Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok?

Skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve mentális betegségekkel küzdök a pszichológus megálapította hogy depresszió, pánikbetegség, derealizáció és deperszonalizáció van és még 2 hónapot kell várnom mert addigra van időpont pszichiáterhez (magán)

Pár napja elkezdtem hangokat is hallani főleg alvás előtt olyanokat hallok (gyere ide, nem nem nem, ordítások, aszthiszed nem érdekel stb.) Ilyen hülyeségeket de néha ilyesztő ordítasok is vannak...

Nyugtassatok meg hogy nem vagyok skizofrén már nem birom meg fogom ölni magam..



2022. márc. 30. 17:05
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
7# nem szedek semmit mivel még nem jutottam el pszichiáterhez.
2022. márc. 31. 18:05
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező,

Ikertestvérem skizofrén, és nagyon jól reagál a gyógyszeres kezelésre.

Nagyon durva hallucinációi vannak, hanghallás és téveszmék,

A gyógyszerek nagyon sokat javitanának az állapotodon!

Szval, irány a pszichiáter, és vallj be mindent!

25/N

2022. márc. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszer segíteni fog.
2022. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Hamarosan eljutok pszichiáterhez addig is csak kibirom.. lehet nem olyan vészes a helyzetem csak én teszek rá egy lapáttal és beképzelem de majd kiderül..


Köszönöm a kommenteket!

2022. márc. 31. 20:24
 15/30 anonim ***** válasza:
81%

Alvás előtt: hipnagóg hallucináció.


( [link]

2022. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
2022. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Minden mentális betegség vészes. Sajnos nagyon jók abban, hogy a szőnyeg alá seperjék a probléma valós méretét, és ezt még el is hiszed.

Az egészséges emberek nem értik, hogy ezek nagyon is valós dolgok. Nem is kell nekik, mert ezek mindegyike egy pokol. A depresszió szorongással keverve meg főleg.

A pszichiáternek mond el MINDENT. Nem vagy őrült, csak egy kémiai elváltozás lett az agyadban valami miatt (trauma-sokk-hosszú időn át tartó stressz pl gyerekkorban, vagy bármi más) amit nem tudsz önerőből csak úgy megoldani, hiszen az agy nagyon szereti a homeosztázist. Nincs ebben semmi gáz. Ha magas lenne a vérnyomásod, simán bevennéd a gyógyszert, nem? Tedd ezzel is ugyanezt majd.

Tényleg mondj el neki mindent. Nem kicseszésből, nem poénból írják fel a gyógyszereket, hanem azért, mert tényleg meggógyítanak.

Én traumatizálva lettem gyerekként, ami olyan súlyos volt, hogy egyszerűen kiblokkolta az agyam azokat az emlékeket, és csak egy durva szorongás maradt meg ami az életem minden területére ráment. Mindig is éreztem, hogy valami nincs rendben velem, minden nehéz volt, és depresszió társult mellé. Folyamatosan magamat hibáztattam, majd egy nagy levegőt véve a szenvedésekkel teli évek után elmentem pszichiáterhez. 4 hónappal később eszméletlenül jól vagyok ahhoz képest, hogy már tényleg nagyon meg akartam ölni magam előtte.

2022. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

#12-es vagyok.

Utolsó válaszoló nagyon jól írja, Sajnálom ami veled történt, kitartás!

2022. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
70%
Mindegy mikor, ha hallja akkor antipszichotikumot fog kapni.
2022. ápr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Antipszichotikumot nem akarok szedni mert hallottam hogy sokaknak nemhogy segítene de rosszabbul lettek tőle.. mégjobban bekattantak.
2022. ápr. 1. 18:37
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!