Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-szindrómásként...

Asperger-szindrómásként hogyan kezelhetném tüneteimet a hétköznapokban?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, tehát még tini, vagy is nem ismerek sok embert. Ebben vagyok feltűnően lemaradva a kortársaimhoz képest.

Tarsasági értelemben borzasztóan szegény gyerekkorom volt, de a szindrómám miatt nem éreztem magam magányosnak.



2022. jan. 8. 07:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10

Ezt az egyéni intelligenciát én is felismertem.

Magas érteket mutat a logikus intelligenciánk mert folyamatosan tanulmányozzuk az emberek viselkedését, és ezt a tudás lehet arra a célra fordítani amit igazán szeretsz.

Én ismerkedni szeretnék.

2022. jan. 8. 14:12
 12/13 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy tűnik hogy a gyerekkori traumáim egy érzelmileg fogyatékos irányba próbálja terelni a szindrómámat, de nem engedem. Mert nekem is van szívem. Ez tény. Én a száraz tényekben.
2022. jan. 8. 14:14
 13/13 anonim ***** válasza:

Hú, kérdező, nekem elmondhatatlanul rossz a logikai készségem.


Tanulni jól tudok és amit elém nyomnak, azt megértem és alkalmazni tudom. Az emberek tanulása is ilyen kicsit.


De amikor ismeretlen dologra kell rájönnöm vagy apró darabokat összeraknom (amik egy része nekem ismeretlen), akkor meg vagyok lőve.


Pár éve az online Mensán 86 jött ki.



Sok barátom ezt azért nem hiszi el, mert az érdeklődési köreimben otthonosan mozgok és ezt látják.

Például ha valami van a vasúton, a MÁV térkép alapján megtippelem, hogy mi lesz. Például a fővonalon csatlakozásra várt a szembejövő, késik, ezért késni fogunk, ezért lekéshetjük a mi csatlakozásunkat. Juuuj én ilyen honnan tudok?


Hát azért, mert az aspergeres éjt nappallá téve foglalkozik azokkal a dolgokkal, amik őt érdeklik, így könnyű.


Ha a történelemben kellene felfedeznem ugyanilyen szintű összefüggést, akkor meg lennék lőve.

2022. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!