Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Még sohasem varázsgombáztam....

Még sohasem varázsgombáztam. Okozhat-e bármiféle mentális sérülést a pszichedelikus gomba, ha van egy nagyon súlyos gyerekkori félelmem?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos film bizonyos jelenete gyerekkoromban annyira traumatizált, hogy máig lesokkol, amikor szembetalálom magam vele és rögtönt törli az emlékezetem a jelenet pontos részleteit.


Rémálmaimban elő szokott jönni a jelenet, de nem olyan pontosan és nem olyan rémisztően, mint ahogy eredetileg a filmben benne van.


Segíteni fog a félelmem legyőzésében a varázsgomba, vagy csak súlyosbítja az ettől elszenvedett szorongásomat?



2021. dec. 13. 10:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%
Javítani biztos nem fog. Vagy nem lesz rá hatással, vagy súlyosbítja.
2021. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez a megfelelő hely egy ilyen kérdés feltételéhez. Aki próbálta az se tudná megmondani mivel nem rendelkezik hozzá szakértelemmel, de itt egyébként is csak a drogot általánosságban elutasító, bűntudatkeltő hozzászolások szoktak születni. Egyébként a főszabàly az, hogy ha mentálisan nem vagy teljesen stabil akkor nem szerencsés pszichedelikumokkal kísérletezni. Persze a varázsgomba mostanában előkerül, mint csodaszer, de nagyon gyerekcipőben járnak még a kísérletek. Nem úgy működik, hogy veszel valami random gombát az illegális piacon, azt beveszed és akkor legyőzted a félelmed. Gondolj bele, hogy ez eleve mennyire irreális elvárás.
2021. dec. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A hallucinogéneknél nagyon oda kell figyelni hogy belül rendben legyen az ember mentálisan - és az is fontos hogy az utazás közben rendben legyen a külső környezet is. Set és setting.

A tripp valóban képes előhozni tudattalan dolgokat, de ezt nem lehet kierőszakolni.

Kis dózisnál lehet hogy ki sem jön, az elérendő célod. Nagy dózisnál meg full lebonthatja a személyiséget, és akkor lehet nem azt találod amit kerestél, hanem valami teljesen mást :)


Épp a minap olvastam egy kis élménybeszámolót a gombáról. Ezt ajánlom neked is kérdező.


[link]


Informálódj még mélyebben is erről az egészről mielőtt belekezdesz. Hátha jobban a helyükre kerülnek a dolgok ;)

2021. dec. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy stabil mentális állapot esetén lehet/szabad "utazni", lehetőleg kísérővel, aki tudja, hogy baj esetén hogyan kell beavatkozni.

Ezek a hallucinogének nem traumafeldolgozásra valók.

