Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok?

Skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve mentális betegségekkel küzdök a pszichológus megálapította hogy depresszió, pánikbetegség, derealizáció és deperszonalizáció van és még 2 hónapot kell várnom mert addigra van időpont pszichiáterhez (magán)

Pár napja elkezdtem hangokat is hallani főleg alvás előtt olyanokat hallok (gyere ide, nem nem nem, ordítások, aszthiszed nem érdekel stb.) Ilyen hülyeségeket de néha ilyesztő ordítasok is vannak...

Nyugtassatok meg hogy nem vagyok skizofrén már nem birom meg fogom ölni magam..



2022. márc. 30. 17:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%
Hát pedig valószínűleg az vagy. Ettől még nem kell megölnöd magad, modern gyógyszeres kezeléssel a tünetek enyhíthetőek vagy megszüntethetőek.
2022. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
Pszichiáter állapítja majd meg. BNO kódból kiderül.
2022. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Ehhez minek megölnöd magad? Rengeteg skizofrén ember van a világon. Szedik a gyógyszerjüket és kész. Akár már egészen fiatalok is, 18-20 évesek. Ugyanolyanok, mint a többi ember. Ne a filmekből informálódj a mentális betegségekről.
2022. márc. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%

Álljunk meg! Nem lehet, hogy félálomban hallod, álmodsz?


Aki skizofrén, annak nincsen betegségtudata.


Az elmebetegség az, amelyben a betegnek téveszméi vannak, hallucinál illetve vizionál és ezeknek az észleléseknek a valóságtól eltérő, kóros mivoltát önerejéből felismerni képtelen.


Ha az lennél te nem tudnál róla. Nem ismernéd fel, hogy baj van.


Ez is a pánikbetegség része. A megőrüléstől való félelem.

2022. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#4 remélem igazad van!


Csak alvás előtt amikor már majdnem alszok akkor szokott ez lenni gondolom az a (félálom)


Ezt még elis viselném de aza legrosszabb hogy öngyilkos gondolataim vannak és nem látom értelmét az életemnek reménytelenség érzésem van és már semmihez nincs kedvem amiket eddig szerettem csinálni már le se szarom egész nap itthon ülök a sötét szobában ha kimegyek erősebbek a tüneteim és egyik hajnalba mintha megőrültem volna álmomból felpattantam és széttörtem a tvt, telefont, szekrényeket mindent és nyugodt szívvel vissza feküdtem aludni reggel jöttem rá hogy ez tényleg megtörtént azt hittem álmodtam..


Nem így képzeltem el az életem hogy 21 éves koromra megbolondulok és öngyilkos leszek vagy adnak gyógyszert amivel életem végéig mérgezhetem magam.. :(

2022. márc. 31. 01:27
 6/30 A kérdező kommentje:

Ráadásul még más betegségeim is vannak (nem mentális) amik gyógyíthatatlanok.. már csak ez hiányzott hogy bekattanjak de hát ez van ezt kell szeretni. Itt ülök az ágyon késsel meg egy marék nyugtatóval és már nemsok kell hogy válasszak és megtegyem amit nem akarok de mégis ezt érzem megoldásnak..

És egyébként tudom úgy tűnik sajnáltatom magam pedig nem így van. Csak mondom kiírom GYKra hátha jobb lesz egy kicsit de tévedtem..

2022. márc. 31. 01:46
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
Milyen dózisban szedsz antidepresszánst?
2022. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Antipszichotikumot fogsz kapni az biztos.
2022. márc. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Mikor hallasz hangokat? Csak elalvás előtt vagy éber állapotban is?
2022. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Utolsó csak elállás előtt
2022. márc. 31. 18:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!