Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depresszióból, durva...

Súlyos depresszióból, durva események hatására kialakulhat skizofrénia vagy egy teljesen szétesett elme?

Figyelt kérdés

6 évig voltam kevert szorongasos depressziós, aztán a virus miatt elvesztettem azt az életet amit a legjobban akartam és épp megkaptam volna(mondd hogy egy nem átok)

Azóta nem érzékelem az időt, nem érzékelem a napokat, latomasaim vannak, érzem hogy valami negatív dolog jelen van velem minden nap. Sokszor olyan mintha a testem mar nem is az en testem lenne. Eddig a látszatnak éltem, most mar semmi nem érdekel, már nem is használom az instagramot sem egy éve, eddig meg függő voltam. Mit csinaljak?


2022. febr. 8. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
M-e-n-j-e-l-s-z-a-k-e-m-b-e-r-h-e-z!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2022. febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Skizofrenia ilyentol nem alakulhat ki, de mindenkeppnfordulj szakemberhez. Nehez helyzetben vagy, de ki lehet maszni belole
2022. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Én nem hiszek benne. Sokkal inkább hiszem azt, hogy egy nem kellően erős személyiség a "betegségbe menekül", ahelyett, hogy tenne valamit saját maga érdekében.

Volt egy kifejezetten jó képességű kolléganőm, aki két testvérével együtt alkoholista szülők mellett élt. Amikor a végzős egyetemista bátyja szerelmi bánat miatt öngyilkos lett, akkor a volt kolléganőm egyetemistaként súlyos depresszióba esett és magát okolta a bátyja haláláért, mondván, hogy nem figyelt eléggé a bátyjára. Mindenesetre akkor elkezdték kezelni és a kezeléssel (beleértve az elektrosokkot is) meg gyógyszereléssel "sikerült" olyan állapotba hozni, amikor skizofrénnek nyilvánították. Mindeközben tiszta időszakaiban világosan látta, hogy alkoholista szüleitől külön kellene költözni, mert ezt a szokást ő is kezdte felvenni, de lelkileg képtelen volt megtenni ezt a lépést. Summa summárum a leépülése addig fokozódott, hogy negyven valahány évesen leszázalékolták, a gyógyszerelés és az egészségtelen életmód, semmittevés mellett egy bamba háromajtós szekrény lett belőle és hatvan egynehány évesen meghalt.

2022. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért elektrosokkot ma mar nem alkalmaznak.. másrészt lehet hogy tényleg skizofrén volt. Alkoholista szülők mellett meg nagyon nehéz normális emberré válni.

Én voltam már pszichiaternel de nem tudok gyógyszert szedni. Marad ez az állapot

2022. febr. 8. 22:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy-hogy nem tudsz gyogyszert szedni? Mi az akadalya?
2022. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta kell neked, olyat keress. A skizofrénia nem ilyen. Ki lehet ebből mászni.
2022. febr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem hatottak, vagy NAGYON rosszul lettem tőle... csak frontint szedek
2022. febr. 8. 22:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne alkalmaznak elektrosokkot, elektrokonvulzív terápia, bódításban. 6xkaptam
2022. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Először pontos diagnózis kellene, illtve azt megállapítani, hogy ez mitől javulhat. Gyógyszer vagy inkább terápia szükséges.
2022. febr. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hidd el, ha valaki megért az én vagyok. Átérzem mert ugyanezt érzem. Pszichiáter, pszichológus, mást sajnos nem tudok javasolni, ja és persze sok erőt, kitartást! <3
2022. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!