbeteg is vagyok 7 éve, pszichológushoz járok.


30/N

2022. aug. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!