2021. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
A pszichedelikum megváltoztatja az érzékelést, és a valóságról alkotott képet is. Amit korábban fix dolgoknak hitt az valaki, az lehet elmosódik, elfolyik, vagy teljesen más jelentőseggel kezd bírni (mint ahogy "normál" állapotban azt megszokta az ember). A külső, és belső összemosódhat, és a gondolatok, érzelmek sokszorta erősebben jöhetnek mint alapállapotban! Megváltozhat a tudatos/tudattalan határvonala is, ami miatt betekintések is bekövetkezhetnek. Viszont ha akkor te ott leásol, vagy erővel, kalapáccsal kibányászod a tudattalanból az adott tartalmat - akkor ott kijöhet más is..! A tudatos személyiség nem véletlenül zár oda be valamit. A te védelmed érdekében kerülhetett oda valami, ami tejesen más (látszóéag független) dolgokkal is összefüggésben lehet. Ha ezt bizergálod magadban, akkor nem csak a jéghegy csúcsa jelenhet meg, hanem kb az egész hegy is. Erre aztán vagy készen állsz, vagy nem. De az ott lévő dolog erre már nem fog visszakérdezni. Szembesülhetsz vele, és valami történik majd. Viszont az is lehet hogy a pszichedelikum sem szembesít ezzel, mert valami tök mást akar mutatni. Ezt előre nem lehet tudni. Viszont hatásos lehet az adott trauma feldolgozásában, csak elég rizikós épp ezzel a céllal nekiindulni. A hallucinogén utazás sem igazán irányítható. Belefuthatsz ennél a "traumánál" sokkalta keményebb dolgokba is. Azért mondják, írják, mindenhol azt hogy nagyon óvatosnak kell lenni. Igazából nem arra a való a tripp hogy helyre tegye benned a félresiklott dolgokat, de mellékhatásként erre is azért van egy kevés esély. Minden esetre ezzel a célzattal belevágni, nem éppen bölcs dolog.
2021. dec. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Én telis tele traumákkal utaztam egyet a gombával és kegyetlen rossz élmény volt. Nagyon felelőtlenül vágtam bele, nem informálódtam, nem is igazán tudtam mire számítsak, azzal pedig főleg nem voltam tisztában, hogy gyakorlatilag az összes határomat átlépem vele. A határok átlépésével szerintem alapból nincs gond, viszont ilyen hirtelen ekkora mértékben megtenni szellemileg és lelkileg nem egészséges, nem szabad. Az összes létező sebem felszakadt a trip alat, sosem éreztem még akkora rettegést és lelki fájdalmat, mint akkor, pedig életem egy nagyon boldog szakaszában vállalkoztam erre. A traumáim, a tudatosan és tudatalatt elnyomott problémáim viszont nem voltak kezelve. Alapesetben nem javasolnám egyáltalán, viszont az tény, hogy némi esélyed lehet arra, hogy segít, még akkor is, ha maga az utazás rémes lesz. A helyedben megkímélném magam ettől a gyötrelemtől, viszont nekem is segített. Nem azonnal, feldolgozni és kezelni elég hosszadalmas, nehézkes feladat, még most sem, így 3 év távlatából sem teljesen tiszta számomra az egész élmény, de van, amiben lassacskán, de segített. Mindenesetre ha csak azért szeretnéd kipróbálni, hogy a traumád kezeld, akkor ne tedd, tényleg ne tedd ki magad ennek, mert borzasztó vége is lehet.
2021. dec. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Netflixen vannak gombákkal kapcsolatos dokumentumfilmek. Itthon az életünkben valószínűleg nemlesz lehetőséged ezeket legálisan használni, de az usa-ban pl már vezetett tripek vannak pszilocibin gombákkal traumák feldolgozására. Youtubeon is találsz néhány magyar nyelvű beszámolót is, angolul pedig rengeteget.
2021. dec. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Youtube videót hallgattam, meditációval kapcsolatban, azt hiszem. Amikor odaért az előadó, hogy ő milyen könnyen kommunikál entitásokkal, és megengedi, hogy rajta keresztül tapasztalják a világunkat, na ekkor ütött be, olyan 2g környékén ettem. Elhittem, hogy megszállták a testem, 2 órányi pokol jött, életem legrosszabb két órája. Nem birtam kijönni a loop-ból, újra és újra berángatott a gonosz. Nem vesztettem el a fejemet, habár éreztem úgy, mentőre van szükségem, de belegondolva a következményekbe elhatároztam, ezt most leküzdjük, nem lehet erősebb nálam. Megragadtam minden boldogságot kiváltó dolgot. Szexen keresztül, lámpába bámulás, isten jóságának keresésével. Borzasztó volt a tudat, hogy nem menekülhetek, fáradtam, de ahogy lecsuktam a szemem csak még intenzivebbé vált. Másodpercről másodpercre számoltam az időt, ha az előző pillanatot túl éltem, túl kell a következőt is. Skizofrénia szerű élmény volt. Minden nekem szólt, bármit néztem minden azt üzente, ha már megetted az átlagos 1g adagod dupláját, akkor most már viseld is el. Másrészt mindenhol a pénz jött szembe, agymosásként van jelen mindenhol, és ilyenkor érzed is miként hat a tudatra az a sok szenny, amit kapitalizmusnak hivunk.
2021. dec. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Miss Endzsi ***** válasza:
Egyébként imádom.:D
2021. dec. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Miss Endzsi ***** válasza:

Igy láttam, mint 6:36-os részén a videónak.

https://www.youtube.com/watch?v=ieCXd6bJmkk&t=589s

2021. dec. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!