Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szoktatok/szerettek alkohollal...

Szoktatok/szerettek alkohollal "trippelni"?

Figyelt kérdés

Az alkohol ugyan nem hagyományosan pszichedelikus/hallucinogén szertl, mégis meg tudja változtatni a szokásos gondolatmenetedet annyira, hogy mélyebben el tudj gondolkodni dolgokról.


Most például egyedül megittam pár sört, és Harry Potter filmeket nézek, és valahogy egy csomó érdekes emlék eszembe jut gyerekkoromból, meg olyan érzések, amiket vagy 15 éve nem éreztem.



Nálatok is előfordul, hogy az alkoholt ilyen pszichológiai vagy akár spirituális célokra használjátok?



2021. jan. 9. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Nálam nem. Csak 1 sör után jibban érzem magam, nyugodtabbnak, gyógyultabbnak.
2021. jan. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Nekem mostanában jött elő, főleg másnaposan, de negatív irányba fordítja a dolgaimat nagyon, baromi szomorú leszek, büntudatom van, úgyhogy ezért már nem iszok inkább többé.
2021. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Ne igyál.. akkor van ilyen, ha az alkohol nem rekreációs célú. Ha beteg vagy.. paranoiád, és téveszméid lesznek.. egy idő után. Az alkoholt ne tanulmanyozd, ne élvezd így. Függő leszel. Nem játék! Egymásra találtál az anyagoddal..
2021. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohollal nem lehet trippelni. Ha a tripp alatt a belső utazást értjük.

Az alkohol egy tudatszűkítő szer. Vannak persze emlékek, meglátások - viszont a tudat nem képes "nagyobb teljesítményre" kapcsolni - és megindítani azt az "utazást" amitől zavarok állnának be az "énben" az "egóban" - a gondolati kivetülésekben - amit az ember magáról gondol. Vagy ha be is állnak a zavarok, nincs kapcsolat az intuitív tudattal - mivel ugye le van szűkülve a belső tudati tér.

A hallucinogén utazások tudattágító hatásúak. Hasonló mint egy erőltetett meditáció. Viszont ott nincs hová menekülni, és ahogy irreálissá válik a saját személyiség - és a világ is - úgy megszűnik a kívül/belüli kettősség. Minden ami volt egy egységbe kezd össze olvadni. Ahogy lebomlik az egó, úgy egy pont felett előjön a halálfélelem is. Azonban ott még az ürességben is megmarad a tapasztalás. Pont ezért utazás, mert azt mutatja meg hogy mint ember mások vagyunk mint mit gondolunk magunkról. Hogy lényegében az életünk csak egy tudati kivetítés. Ami mögött viszont van valami - amit soha nem láthatunk..

2021. jan. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is eltudok rendesen szállni tőle :D Szerintem ez alkati kérdés is, kire hogy hat.
2021. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!