Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok?

Skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve mentális betegségekkel küzdök a pszichológus megálapította hogy depresszió, pánikbetegség, derealizáció és deperszonalizáció van és még 2 hónapot kell várnom mert addigra van időpont pszichiáterhez (magán)

Pár napja elkezdtem hangokat is hallani főleg alvás előtt olyanokat hallok (gyere ide, nem nem nem, ordítások, aszthiszed nem érdekel stb.) Ilyen hülyeségeket de néha ilyesztő ordítasok is vannak...

Nyugtassatok meg hogy nem vagyok skizofrén már nem birom meg fogom ölni magam..



2022. márc. 30. 17:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

"egyik hajnalba mintha megőrültem volna álmomból felpattantam és széttörtem a tvt, telefont, szekrényeket mindent és nyugodt szívvel vissza feküdtem aludni reggel jöttem rá hogy ez tényleg megtörtént azt hittem álmodtam.."

Ez inkább borderline-ra utal.

2022. ápr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
A borderlinenak legalább 5 kritériumnak kell a 9-ből teljesülnie, azért nem csak ennyi hogy tárgyakat zúz össze..... Lehet teljesen más problémája....
2022. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Az antipszichotikum jó gyógyszer lesz neked is.
2022. ápr. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha a doki felírja az antipszichotikumot, akkor be KELL szedni, máshogy nem fogsz meggyógyulni. Nem viccből ad neked gyógyszert. Mire eljut oda, hogy egyáltalán felírhat ilyen gyógyszereket, lehúzott minimum 10 évet az orvosin, és még valószínűleg sok-sok szakképzést megcsinált mellé.

Ha beszélsz vele, meg tudja állapítani a képzettsége alapján, hogy milyen gyógyszerre van szükséged. Nem tudod átverni, hiszen direkt erre szakosodott.

2022. ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 hgwell ***** válasza:
7%

Kedves kérdező,

Antenna van a hazatok tetejen vagy a kozeletekben ugy 150m belul komolyabb radioadovevo?? Kezdj el veluk beszelni. :) En is hallok ilyeneket. Vagy....valaki elhunyt a hazatokban valamikor es beléd akar koltozni??

Olyan is van....

Vagy totikának néznek kis aranyos bedilizettnek teged. 21. nem vilag vege.

Egyedul vagy? Szuleid? El kellene jonnod onnan ahol vagy....

Elenkebb es kedvesebb elet varhat.

Nalam is vannak kulonos dolgok,denever atjon a falon, galamb bamul be a parkanyon, ejjel, mikor se test semmi de megos emberi.egy arny.meg figurak, olysn furak. Frissulnod kellene! Mosakodj le.

2022. ápr. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
62%
Ez hipnagóg hallucináció. Semmi köze a skizofréniához.
2022. ápr. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
62%
Hipmagóg halut nrm mindig kezelik. A többit igen.
2022. ápr. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Nekem vannak obszesszív téveszméim ami főleg a félelmeimhez kapcsolódik.

Régebben nekem is voltak alvás előtt ilyenek,de én őszntén leszarom őket. Vannak nagyobb problémáim is ennél

Depresszióm és szorongásom van. Ezek mind okozhatnak schizotikus tüneteket de ettől még nem leszel schizofrén.

Ne öld meg magad. Ez a te életed, csak egy van belőle. Hozd ki amit tudsz belőle.

Nekem a pregabaline változtatta m3g az életem. Beszélj róla az orvosoddal. Nagyon hatásos, szinte hihetetlenűl. De tolarencia sajnos is van, mint minden gyogyszernél.

2022. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nekem is sokat segít a pregabalin.
2022. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Az, hogy meg akarod ölni magad lehet simán csak a depresszió súlyos állapotától is. Ahogy más is írta már, a skizofrénnek tudtommal is éppen a betegségtudata hiányzik, ergo ha benned felmerül, h az lennél, akkor nem vagy az. Érdekes tán, hogy nekem is volt időszak, hogy meg voltam róla győződve, hogy skizofrén vagyok, depresszió nálam is játszik, szerencsémre pont akkor jártam pszichoterápiára és a terapeutám mondogatta, hogy dehogy vagyok az, ám nem hittem neki, rengeteget olvastam és néztem videót a skizofréniáról netszerte és főleg a mit lehet ellene tenni témában, pláne gyógyszerek nélkül, és az győzött meg engem leginkább arról, hogy nem vagyok skizofrén, hogy láttam egy angol nyelvű videót arról, hogy hogyan lehet önszuggesztióval kilépni a skizofrén állapotból, pláne, ha az nem súlyos, és ez kiváló vizsga is volt számomra, amit neked is ajánlok:


El kell választani magad a gondolataidtól és az érzéseidtől, azaz kb. befelé kell nézned magadba, nem kifelé, ránézni a gondolataidra és érzéseidre és közölni velük, hogy azok csak ("csak") gondolatok és érzések, nem pedig veled egyek.


Nekem ez baromira sokat segített, abszolút helyre tette a megrögzött feltételezésemet, hogy én is skizofrén lennék, örülök, hogy nem vagyok! :)


Még egy konkrét példát is tudok neked írni erre, ha az eddigi tán túl absztrakt lenne: amikor egy frissen szült anyuka pár hónapig full alváshiányos a gyermeke miatt és vagy három hónap alváshiány után az éjszaka közepén felsír a gyermeke, mire az anyukának az az ötlete-érzése támad, hogy szoptatás helyett inkább megfojtaná a babáját - az teljesen természetes érzés és gondolat. Ha viszont meg is teszi, az már nem. Ezért is eszméletlen fontos különbséget tenni az érzéseink, gondolataink és a valóság között.


Hogy vagy azóta? Voltál már pszichiáternél? Kaptál gyógyszert? Bevetted? Érzel változást?


Hogy alszol amúgy? Hogy állsz a sporttal? Meditálással? Ezek mind segítenek a jobb létben gyógyszer nélkül is!

2022. ápr. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!